CGAT v Beřovicích – první tituly pro Rážu a Vodičkovou

1256

ČGF – 1. Raiffeisen Czech Golf Amateur Tour, Beřovice (18. – 21.6.2020)

Sobota – finálové kolo
První tituly nejvyšší soutěže jednotlivců Raiffeisen Czech Golf Amateur Tour získali Filip Ráža z Greensgate GC a Denisa Vodičková z Beskydského GK.

V mužské kategorii jasně dominovali hráči Greensgate GC z Dýšiny. Filip Ráža (-9) vedl od prvního kola a jako jediný zahrál všechny výsledky pod parem. Zvítězil o osm ran před dvojicí klubových kolegů, Danem Hlaváčkem a Petrem Hrubým, kteří obsadili 2. místo s výsledkem -1.
Čtvrté místo dělí Václav Tichý a Ondřej Lisý (E). Po slabším zahájení se do konečného Top 10 vešel i Jiří Zuska. Spolu s Filipem Jakubčíkem obsadil společnou 7. pozici (+3).

Konečné Top 10 mužů

Další pozice: 12. Groh, Siwy (+6), 15. Mlýnek (+7), 19. J. Janda, Bača (+10), 23. Janík, L.Janda (+11), 33. Ch.Boháč, Černohorský, Balatka (+16).

„Bylo to dlouhé čekání na start sezóny, ale zjevně mi zpožděný start spíše pomohl,“ uvedl vítěz pro web ČGF. „Během zimy a na začátku epidemie jsem totiž ještě doléčoval zraněné pravé zápěstí, byť stále ještě ani teď není v ideálním stavu. Čekal jsem větší boj, ale asi se mi podařilo skutečně dobře připravit.“

Konečné výsledky mužů

V ženské soutěži vedla Denisa Vodičková z Beskydského GK také od prvního kola. První den dělila vedení s Janou Melichovou, v druhém se na čele osamostatnila a na druhou Kouskovou měla náskok šesti úderů. V posledním kole však nastřádala šest bogey a jenom tři birdie,75 ran. Sára Kousková zahrála ve finále svůj nejlepší výsledek, 69 ran se čtyřmi birdie a jediným bogey, Vodičkovou dotáhla na skore -3 a vynutila si rozehrávku. V rozehrávce už byla úspěšnější Vodičková, na třetí jamce Kouskovou porazila.
Třetí pozici dělí Jana Melichová s Kristýnou Frýdlovou (-1).

Konečné Top 10 žen

Další pozice: 6. Dolečková (+3), 6. Boháčová, Vahalová (+4), 8. Ryšková (+7), 9. Vítů (+8), 10. M. Luňáčková, Melecká (+15).

Konečné výsledky žen

 

Filip Ráže a Denisa Vodičková

Pátek – 2. kolo
Favorité mužské kategorie se shromáždili v první desítce. Vedení upevnil Filip Ráža (-5). Pět birdie a tři bogey vynesly 69 ran, tři pod par. O čtyři rány zpět je na druhém místě Petr Hrubý (-1). Třetí příčku obsadil Dan Hlaváček (E). V Top 10  jsou také Lisý, Jakubčík, Siwy a Tichý.
Jiří Zuska si polepšil, zahrál o pět ran lépe a posunul se na 11. místo (+5). Dopředu postoupil i Hynek Groh, nyní sdílí pozici se Zuskou.
Propadl se Jan Černohorský. Překvapilo ho čtyřbogey, jedno double bogey, osm bogey a jediné birdie. Zahrál 85 ran a propadl se na poslední postupovou pozici, 42. místo (+12).

Další pozice:  17. Bača, Strýček, Mlýnek (+7), 21. L. Janda, J.Janda, Balatka (+9), 31. Janík (+10), 41. Ch.Boháč (+12).
Cutem neprošli: Miler, Vymazal, Kluger, Pečinka, Čmiel.

Ženské druhé kolo také významně ovlivnilo počasí, výsledky jsou všeobecně vyšší a pozice se důkladně promíchaly. Mnoho předních hráček potkal hluboký propad až vyřazení cutem.
V ženské části soutěže se ve vedení osamostatnila Denisa Vodičková (-6). V druhém kole hrála pět birdie a čtyři bogeym 71 ran, jednu pod par. Vede o šest úderu před Sárou Kouskovou (E), která hraje vyrovnaně v paru, zopakovala včerejší 72 ran, dnes se čtyřmi birdie, dvěma bogey a jedním double bogey.
Třetí příčku obsadila Kristýna Frýdlová (+1).
Včerejší, spoluvedoucí hráčce Jane Melichové se dnes rozpadla hra. S osmi bogey a jediném birdie hrála o plný tucet ran víc, 79. Výsledek jí odsunul na 4. pozici (+2).
Úlohu favoritky neplní Tereza Melecká. Ani dnes se neprotlačila pod par, hrála 76 ran a je na děleném 10. místě (+7).
Ani Haně Ryškové se nedaří. Dnes hrála 79 ran ustoupila z 5. na 10. pozici (+7).

Další pozice: 5. Vahalová (+3), 6. Sasýnová (+4), 7. Fabiánková, Boháčová, Dolečková (+6), 15. Czicsayová (+8), 18. M.Luňáčová, Nebeská (+9), 20. Chlostová, Marková, Saint Germain, Vítů (+10).
Cutem neprošly: Bujáková, Šteindlerová, Kuchařová, Beková, Dittertová, Kverková.

Leaderboad

 

Rážea, Melichová, Vodičková

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole zahajovacího turnaje CGAT 2020 si s beřovickým hřištěm poradil nejlépe Filip Ráža (-2). Pět birdie a dvě bogey daly 70 ran, dvě pod par. Druhou pozici dělí čtveřice Jan Černohorský, David Tomi, Petr Hrubý a Vojtěch Pavelka se stejným výkonem, 71 ran (-1). Dan Hlaváček a Filip Jakubčík dělí 6. pozici (E).
Úvodní kolo nevyšlo Jiřímu Zuskovi. Utekly mu dvě double bogey, tři bogey a proti postavil pouhé dvě birdie. Celkem 77 ran a 35. místo (+5).
Kolo se nepovedlo také hráči z první desítky žebříčku Adamu Balatkovi. Dvě double bogey, osm bogey a tři birdie znamenají 81 ran, devět nad par. Přenocuje na 64. pozici výsledovky (+9).

Další pozice: 8. Mlýnek (+1), 14. Lisý, Janda, Strýček (+2), 19. Ch.Boháč, Tichý (+3), 25. Siwy, Groh (+4), 43. Bača, Miler (+6), 50. Janík (+7).

V ženské soutěži začaly suverénně Jana Melichová a Denisa Vodičková. Obě hrály parádních 67 ran, pět pod par. U Melichové to bylo šest birdie a jediné bogey, Vodičková hrála čistých pět birdie. Sdílí vedení se skore -5.
O tři údery zpět je na třetí pozici Gabriela Roberta Vítů (-2). Na čtvrté místo se prosadila Tereza Sasýnová (-1). Pátou pozici dělí Sára Kousková, Lenka Nebeská, Kateřina Dolečková, Agáta Vahalová a Hana Ryšková, všechny s výsledkem 72 ran (E).

Tereza Melecké utekly dvě double bogey, jedno bogey a zapsala jediného berdíka. Celkem 75 ran (+3) a je z toho pozice na 19. místě.

Další pozice: 10. Frýdlová (+1), 12. Saint Germain, Cisczayová, Boháčová (+2), 19. Fabiánková, M.Luňáčková (+3), 30. Šteindlerová, Chlostová, Abrahámová (+4).

Leaderboard

 

Úvod
Nejvyšší amatérská soutěž jednotlivců začíná opožděným prvním turnajem v Beřovicích. Od pátku 19. do neděle 21. června se  98 mužů a 51 žen utká o první body do žebříčků ČGF a WAGR.

V mužském poli je 42 hráčů s kladným hendikepem, nejvyšším +5,3 se pyšní Jiří Zuska. V ženském poli má kladný hendikep 37 hráček, nejvyšší má Sára Kousková, +5,9.

Na startu nebudou Zapletal, Novák a Benák. Mezi favority mužské soutěže lze zařadit Zusku, Rážu, Jakubčíka, Hrubého, Tichého  a Hlaváčka.
V ženském poli chybí Macková a T. Koželuhová. K favoritkám patří Melecká, Ryšková, Kousková a Melichová.

Po druhém kole provede pořadatel cut. Do nedělního finále pustí 42 hráčů, 21 hráček a dělená místa.

Ředitelem soutěže je Adam Kratochvíl, hlavním rozhodčím Luboš Klikar, rozhodčími jsou Lukáš Čermák a Martin Šůs.

Leaderboard

Odkazy:   Golf Beřovice   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje