CGAT v Dýšině – zvítězili Tichý a Kousková

1135

ČGF – Raiffeisen Czech Golf Amateur Tour, Dýšina (3. 5.7.2020)

Sobota – finálové kolo
Vedoucí hráči předchozího kola Václav Tichý z Hodkoviček (+1) a Sára Kousková ze Zbraslavi (-1) nepřipustili změny a získali tituly druhého CGAT na Dýšině.
Ani v neděli nikdo z mužů nezahrál pod par, a tak jedinými pokořiteli paru na Dýšině zůstali Jelínek a Stoulil z prvního kola. V mužské soutěži Tichému stačilo zahrát finálové kolo v paru. Před druhým Hlaváčkem z Dýšiny zvítězil o tři údery. Třetí místo obsadil další domácí hráč, Petr Hrubý.
Další favorité: Jiří Zuska skončil na 7. místě (+8) a Filip Ráža na 12. místě (+11).

Další umístění: 4. J. Janda (+5), 10. Strýček, Mlýnek (+9), 15. Benák (+12), 20. Balatka +17).

Konečné výsledky muži

Sára Kousková sice hrála poslední okolo o sedm ran hůře, přesto se druhé Jane Melichové podařilo snížit její náskok o pouhý jeden úder. Kousková jako jediný hráč turnaje má konečný výsledek pod par. Se skore -1 zvítězila o šest úderů před klubovou kolegyní Janou Melichovou (+5). Na třetí pozici se pro bronz vytáhly domácí Tereza Koželuhová a terezínská Sára Zrníková (obě +7). Koželuhová je po amatérsku třetí díky lepší druhé devítce.

Další umístění: 5. Vítů, Macková, Chlostová (+8), 8. Melecká, Krásová (+9), 10. Vodičková, Nebeská (+10), 12. Frýdlová, Šteindlerová (+11).

Finálové kolo proběhlo za krásného počasí s občasnými poryvy větru. Odehrálo se v nebývale svižném tempu, ve dvě už bylo vyhlášení a v půl třetí se hráči rozjeli domů.

Konečné výsledky ženy

 

 

Sára Kousková a Václav Tichý

Sobota – 2. kolo
V druhém kole se žádný z hráčů nedostal pod par. V mužské kategorii je v čele Václav Tichý z Hodkoviček (+1). Druhou pozici dělí domácí Dan Hlaváček z další hráčem Hodkoviček Nikolasem Stoulilem (oba +2).
Favorité Jiří Zuska a Filip Ráža půjdou do finále s těžkým úkolem zasáhnout do předních umístění. Rážu dělí od čela turnaje čtyři údery, Zusku šest.
Domácí Ráža je na 7. pozici (+5), Zuska z GC Podbořánky na 14. pozici (+7).
Boj o mužský titul bude napínavý. V rozpětí čtyř úderů se nachází deset hráčů, z toho čtyři domácí.

Další pozice: 4. Jakub Janda (+3), 5. Hrubý (+6), 7. Ráža, Benák, Mlýnek (+5), 12. Groh (+6), 14. Zuska (+7), 17. Balatka, Strýček (+8), 45. Černohorský (+17).
Cutem neprošli: Jeřicha, Ch. Boháč.
Do finálového kola postoupilo 45 hráčů.

Leaderboard muži

V ženské kategorii nadále dominují hráčky ze zbraslavského Prague City GC. Sára Kousková se dnes ponořila čtyři údery pod par, hrála 68 ran s pěti birdie a jediným bogey je na prvním místě (-4).
Do nedělního finálového kola si vytvořila pohodlný náskok sedmi úderů na dvojici na druhém místě, kterou tvoří její klubové kolegyně Jana Melichová a Tereza Chlostová (obě +3).
Nejlepším výsledkem dne je 67 ran Sáry Zrníkové z terezinského Maria Thereza GC. Ona a Kousková jsou jediné dvě hráčky, které v druhém kole pokořily par, přičemž Zrníková hrála ještě o ránu lépe. Zahrála o plných čtrnáct ran méně než včera a postavila se na 4.pozici, kterou dělí s Lenkou Nebeskou ze Slavkova a domácí Terezou Koželuhovou (+4).

Další pozice: 7. Vodičková (+5), 8. Macková, Šteindlerová (+6), 10. Vítů, Frýdlová, Švejda, Boháčová, Krásová (+7), 16. Melecká (+9).
Cutem neprošly: Saint Germain, Stará, Fabiánková, Burdová, Csicsayová, Harcubová, Kverková.
Do nedělního finálového kola postoupilo 21 hráček.

Leaderboard ženy

 

Pátek – 1. kolo
Hřiště na Dýšině ukázalo zoubky. V mužské kategorii mají výsledek prvního kola pod parem pouze Maxmilián Jelínek z Oaksu a Nikolas Stoulil z Hodkoviček, hráli 71 ran (-1).
Vedou o ránu před domácími Danem Hlaváčkem a Jakubem Jandou (oba E). Páté místo dělí čtveřice hráčů se skore +1. Tři jsou z Hodkoviček, Václav Tichý, David Mlýnek a David Melichar, čtvrtým je David Benák z Kunětické Hory.
Do první desítky se na 10. místo vešel ještě domácí Petr Hrubý (+2).

Dýšina nepustila pod par také oba velké favority. Filip Ráža přinesl čtyři birdie, pět bogey a jedno double bogey, 75 ran, tři nad par a postavil se na 12. pozici (+3). Jiří Zuska zapsal tři birdie, čtyři bogey a dvě double bogey, 77 ran, pět nad par a je na 19. pozici (+5).

Další pozice: 12. Groh (+3), 16. Lisý, Strýček, Balatka (+4), 38. Siwy (+8), 47. Jeřicha, Ch. Boháč (+9).

Leaderboard muži

 

V ženské soutěži se pod par nestala žádná z hráček. Vede Sára Kousková s výsledkem 72 ran, Even par. Druhou pozici dělí Jana Melichová s Karolínou Krásovou (obě +2). První tři ženy jsou klubové kolegyně ze zbraslavského Prague City GC. Zajímavý výsledek přinesla Karolína Krásová (mladší sestra profesionálky Kateřiny). Hrála sedmnáct parů a jedno double bogey.
Na čtvrté pozici se shromáždily čtyři hráčky s výsledkem +3. Jsou to domácí Tereza Koželuhová, Tereza Chlostová ze Zbraslavi, Denisa Vodičková a Tatiana Boháčová z Ropice, Amelie Švejda z GC Salzburg.

Další pozice: 9. Melecká, Vahalová (+4), 14. Macková, Fabiánková, Frýdlová, Saint Germain (+6), 24. Vítů, Csicsayová (+8), 31. Burdová (+10), 33. Stará (+11).

Leaderboard ženy

 

Úvod
Nejvyšší soutěž amatérů má další zastávku v Dýšině u Plzně. Přihlášeno je 149 hráčů, 98 mužů a 51 žen.

V mužské soutěži je většina hráčů z popředí žebříčku. Přihlášeni jsou Zuska, Hrubý, Balatka, Groh, Ráža, Tichý, Strýček, Benák, Hlaváček, Lisý. Z první desítky chybí Zapletal, Jakubčík, Novák.
V domácím prostředí se budou chtít vytáhnout Hrubý, Ráža, Strýček, Hlaváček, Jakub a Lukáš Jandové.

Ženská špička je v plné síle, na Dýšině se střetnou ty nejlepší. Kousková, Melichová, Melecká, Frýdlová, Vodičková, Vítů, Macková a Koželuhová. Chybí Hana Ryšková.

V první pořadu CGAT před dvěma týdny v  Beřovicích zvítězili Filip Ráža a Denisa Vodičková.

Hraje se 3×18 jamek a s cutem po 36 jamkách pro 42 hráčů a 21 hráček. Turnaj je započítáván do žebříčků WAGR a ČGF.

Ředitelem turnaje je Adam Kratochvíl, hlavním rozhodčím Dalibor Procházka, rozhodčími Jiří Kodeš, Adam Kratochvíl a Lukáš Čermák.

Leaderboard

Odkazy:   Greensgate GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje