Akademické mistrovství ČR 2020 – mistry jsou Zach a Vítů

1300

ČGF & Svaz univerzitního sportu – Akademické Mistrovství ČR jednotlivců a univerzitních družstev 2020, Telč
(15. – 17.9.2020).

Čtvrtek – finálové kolo
Akademickým mistrem České republiky 2020 se v Telči stal profesionál Šimon Zach (-10).Zvítězil rozdílem třídy, druhému v pořadí amatéru Davidu Benákovi (E) utekl o deset ran. Jako jediný hráč se celkovým výsledkem dostal pod par hřiště. Třetí místo obsadil další profesionál a loňský vítěz Jakub Pokorný (+1).
Další umístění: 4. Kotrba, Lébl ml. (+2), 6. Pavouček (+4), 7. Jeřicha, Bareš (+5).

V ženské soutěži neudržela Dagmar Urbánková náskok pěti ran (+5). Zahrála 79 ran a téměř jasné vítězství musela přenechat Gabriele Robertě Vítů (+3). Ta zahrála nejlepší výsledek kola 72 ran, přeskočila Urbánkovou o dva údery´a stala Akademickou mistryní České republiky 2020. Třetí skončila Johanka Šteindlerová (+11).
Další umístění: 6. Halaburdová, Kuchařová (+22), 9. Kaminská (+29), 12. J.Luňáčková (+31).

V soutěži týmů zvítězila Univerzita Karlova A,  před VŠE Praha a Univerzitou Karlovou B.

Konečné výsledky jednotlivců     Konečné výsledky družstev 

 

Šimon Zach a Dagmar Urbánková - foto Ivan Paggio
Šimon Zach a Dagmar Urbánková

Středa – 2. kolo
Šimon Zach zvýšil (-5) svůj náskok na tři údery před druhým Jakubem Pokorným  (-2). Na třetí místo se posunul Tomáš Fiala (-1).
Další pozice:  4. Benák, Lébl ml. (+1), 6. Bareš (+2), 9. Pavouček (+5).

Dagmar Urbánkové (-1) ubyly z jejího velikého náskoku dva údery nástupem Gabriela Roberty Vítů (+4). Ta zahrála nejnižší výsledek kola 71 ran, dvě pod par a posunula se na druhé místo, se ztrátou pěti úderů na vedoucí Urbánkovou. Na třetím místě je Johanka Šteindlerová.
Další pozice: 4. Kuchařová (+10), 6. Mechlová (+13), 7. Halaburdová (+14), 12. Kaminská (+21), 14. Johana Luňáčková (+25).

Leaderboard

 

Šimon Zach a Dagmar Urbánková - foto Ivan Paggio
Šimon Zach a Dagmar Urbánková

Úterý – 1. kolo
V mužské kategorii jsou v čele tři profesionální hráči. Šest birdie a dvě bogey, 69 ran vyneslo do čela turnaje Šimona Zacha (-4). Vede o dva údery před Jakubem Pokorným a Jakubem Barešem (oba -2).
V ženské kategorii vede rozdílem třídy Dagmar Urbánková (-3). O sedm ran zpět dělí druhé místo Johanka Šteindlerová a Klára Kuchařová (obě +4).

Leaderboard

 

Úvod
Akademické mistrovství České republiky v golfu se letos uskuteční v Telči. V rámci soutěže na rány se odehraje současně Akademické mistrovství univerzitních družstev. Mužstva musí být minimálně tříčlenná.
Turnaj je zařazen do WAGR žebříčku i do Oficiálního amatérského žebříčku ČGF.

Mistrovství je skvěle obsazeno. Hraje pět profesionálů Jakub Bareš, Jakub Pokorný, Václav Lébj jr,  Šimon Zach a Jan Hejna. Z předních amatérů budou na startu David Benák,  Patrik Jeřicha, Dominik Pavouček, Milan Kotrba, Gabriela R. Vítů, Dagmar Urbánková, Johanka Šteindlerová, Klára Kuchařová, Johana Luňáčková nebo Klára Kaminská.

Loni zvítězili Jakub Pokorný a Melánie Šmejkalová.

Duší AMČR je již mnoho let Jana Giacintová, ředitelka soutěže. Hlavním rozhodčím je Josef Slezák, rozhodčí Petr Vávrů.

Leaderboard

Odkazy:   GC Telč    Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství