Alan Babický – filosofie golfového švihu – osy švihu

1163

V letošním březnu, dubnu, v nejhlubší koronavirové karanténě jsme na Golf.cz publikovali seriál Doučování s Alanem Babickým aneb Malá domácí škola puttování. Měl velikou sledovanost, která svým rozsahem překvapila. Určitě částečně proto, že se nehrál golf, všichni seděli doma a koukali do televizí nebo monitorů.
Ale hlavně proto, že Babický umí trefovat zajímavá témata a zasvěceně o nich hovořit. Vzpomeňte mimo jiné na veleúspěšný seriál Náprava křivd na golfistovi českém.
Dnes předkládáme našim čtenářům čtvrtý díl nového seriálu, ve kterém Babický rozebírá osy golfového švihu

4. část – osy golfového švihu

 

Ing. Alan Babický, MBA (53) je dlouholetým lektorem systému vzdělávání České profesionální asociace a autorem či spoluautorem vzdělávacích materiálů. Má za sebou navíc více než 15 let zkušeností na vysokých manažerských pozicích v mezinárodních společnostech jako Pepsi, United Biscuit, AIG a dalších, 10 let na poli mezinárodního consultingu ve sportu i mimo něj a přes 12 let zkušeností z podnikání v českém a mezinárodním golfu. Je zároveň absolventem tanečního učiliště Univerzity Karlovy a od roku 1984 do roku 1991 byl profesionálním tanečníkem, choreografem a pedagogem. Golf hraje od svých 29 let. Do povědomí české golfové veřejnosti se mohl zapsat svou publikační činností, překladatelskou činností, komentováním golfového vysílání na Eurosportu v letech 1999-2016, designem a organizací 5 tuzemských a šesti zahraničních ročníků akce International Golfweek, 14 ročníků Mezinárodního mistrovství ČR středoškolských družstev, autorstvím osnov a zavedením golfu jako nepovinného volitelného předmětu do několika škol již v roce 2005, propagací extrémního golfu a dalšími projekty a činnostmi, o kterých více najdete na www.ingolf.cz. Mimo jiné byl Alan 2 roky generálním komisařem Czech PGA Tour pro agenturu Czech One a sportovním ředitelem Prague Golf Teamu v letech 2015 a 2016. V letech 2006-2009 byl šéftrenérem slovenské juniorské reprezentace.