Úspěšně skončil kurz Trenérů golfu ČGF III. třídy

1276

V neděli 26. ledna 2020 skončil kurz Trenér golfu ČGF III. třídy pro rok 2020, který vede Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (dále PGAC).

V letošním roce kurzem prošlo celkově 29 účastníků, kteří prošli teoretickou i praktickou odbornou přípravou k působení v golfových klubech jako asistenti profesionálních trenérů golfu, členů PGAC, při výuce začínajících dětí.

Výuka probíhala ve dvou víkendových blocích. V průběhu prvního víkendového bloku účastníci absolvovali 20 hodin teoretické výuky z oblasti základů sportovního tréninku dětí a mládeže, pravidel golfu, první pomoci a regenerace, základů golfového švihu a základy výuky golfu se zaměřením na děti a mládež.

Pro následný blok praktické výuky byli absolventi rozděleni do dvou skupin, aby absolvovali 20 hodin praktické výuky spojené se závěrečnou zkouškou pod vedením zkušených lektorů Vzdělávacího systému PGAC.

V souladu s Kvalifikačním řádem Trenérů golfu ČGF mohou úspěšní absolventi kurzu po třech letech praxe absolvovat navazující studium Trenér golfu ČGF II. třídy nebo vstoupit do řad členů PGAC a začít studovat Vzdělávací systém PGAC.

„Za lektory mohu s potěšením konstatovat každoročně se zvyšující úroveň účastníků kurzu a zvyšující se zájem o načerpání nových znalostí a zkušeností. Lektorům patří poděkování za odvedenou práci a účastníkům kurzu za zájem s jakým k výuce přistupují,“ zhodnotil průběh kurzu Tomáš Gryc, ředitel Vzdělávacího systému PGAC