Tipsport Golf Challenge – zvítězil Ondřej Lieser 2Up

1475

Czech One – Tipsport Golf Challenge, Liberec (19.5.2020)

Úterý
Ve vyrovnaném souboji nakonec Ondřej Lieser zdolal svého vyzyvatele Stanislava Matuše a po 18 jamkách zvítězil v jamkovce TIPSPORT Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku.

Po desáté jamce přitom Ondřej vedl už o 4, ale na jedenáctce ztratil míček v lese, na dvanáctce drajvoval do hrany bunkeru pod jamkou a těžkou příhru nedostal moc blízko k jamce. Standa se tím pádem dostal na vlnu. Po 16 jamkách potom byl stav vyrovnaný (tied), na sedmnáctce se ale Matuš dostal drivem do bunkeru a ránu do greenu nedostal tam kam by potřeboval a Lieser nezaváhal. Do osmnáctky šel s Matuš s tím, že musí tlačit, aby si vynutil prodloužení Druhou ranou se oba borci dostali poblíž greenu. Lieser pak z bunkeru ránu dostal jenom do roughu ale Standovi se jeho příhra nepovedla, jamku Lieserovi daroval a tím i celý zápas. Lieser si tak odnesl šek na 130.000 a poražený Matuš si odnesl bolestné 20.000,- Šek ve stejné výši za hole in one nevybojoval nikdo.

Matušovi kedil profesionální kedík Martin Konečný, Lieserovi samohybný vozík Golf Geum. Hlavním rozbočím byl David Forbelský.

„Po pauze to bylo náročné fyzicky i psychicky, nejsme moc rozehraní, turnajová rutina chybí. Byl to veliký boj, naštěstí jsem z toho vyšel jako vítěz, což jsem samozřejmě rád“, okomentoval hru Ondřej Lieser.

Stejně dopadli i čtyři odvážní novináři, kteří si vyzkoušeli ProQuip Contest na šesté jamce. Nikdo z nich za dohledu fotografů a kamer míček na green nedostal. Souboj dvou českých profíků byl zpestřen možností průběžných sázek.

Exhibici doprovázela padesátka diváků. Přímý přenos vysílala Tipsport TV. Reportáž do středeční vysílání natáčel Roman Šebrle pro CNN Prima News.

 

foto – Ota Mrákota a screenshoty Tipsport TV

 

foto Ota Mrákota

 

Ondřej Lieser – Stanislav Matuš

Úvod
Konec debatám o tom, kdo je vlastně nejlepším českým profesionálním golfistou přinese klání Stanislava Matuše a Ondřeje Liesera pod názvem Tipsport Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku. Hráči se utkají na hřišti Ypsilonka u Liberce v úterý 19. května v jamkovce o 150.000,- korun a vítěz se bude moci pyšnit tím, že je u nás opravdu nejlepší.

Je nejlepším hráčem ten, kdo vyhrál anketu Golfista roku? Lieser zvítězil v zatím posledním ročníku (2019) a Matuš v tom předchozím. Matuš má aktuálně uhranou nejvyšší kartu na evropské soutěže a Lieser figuruje z českých hráčů na nejvyšším místě ve světovém žebříčku (571. místo) a na startu sezony mohl opatrně uvažovat i o olympijském startu.

Úvahy o tom, co je vlastně víc může minimálně na nějakou dobu ukončit vzájemné střetnutí na 18 jamek, kde je Stanislav Matuš v pozici vyzyvatele.

Museli jsme zrušit plánovaný mezinárodní turnaj série Pro Golf Tour, který se měl právě v těchto dnech hrát na Ypsilonce. Přemýšleli jsme, zda dokážeme českému sportovnímu fanouškovi nabídnout něco ještě zajímavějšího a takováto výzva mezi dvěma našimi hvězdami by mohla zaujmout i širší sportovní veřejnost, nejen tu golfovou. Je nám jasné, že se nacházíme v unikátní situaci a že se příznivci sportu cítí ošizeni o svou pravidelnou dávku branek, bodů a sekund, a tak jim nabízíme to nejlepší co může být – špičkový golf hraný naplno o peníze. Věříme, že nás čeká krásný souboj“ říká Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Česká 1, která mač pořádá.

Titulárním partnerem akce je sázková společnost Tipsport. „Zaujala nás originalita a atraktivita nápadu, vše je soustředěno na jeden souboj, rozhodne se teď a tady. Zvláště v dnešní době takové akce nejen český sport postrádá,“ říká Lubomír Ježek, vedoucí sponzoringu a médií Tipsportu. „Sám jsem zvědavý, koho budou naši bookmakeři favorizovat a jak sázkové kurzy nastaví. Očekávám vyrovnaný zápas.“

Pozn. redakce:  Tipsport mírně favorizuje Liesera kursem 1,7, na Matuše vypsal kurs 2,15.

Hřiště Ypsilon má par 72 a délku 6.102 metrů.

Start Tipsport Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku bude tedy v úterý 19. května v 15 hodin, diváci na místě jsou samozřejmě vítáni. Zpestřením souboje je přímý přenos pro stream Tipsport TV a pro YouTube a Facebook. Přenos budou přebírat i české sportovní kanály.

Vítěz si odnese šek na 130.000,- korun, poražený odejde s odměnou 20.000,- Kč.

Novinkou je vypsaná vložená soutěž Hole in One na jamce č. 4 o 20.000 korun a novinářské Beat the PRO na jamce č. 6 – každý novinář, který zde s flightem Ondry a Standy zasáhne green a míček mu na něm zůstane získá golfové triko PROQUIP.Hřiště Ypsilon G

Utkání mohou registrovaní uživatelé sledovat na Tipsport TV od 15:00 hodin.

CzechOne