MMČR dorostenců a juniorů 2019 – Janík, Melecká, Hrubý, Macková

783

ČGF – Mezinárodní mistrovství České republiky dorostenců a juniorů 2019, Czech International Junior Amateur Championship 2019, Karlštejn (18. – 20.7.2019)

Sobota – finálové kolo
Slunečný den s vysokými teplotami přinesl skvělé výsledky a úspěch českých barev.
Přes silný tlak zahraničních hráčů zůstaly všechny tituly doma.

Junioři: Mezinárodním mistrem ČR juniorů 2019 se stal Petr Janík z Beskydského GC. V rozehrávce zvítězil na Bulharem Ryanem Stajkovem na první jamce (oba -5). Janík se na první místo dostal nejlepším výkonem mistrovství 65 ran v posledním kole. Bronzovou medaili získal David Siwy z GC Erpet Praha.
Výsledky kategorie

Juniorky: Mezinárodní mistryní ČR juniorek se stala Tereza Melecká z GC Olomouc. V rozehrávce porazila obhájkyni loňského titulu Sáru Kouskovou (obě -8). Třetí místo obsadila Tereza Koželuhová z Greensgate GC.
Výsledky kategorie

Dorostenci: Mezinárodním mistrem ČR se stal Petr Hrubý z Greensgate GC(-8). Druhé místo obsadil Václav Tichý z GC Hodkovičky (-6). Bronzovou medaili získal Hynek Groh z GC Hodkovičky (-5).
Výsledky kategorie

Dorostenky: Mezinárodní mistryní ČR dorostenek se stala Patricie Macková z Prague City GC (-10). Stříbrnou medaili si do Německa odváží Lisa Marie Schumacher (-2). Bronz získala Agáta Vahalová z Beskydského GC (E).

Kompletní výsledky Mistrovství.

foto Ivan Paggio

Sára Kousková

Pátek – 2. kolo
Junioři: 
V kategorii juniorů dominují zahraniční hráči. Vede Slovinec Vasle Jure  (E) před Němcem Jonasem Demantem (E). Na třetím místě je Bulhar Ryan Staykov (+1).
Pozice českých hráčů: 5. Janík (+2), 6. Siwy (+2), 7. Zapletal (+4), 8. Lisý (+6).
Do finálového kola postupuje 15 hráčů
Leaderboard

Juniorky: Kategorie Juniorek je bezpečně v českých rukou. S nejlepším výsledkem dne, 67 ran vede obhájkyně titulu Sára Kousková (-5) před Terezou Koželuhovou (-4) a před Terezou Meleckou (-3).
Pozice českých hráček: 4. Ryšková (-2), 6. Bolčíková (-1).
Do finálového kola postupuje 12 hráček.
Leaderboard

.
Dorostenci: Do čela se postavil Petr Hrubý (-6). Vede před Němcem Timem Opderbeckem (-4). Na třetím místě je Václav Tichý (-3).
Pozice dalších Čechů: 4. Hlaváček (-1), 5. Groh (-1), 6. Balatka (-1), 8. Ráža (+1), 13. Mlýnek (+4), 23. Lukáš Janda (+8).
Do finálového kola postupuje 33 hráčů.
Leaderboard

Dorostenky: otěže převzala Patricie Macková (-4). O tři rány zpět je na druhém místě Němka Lisa Marie Schumacher (-1). Na třetí místo se vysunula Gabriela Roberta Vítů (+2).
Pozice dalších Češek: 4. Vahalová (+2), 6. Boháčová (+6), 7. Saint Germain (+4), 9. Stará (+5), 10. Marková (+6).
Do finálového kola postupuje 21 hráček.
Leaderboard

 

Golf Resort Karlštejn

Úvod
Po mistrovstvích na jamky a kadetce přichází třetí ze čtyř nejvýznamnějších individuálních amatérských šampionátů, Mezinárodní mistrovství České republiky dorostenců a juniorů. Tříkolový turnaj se letos se koná od čtvrtka do soboty na Karlštejně.

V kategorii juniorů a juniorek startují hráči a hráčky ve věku 19 až 21 let podle ročníku narození, tj. 2000, 1999 a 1998. V kategorii dorostenců a dorostenek startují hráči a hráčky ve věku do 18 let podle ročníku narození (2001 a všechny ročníky mladší).

Juniorů je přihlášeno pouze 27. Papírově nejsilnější jsou Janík, Zapletal a Lisý.
Kategorie juniorek je početně nejslabší, hráček je pouze 20, ale jsou zde silná jména. Přihlášeny jsou Kousková, Melecká, Ryšková, Bolčíková, Koželuhová nebo Burdová. Kousková bude obhajovat loňské prvenství.
Nejpočetnější je kategorie dorostenců, 66 hráčů. Přihlášeni jsou hráči z čela žebříčku Tichý, Hrubý, Groh, Ráža, Balatka, Hlaváček, Mlýnek, Lukáš Janda nebo Bača. Václav Tichý bude obhajovat loňský titul.
Dorostenek je přihlášeno 42.  Jsou tu Vítů, Macková, Stará, Vahalová, Marková. Chybí Hricíková, která si dává v golfu přestávku. Vítů bude obhajovat loňské vítězství.

Ze zahraničí jsou na přihlašovacích listinách všech kategorií hráči z Německa, Itálie, Rakouska, Bulharska, Slovinska, Ruska, Polska a Slovenska.

Mistři 2018

Loni si tituly juniorů odvezli z Kunětické Hory Slovák Michal Brezovský a Sára Kousková. Dorostenecké tituly loni získali Václav Tichy  a Gabriela Roberta Vítů.

Hraje se na hřišti golfového resortu Karlštejn s parem 72. Junioři a dorostenci hrají z bílých odpališť (6.324 metrů), juniorky a dorostenky z modrých (5.335 metrů).

Cut po druhém kole bude proveden cut ve všech kategoriích. Cut bude vyhlášen po skončení prvního kola podle počtu hráčů startujících v jednotlivých kategoriích.

Ředitelem šampionátu je Aleš Libecajt, hlavní rozhodčí Adam Kratochvíl, rozhodčí Jan Šonka a Miroslav Zelený.

Leaderboard

Odkazy:   GR Karlštejn   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje    Loňské zpravodajství