MMČR na jamky 2019 – Austerlitz

1108

ČGF – Mezinárodní mistrovství České republiky na jamky 2019, Slavkov
(29.5. – 2.6.2019)

Neděle – finále
Mezinárodními mistry České republiky na jamky se ve Slavkově stali Čech Matyáš Zapletal a Slovenka Annika Bolčíková.

Zapletal nedovolil Jakubu Barešovi získat pátý titul, porazil ho 4/2.
Slovenka Annika Bolčíková hladce porazila Bulharku Sofii Seldemirovou. Vedla už o sedm jamek, ale Bulharka ještě dvě jamky uhrála. Bolčíková zvítězila poměrem 5/4.

Třetí místo v mužské soutěži získal Němec Cedrik Otten. Slováka Jakuba Hrindu porazil 2/1.
V ženském boji o třetí příčku podlehla Češka Františka Luňáčkové Slovence Laile Hrindové 2/1.

Výsledky nedělních zápasů

Konečný pavouk muži

Konečný pavouk ženy

 

Finalisté

Neděle – semifinále
Finále mužů Mezinárodního mistrovství České republiky na jamky bude ryze české. Stanou proti sobě Jakub Bareš a Matyáš Zapletal. Bareš porazil Němce Cedrika Ottena 3/2 a Zapletlal Slováka Jakuba Hrindu 2/1.
O třetí místo budou bojovat Cedrik Otten s Jakubem Hrindou.

Finále žen bude bulharsko slovenské. Bulharka Sofile Seldemirova vyřadila Slovenku Lailu Hrindovou 2/1. Slovenka Annika Bolčíková porazila Františku Luňáčkou 1 Up.
O třetí místo se utkají Laila Hrindová s Františkou Luňáčkovou.

Online skoring finále

.

Golf Club Austerlitz

Sobota – čtvrtfinále jamkovky mužů
Jakub Bareš přerušil úspěšnou sérii Sebastiana Sliwky. Porazil ho o čtyři jamky, dvě jamky před koncem, tj. poměrem 4/2.
Druhý favorit Matyáš Zapletal vyřadil stejným poměrem 4/2 Petra Janíka.
V semifinále se Jakub Bareš střetne s Němcem Cedrikem Ottenem, který vyprovodil Davida Siegela už ze třinácté jamky, zvítězil poměrem 6/5.
Matyáše Zapletala čeká semifinálový zápas se Slovákem Jakuben Hrindou, který vyřadil Slovince Stirna 2/1.

.

.

Golf Club Austerlitz

Sobota – 2. kolo jamkovky
Ani v druhém kole favorité nepustili své zápasy. Jakub Bareš vydřel vítězství nad Němcem Moosmeierem 1 Up, Janík vyřadil mladého Dana Hlaváčka 3/2 a ve střetu dvou favoritů Matyáš Zapletal snadno porazil Vojtěcha Kostelku 6/5.
Matyáš Zapletal prochází pavoukem s velikou silou a dá se tipovat na jednoho z finalistů. V sobotu odpoledne ho čeká souboj s Petrem Janíkem.
Jakuba Bareše čeká Němec Sebastian Sliwka, který stejně jako Zapletal zdolal své dosavadní soupeře hladce 6/5 a 5/3.

V ženské soutěži podlehla favoritka Marie Luňáčková Bulharce Seldemirové na 19. jamce. Do semifinále se dostala jediná Česka Františka Luňáčová. Porazila Magdalenu Petrlovou 1 Up.
Semifinálové souboje svedou v neděli dopoledne Slovenka Laila Hrindová s Bulharkou Sofií Seldemirovou a Slovenka Annika Bolčíková s Češkou Františkou Luňáčkovou.

 

Golf Club Austerlitz

Pátek – 1. kolo jamkovky
Proběhlo první kolo vyřazovacích zápasů jamkovky.
V mužské části hladce postoupili všichni favorité. Obhájce titulu Jakub Bareš vyřadil Theodora Nauše 3/2, Lukáš Janda si snadno poradil s Gavinem De Gelderem 5/4. Stejně tak neměl moc práce Petr Janík, který porazil Martina Votroubka také 5/4. Dan Hlaváček porazil Felixe Trauba 5/3. Nejvýraznější převahu měl Matyáš Zapletal. Na vyřazení Davida Mlýnka mu stačilo 12 jamek. Zvítězil výsledkem 7/6. Vojtěch Kostelka zvítězil nad Jaromíem Černým 4/2.

V ženské části šlo velké překvapení na účet vítězky kvalifikace Terezy Koželuhové. Po velkém boji jí porazila Tereza Málková 1 Up a favoritku vyřadila. V ženské části mistrovství se tak potvrdilo nepsané pravidlo, že vítěz kvalifikace se mistrem nestane.
Zkušená Laila Hrindová si poradila s mladinkou Annou Andrýsovou 3/2. Velezkušená Marie Luňáčková vyřadila Dominiku Burdovou 3/1. Po velkém boji podlehla Katarína Drocárová Magdaleně Petrlové 1Up.

.

Vítězové kvalifikace Jakub Bareš a Tereza Koželuhová

Čtvrtek – kvalifikace
Dvoukolová kvalifikace skončila, nasazení 32 mužů a 16 žen do pavouka jamkovky je provedeno.
V mužské kategorii zvítězil čtyřnásobný jamkový Mistr ČR Jakub Bareš z GC Kunětická Hora (-6). Na druhém místě se umístil Petr Janík z Beskydského GK (-4). Třetí pozici obsadil německý hráč Cedric Otten z GC Hubbelarth (-3).
Do pavouka mužské jamkovky jako další postoupili Lukáš Janda, Matyáš Zapletal, Dan Hlaváček a Vojtěch Kostelka.

V ženské kategorii obsadila první pozici Tereza Koželuhová z Greensgate GC (-1) před Annikou Bolčíkovou z GC Austerlitz (E) a Kateřinou Drocárovou z Park GC Ostrava.
Do pavouka ženské jamkovky dále postoupily Marie a Františka Luňáčkovy, Laila Hrindová, Dominika Burdová a loňská semifinalistka Michaela Kulhánková.

Nasazení dvojic do prvního kola jamkovky najdete v pavoucích.

Výsledky kvalifikace

.

Golf Club Austerlitz

Úvod
První ze čtyř hlavních turnajů českého amatérského golfu je Mezinárodní mistrovství České republiky na jamky. Uskuteční se od středy 29.5. do neděle 2.6.2019 v moravském Slavkově.

První částí mistrovství je dvoukolová kvalifikace na rány. Hraje se ve středu a ve čtvrtek. Určí 32 mužů a 16 žen nasazených po pavouka vyřazovací jamkovky, která se bude hrát od pátku do neděle.

Loňskými mistry jsou Jakub Bareš a Jana Melichová.

Ani letos nebudou hrát jamkové mistrovství mnozí přední hráči. Buď se ještě nevrátili ze studií, hrají jinde, nebo prostě vynechávají. Na přihlašovací listině nejsou Zuska, Ráža, Tichý, Hrubý, Jakubčík nebo Benák. Papírovými favority jsou Bareš, Zapletal, Hlaváček, Kostelka nebo Janík. V ženském poli chybí obhájkyně Jana Melichová, přihlášeny nejsou Hricíková, Vítů, Macková, Frýdlová, Ryšková, Melecká. Takže lze favorizovat loňskou finalistku Marii Luňáčkovou, Koželuhovou, Burdovou nebo Slovenky Bolčíkovou a Hrindovou.

Ovšem jamková hra je nevyzpytatelná potvora. Je už téměř pravidlem, že vítěz kvalifikace se jamkovým mistrem nestane a že žádný favorit to nemá jisté ani proti outsiderovi. To činí jamkovku tolik atraktivní a tipování favoritů tak málo platné.

Hřiště GC Austerlitz má par 72 s délkou 5.918 metrů pro muže a 5.129 metrů pro ženy.

Turnaj řediteluje Josef Slezák, hlavním rozhodčím je Petr Vávrů, rozhodčími Martin Wojnar a Josef Mikulášek.

Výsledky kvalifikace

Odkazy: GC Austerlitz    Hřiště na satelitní mapě     Stránky mistrovství

 

.