Novým koučem ČGF bude Angličan Harry Scott

768

Třicet zahraničních a sedm českých kandidátů usilovalo ve výběrovém řízením stát se novým koučem Národního tréninkového systému ČGF. Sportovní úsek nakonec rozhodl o tom, že se jím stane třiatřicetiletý Harry Scott z Anglie, což potvrdil výbor ČGF.

O práci s českými golfovými talenty byl velký zájem, především v zahraničí. „Překvapilo nás, že poměr Čechů a cizinců byl tak dramaticky rozdílný, očekávali bychom větší zájem českých profesionálů. Ale chápeme, že tato práce, která je spojená s velkou časovou náročností a odpovědností, by nevyhovovala každému. Od kandidátů jsme očekávali odbornost, jasnou vizi a koncepci, časovou flexibilitu, administrativní a organizační schopnosti, oddanost a nasazení,“ vysvětlil sportovní ředitel Petr Šavrda kritéria, na jejichž základě se nový kouč vybíral.

Nakonec padla volba na Harryho Scotta, který dosud působil u mládežnických výběrů Anglické golfové federace a současně jako ředitel pro sportovní golf na University of Exeter, dříve spolupracoval rovněž se Skotskou golfovou unií. „Harry vypracoval nejlepší materiál ze všech kandidátů a i jeho mluvený projev v rozhovoru byl velmi sympatický a smysluplný. Má jasnou vizi a ví, jakým směrem by chtěl český golf vést a jaké kroky je potřeba k tomu udělat,“ dodal Šavrda.

Smluvně bude Scott vázán s ČGF od 1. prosince. Začne fungovat co nejdříve, aby se seznámil s dalšími trenéry a tím, jak celý systém funguje. První akcí s přítomností hráčů by pro něj měl být testovací kemp NTS, který je plánován na leden příštího roku.

Pro příští sezónu ještě zůstane hlavním koučem s plnou zodpovědností švédský expert Staffan Johansson„Staffan s Harrym budou fungovat jako tandem trenérů a pokud vše proběhne k oboustranné spokojenosti, podepíšeme následně s Harrym tříletý kontrakt v pozici hlavního kouče ČGF. Je to tedy takový zkušební rok pro obě strany,“ vysvětlil sportovní ředitel.

Nový kouč bude působit v Česku zhruba 110 dnů v roce. „Nejdříve musí poznat zdejší kulturu a město a následně, pokud uzavřeme dlouhodobý kontrakt, bude řešit přesun rodiny do Prahy.“

Scott má výborné povědomí, jakým způsobem ČGF v posledních letech s mladými talenty pracovala. „ČGF je uznávána jako jedna z inovativních federací a má velkou šanci stavět na skvělé práci, kterou zde odvedl Staffan. Chci se podílet na dalším vývoji, který by pomohl inspirovat a vytvářet budoucí šampióny,“ uvedl anglický profesionál a připomněl skvělé načasování svého příchodu do českého golfu. „Ondřej Lieser výrazně zvýšil pověst českého golfu na mezinárodní mapě, obrovský talent českých hráčů je vidět i na straně dalších mužů i žen, kteří se prosazují rovněž na akcích amerických univerzitních soutěží,“ připomněl nový kouč ve službách České golfové federace.

www.cgf.cz