PGAC – Golf se v České republice opět probudil k životu

674

(Tisková zpráva) Omezení týkající se nemoci COVID-19 jež nařídila vláda se postupně uvolňují. Profesionální golfový trenéři se díky diplomatickému vyjednávání výboru PGA of Czech Republic opět vrací na golfová hřiště ke svým klientům a mohou tak pokračovat ve své živnosti a poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti golfu.

Koncem roku 2019 se v čínském městě Wu-chan poprvé objevil nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19. Začátkem roku jsme sledovali celou situaci zpovzdálí a čekali, kdy a zda zasáhne virus také Evropu a zejména Českou republiku. Netrvalo dlouho a virus se dostal také k nám a již několik týdnů s ním bojujeme. Vláda zavedla nespočet opatření jako je nouzový stav či dokonce karanténu pro celou zemi.

Uvedená opatření s sebou přinesla omezení mnoha společnostem, podnikatelům a živnostníkům. Nejde opomenout ani uzavření golfových hřišť a tím úplné zamezení živnosti profesionálním golfovým trenérům.

Řada členů PGA of Czech Republic a tím tedy profesionálních golfových trenérů se v průběhu znemožnění poskytování svých služeb podílela na dobročinných akcích a charitě.

Na základě diplomatických kroků výboru PGA of Czech Republic se úspěšně podařilo vyjednat možnost opětovného návratu golfových trenérů na hřiště a od 8.4.2020 tak mohou opět poskytovat své služby.

Samozřejmě i zde jsou stále platná pravidla a podmínky, za jakých je možné hrát či trénovat golf s trenérem. Pokud prodej služby trenéra golfu proběhne mimo provozovnu a služba samotná bude poskytována výlučně na venkovních sportovištích, je to v souladu s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví.

V průběhu tréninku na driving range nebo i na hřišti musí být dodržovány stanovené podmínky pro sportování, zejména odstup mezi trenérem a hráčem ve vzdálenosti 2 metrů, povinnost nošení roušek a platby za služby trenéra musí být placeny bankovním převodem.

PGA of Czech Republic spolupracuje také s evropskou PGA.  Dne 14.4. proběhlo online Leadership Forum Confederation of Professional Golf (CPG), kde členské státy probíraly opatření a zkušenosti s „korona krizí“ v profesionálním golfu.

PGAC jako členská země se zúčastnila této akce a po vyslechnutí všech členských států a zhodnocení jejich aktuální situace se Česká republika zařadili na evropské mapě ke státům s unikátním možností hry i výuky golfu spolu se Švédskem a Dánskem. Toto privilegium má naše země jen díky ustavičné práci výboru PGA of Czech Republic.