MMČR na rány 2020 – novými mistry jsou Zapletal a Vodičková

1999

ČGF – Mezinárodní mistrovství ČR na rány, Karlštejn (5. – 8.8.2020)

Sobota – finálové kolo
Oba mistrovské tituly zůstaly doma.
Mistrem České republiky na rány 2020 se na Karlštejně stal dvacetiletý Matyáš Zapletal (-15). Je to jeho druhý dospělý mistrovský titul, ve sbírce má ještě jeden juniorský.
Hrál čtyři kola hluboko pod parem, ale nejlepší výkon si nechal na finálový den. Zapsal šest birdie a jediné bogey, 67 ran, pět pod par. Odtrhl se tak od Němce Schmidta, se kterým sdílel vedení po předchozím kole. Zvítězil před Francouzem Julienem Alexandrem Sale (-13) a Petrem Janíkem (-11).
Schmidt v posledním kole zahrál svůj nejhorší výsledek na šampionátu 71 ran a skončil  4. místě (-11).  Má stejný výsledek jako Janík, ale horší poslední kolo. 

„Celé čtyři dny mě podržely železa do greenu, neměl jsem žádné problémy z týčka. Vytvořil jsem si mnoho příležitostí dávat birdie a vyhnul se všem problémům na celém hřišti,“ řekl nám nový Mistr ČR na rány.

Konečné Top 10

Další umístění:  5. Hrubý (-8),  8. Tichý, Jakubčík, Breimer (-6), 11. Kotel, Jakub Janda (-5), 19.  Ráža, Pavouček (E), 21. Zušťák (+1), 29. Benák (+5), 34. Hlaváček (+8).

Konečné výsledky mužů

Český golf má novou, velmi mladou královnu. K nedávnému titulu kadetek ze Slavkova a dorosteneckému titulu z Dýšiny přidala dnes ten nejcennější. V úmorném vedru vybojovala titul Mistryně České republiky na rány patnáctiletá Denisa Vodičková (-13). Zvítězila o čtyři údery před Janou Melichovou (-9) a o pět před Kristýnu Frýdlovou (-8).
České hráčky se nezalekly světové amatérské jedničky, ani ostatních velmi kvalitních francouzských a německých hráček. Jednička ženského WAGRu Pauline Roussin-Bouchard dělí pozici s Frýdlovou, ale podle amatérského počítání skončila čtvrtá horším posledním kolem.
Loňská vítězka Hanka Ryšková neobhájila, obsadila 15. místo (+4).

Konečné Top 10 žen

Další umístění: 12.Nebeská (+1), 14. Macková (+3), 19. Chlostová, Vítů (+6).

„Na turnaji se mi docela dařilo, všechno mi docela šlo. Putty mohly být lepší, ale jsou tady velice těžké greeny. Největší překážkou byla nervozita, hlavně třetí den,“ okomentovala cestu k vítězství Denisa Vodičková, nová mistryně České republiky na rány.

Konečné výsledky žen

„Dovolím si říci, že to bylo jedno z nejkvalitnějších mistrovství na rány, které jsme zažili,“ pochválil průběh šampionátu prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš. „Jestliže se ženské kategorie účastní nejlepší světová amatérka a dopadne čtvrtá, znamená to velmi kvalitní pole hráček. V mužích to nebylo o nic horší, pole bylo opravdu nabité. Už to, že se na stupně vítězů dostal jediný zahraniční hráč znamená, že naši hráči a hráčky předvedli parádní výkony s výsledky hluboko pod parem. Máme být na co hrdí, a teď jenom aby to pokračovalo dále, protože sezóna ještě běží.“

 

 

Pátek – 3. kolo
Němec Thomas Georg Schmidt dotáhl Matyáše Zapletala a oba jsou na vedoucí pozici se skore -10. Na třetí pozici se nejlepší výsledkem kola 67 ran vytáhl Petr Janík (-9). Obhájce Breimer se dostal zpátky do hry o titul. Skvělým výkonem 66 ran se dvěma eagle, třemi birdie a jedním bogey, šest pod par, se vytáhl na 5. místo (-8), pouhé dva údery za vedoucími hráči.
Sobotní finálové kolo bude napínavé,  v rozpětí tří ran se nachází sedm hráčů.

Top 10 třetího kola mužů

Další pozice: 12. Kotel (-4), 14. Černohorský (-3), 16. Tichý (-2), 17. Mlýnek (-1), 18. Zušťák, Ráža, Pavouček (E), 25. Benák, Hlaváček (+3).

Leaderboard muži

V soutěži žen se na první místo vysunula Denisa Vodičková a pozici sdílí s Francouzkou Pauline Roussin-Bouchard (obě -10). Na třetí příčku ustoupila včerejší rekordmanka Kristýna Frýdková. Dnes hrála 74, o jedenáct ran více a má skore -9.
Nejlepší dnešní číslo přinesla Tereza Melecká. Zapsala eagle, šest birdie a dvě bogey, 66 ran, šest pod par. Postoupila o tři příčky na 4. místo (-7).

Top 10 třetího kola žen

Další pozice:  13. Stará (+1), 14. Kousková (+2), 15. Macková (+3), 18. Ryšková, Vítů (+4).

Leaderboard ženy

 

Kristýna Frýdlová a Matyáš Zapletal - foto Ivan Paggio
Kristýna Frýdlová a Matyáš Zapletal

Čtvrtek – 2. kolo
Vede Čech Matyáš Zapletal (-8). Zopakoval výsledek z prvního kola, 68 ran. O dvě rány zpět jsou na děleném druhém místě dva Němci Thomas Georg Schmidt a Michael Strohmaier (-6). Dalším Čechem v pořadí je Jakub Janda na 4. příčce (-5).
Němec Leon Breimer si šanci znesnadnil obhajobu loňského titulu. Je na 11. pozici (-2). Na stejnou pozici se propadl lídr prvního kola, mladý Maďar Bence Kotel poté, co se v druhém kole zhoršil o 12 ran, hrál 77.
Do třetího kola postoupilo cutem 48 hráčů.

Top 10 druhého kola mužů

Další pozice: 11. Mlýnek, Hrubý, Hlaváček, Kotel (-2), 18. Tichý (+2), 20. Pavouček, Ráža, Jelínek (+1), 26. Benák, Zušťák (+2).
Cutem neprošli: Balatka, Stoulil.

Leaderboard muži

V druhé kole startovaly jako první ženy. Dnes zazářila Češka Kristýna Frýdlová. Eagle, devět birdie a dvě bogey znamenají 63 ran, devět pod par hřiště, životní skore kola Frýdlové a rekordní ženský výsledek na Karlštejně. O dvě rány zpět je světová amatérská jednička Pauline Roussin-Bouchard  (-9). Na třetí místo se postavila Denisa Vodičková (-7).
Obhájkyně Hana Ryšková prošla cutem a je na 20. místě (+4), které dělí s další z favoritek Sárou Kouskovou.
Cutem do dalších kol postoupilo 24 hráček.

Top 10 druhého kola žen

Další pozice:  11. Chlostová, Vítů (+2), 18. Macková (+3), 20. Ryšková, Kousková (+4).
Cutem neprošly: Vahalová, Boháčová, Csicsayová, Saunr Germain, Sionková, Kamberská.

Leaderboard ženy

 

 

Středa – 1.kolo
Zahájení mistrovství bylo pro mlhu opakovaně odloženo. V čele maďarský junior Bence Kotel. Podal fantastický výkon, hrál sedm čistých birdie, 65 ran (-7). Kotel se nedávno stal vicemistrem Slovenska na rány.
O ránu dále je další cizinec, Němec Michael Strohmaier. Hrál čistých šest birdie (-6). Na děleném třetím místě je první domácí hráč Matyáš Zapletal a další Němec Thomas Georg Schmidt, oba 68 ran (-4). Da aktuálního Top 10 se zatím vešlo pouze pět Čechů: Matyáš Zapletal, Jakub Janda, Dan Hlaváček, Petr Janík a Filip Jakubčík.
Obhájce loňského titulu Leon Breimer zahájil výsledkem 70 ran (-1).

 Top 10 prvního kola mužů

Další pozice:  13. Groh, Ráža (-1), 19. Hrubý (E), 21. Bača, Jeřicha (+1), 30. Mlýnek, Balatka, Zušťák (+2), 41. Tichý (+3).

Leaderboard muži

V ženské soutěži zahájila nejlépe Denisa Vodičková. Šest birdie a dvě bogey daly 67 ran pět pod par první místo (-5). Druhou pozici (-3) dělí tři hráčky Tereza Koželuhová, Tereza Melecká a Lenka Nebeská. Světová amatérská jednička Francouzka Paulina Roussin-Buchard je na 5. pozici (-2).
Obhájkyně loňského titulu Hana Ryšková je na 24. pozici (+3).

Top 10 prvního kola žen

Další pozice:  17. Saint Germain, Bujáková (+1), 20. Melichová, Vítů (+2), 24. Kousková (+3), 45. Boháčová (+8).

Leaderboard ženy

 

 

Úvod
Od středy do soboty tohoto týdne se na Karlštejně odehraje nejvýznamnější turnaj amatérské sezóny, nejvyšší soutěž jednotlivců, Mezinárodní mistrovství České republiky na rány. Na seznamu přihlášených je 105 hráčů a 51 hráček.

O tituly bude bojovat mladá generace hráčů, kterou představují Jakubčík, Zapletal, Ráža, Tichý, Hrubý, Hlaváček, Janda, Groh, Mlýnek. Neúčastní se Zuska a Novák. V mužské kategorii vlastní kladný hendikep 62 hráčů. Tím nejlepším je vybaven Filip Jakubčík, má hodnotu +5,6. Jakubčíkovi loni v Karlových Varech titul unikl v play-off zázračným chipem in Němce Breimera (uvidíte ho na videu níže). V mužské kategorii je přes dvacet hráčů ze zahraničí.

V ženské soutěží budou o nejprestižnější amatérský titul bojovat Melichová, Vodičková, Kousková, Melecká, Ryšková, Frýdlová, Vítů, Macková. V kategorii žen až na několik málo výjimek má kladný hendikep většina hráček. Ten s nejnižší hodnotou +5,8 má Jana Melichová. V ženské kategorii je  desítka zahraničních hráček, včetně světové amatérské jedničky Francouzky Roussin-Bouchard.

Hrají se čtyři kola na rány brutto, s cutem po druhém kole pro 48 mužů a 24 žen. Muži hrají z bílých, ženy z modrých odpališť.

Hřiště Karlštejn má par 72.

Loňské tituly z Karlových Varů budou obhajovat Češka Hana Ryšková a Němec Leon Breimer.

Ředitelem mistrovství je Aleš Libecajt, Hlavním rozhodčím Luboš Klikar, rozhodčími Petr Vávrů, Jan Šonka a Michael Jon.

Historická tabulka mistrů ČR na rány

Odkazy:   GR Karlštejn   Hřiště na satelitní mapě   Stránky Mistrovství    Loňské mistrovství na Golf.cz   Online kamera

Sestřih loňského mistrovství v Karlových Varech – ČT

Sestřih loňského mistrovství v Karlových Varech  – ČGF