Sezóna ČGF startuje 25. května

874

Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

K normálu se vrací díky uvolnění dalších opatření život v celé společnosti a golf se může vrátit také k soutěžním akcím pro výkonnostní hráče, což naplno odstartuje tuzemskou soutěžní sezónu, kterou zbrzdila pandemie.

Vzhledem k příznivé epidemiologické situaci v ČR, a dnešnímu vyjádření ministra zdravotnictví ČR, bude od 25. května 2020 povoleno uspořádat sportovní akce s maximálně 300 účastníky. Tento počet již zcela dostačuje našim potřebám a mohou se tak naplno rozjet soutěže pod hlavičkou ČGF,“ uvedl generální sekretář a předseda STK ČGF Aleš Libecajt.

Současně upozornil, že vedle plánovaných akcí podle původního plánu přibývají do nadcházejícího programu také dva turnaje, které byly původně zrušeny.

Bude se hrát na původně plánovaných hřištích, ale v novém termínu:

19. až 21. června 2020 (Beřovice): 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour
20. až 21. června 2020 (Poděbrady): 1. Národní Golfová Tour Mládeže

Sezóna podle hlavního Kalendáře ČGF však bude zahájena ještě o týden dříve, konkrétně prvními dvěma koly 3. ligy družstev mužů. Nejnižší ligová soutěž tak nebude pandemií vůbec zasažena a uskuteční se v původně plánovaném formátu – 4 kola na rány (ve dvou víkendech).

Upravené formáty zbylých soutěží družstev mužů a žen (Extraliga, 1. liga, 2. liga) budou oznámeny v pondělí 18. května 2020.

Kalendář akcí ČGF 2020
Kalendář akcí mládeže 2020