Spilková v srpnu do Tokia nepojede – olympiáda se odkládá

665

Česká profesionálka Klára Spilková v srpnu do Tokia na olympiádu nepojede. V olympijském žebříku šedesátky postupujících hráček je na 48. místě. Vzhledem k přerušení většiny světových ženských turnajů a tím zpomalení změn v žebříčku byla pravděpodobnost její účasti téměř stoprocentní. Jenže …

Mezinárodní olympijský výbor až do neděle tvrdil, že světové pandemii navzdory se olympiáda konat bude. Předseda výboru Thomas Bach však v neděli poprvé připustil, že odložení olympijských her je možné a na definitivní rozhodnutí si vyhradil čtyři týdny.
Ale už následující úterý se s japonským premiérem dohodli na odložení her na příští rok.

Olympijské hry byly doposud odsouvány pouze kvůli světovým válkám v letech 1916, 1940 a 1944. Počtvrté  se v roce 2020 budou odkládat kvůli světové pandemii nemoci Covid 19.

„Některé věci nemůžete ovlivnit,“ komentuje situaci Spilková. „Vzhledem k vývoji posledních týdnů se s tím dalo počítat. Do poslední chvíle doufáte, že se situace zlepší, ale v tomto případě se nedá nic dělat. Teď jsou mnohem důležitější priority. Je to správný krok, nebylo vyhnutí. U nás v golfu je to naštěstí trochu jiné než v ostatních sportech. Samozřejmě, že olympiáda je vrcholná sportovní událost, ale my máme v golfu spoustu dalších velkých turnajů. Olympiáda je však něco speciálního, reprezentuji při ní naši zemi, nejen sebe. Výjimečné to bylo pro mě také v tom, že jsem mohla být u návratu golfu na olympijské hry v roce 2016. O to větší motivaci budu mít se připravit a kvalifikovat na olympijský turnaj v roce 2021. Přeji nám všem hlavně zdraví. To je nejdůležitější, vrátit se k normálnímu životu, k němuž bude pak patřit také olympiáda. Věřím, že to bude ještě větší oslava sportu a života než kdykoli předtím, protože svět se určitě změní,“ dále uvedla česká profesionálka ve své tiskové zprávě.