Spilková – závěr sezóny na Open de Espaňa

1283

Poslední start Kláry Spilkové v sezoně 2019 bude na Ladies European Tour. Vítězka turnaje LET v Maroku 2017 se vrací na evropský okruh po roce stráveném na LPGA, kde již obhájila členskou kartu pro sezonu 2020.

Čtyřiadvacetiletou profesionálku čeká Andalucia Costa del Sol Open de Espana, které se hraje v Aloha Golf Clubu od 28. listopadu do 1. prosince. „Ráda bych zahrála skvělý výsledek. Cítím se připravena a nemůžu se dočkat návratu aspoň na jeden turnaj LET,“ řekla členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu.

Po úspěšné Q-Series na LPGA měla Klára krátkou dovolenou v Římě a pak už se opět připravovala v Praze na Černém Mostě pod vedením trenéra Lukáše Martince. „Hřiště bylo stále ve skvělé formě. Nově jsem začala spolupracovat s kondičním trenérem Svatoplukem Býmou. Poslední dva týdny byly skvělé. Budu se s ním připravovat i celý prosinec, než odletím na Floridu,“ dodala.

Klára Spilková a Svatopluk Býma

Svatopluk Býma je rovněž spokojen. „Klára mě požádala o spolupráci před poslední fází Q-Series. Hned po návratu z USA prošla komplexní diagnostikou pohybového aparátu. Jedním z cílů bylo ihned začít pracovat tak, aby byla co nejlépe připravena na LPGA,“ uvedl kondiční trenér České golfové federace.

„Trénujeme třikrát v týdnu, vždy přibližně 90 minut. Pracujeme zejména na mobilitě, síle a výbušnosti. Vzhledem k velké turnajové vytíženosti půjde o postupný proces. Vidím zde rozhodně potenciál na delší a přesnější rány. Výhodou je, že Klára v USA již spolupracuje s kondičním trenérem, který vyznává stejný systém jako já. Díky tomu si velmi dobře rozumíme a budeme mít kontrolu nad celým tréninkovým procesem,“ dodal Svatopluk Býma.

www.klaraspilkova.eu