Czech Ladies Open – zvítězila Dánka Pedersen, Spilková třináctá

3117

Ladies European Tour – Tipsport Czech Ladies Open, Beroun (28. – 30.8.2020)

Neděle – finálové kolo
Suverénně zvítězila Dánka Emily Kristine Pedersen (-17). Z předchozích kol si přinesla pohodlný náskok šesti úderů. Ve finále si už mohla dovolit hrát na jistotu a výsledek „pouze“ jednu ránu pod par s třešničkou na dortu, eagle na 18. jamce. Dánka vítězila o čtyři údery před Rakušankou Christine Wolf (-13), o pět před Finkou Sannou Nuutinen na třetím místě (-12). Za vítězství obdrží Dánka odměnu 30.000 Eur.

„Výhru z Berouna si hodně cením i proto, že se mi v posledních dvou letech zrovna moc nedařilo. Moc to pro mě znamená, ale nebyl zrovna můj nejlepší den a v závěru jsem se musela hodně koncentrovat, abych náskok uhájila,“ prohlásila Pedersen.

České hráčky se v Berouně představily v nejlepším světle. Do finálového kola postoupila podle předpokladu profesionálka Spilková, příjemným překvapením však je úspěch šesti českých amatérek, které prošly cutem a prosadily se v turnaji nejvyšší evropské soutěže. Sára Kousková skončila v elitní dvacítce. Její a Frýdlové kola za  67 ran jsou záblesky toho, co tato děvčata umí a co od nich lze v budoucnosti očekávat.

Spilková podala skvěle vyrovnaný výkon. Tři kola zahrála v rozpětí jediného úderu 70,70,69 (-7) a obsadila konečné 13. místo. Získala odměnu 3.700 Eur.
O dva údery zpět se objevila amatérka Sára Kousková. Dnes zopakovala včerejší nejlepší české skore Frýdlové, zahrála také 67 ran, nejnižší výsledek kola. Z 69. pozice vyskočila na konečné 20. místo (-5) a je nejlepší amatérkou turnaje.

„Vyrazila jsem dnes na hřiště se stejným pocity, které mě provázely včera, a je pouze škoda, že to nevydrželo i v druhé polovině hřiště. Moc jsem asi tlačila, abych ještě nějaké rány ubrala. K umístění v TOP 10 nebylo daleko. Byl to výborný turnaj, hodně jsem si to tady užila a jsem vděčná divákům, kteří mě přišli každý den podpořit,“ uvedla nejlepší česká hráčka Spilková.

Konečné pořadí českých hráček

Konečné výsledky     Záznam finálového kola

Galerie Tristana Jonese

 

 

Kristýna Frýdlová – foto Tristan Jpnes

Sobota – 2. kolo
Dánka Emily Pedersen drží v Berouně vedení pevnou rukou. Dnes zahrála 65 ran, má skore -16 a na druhou Finku Nuutinen (-10) si vytvořila pohodlný náskok šesti úderů. Na třetím místě se usadila Italka Colombotto Rosso (-9).
Czech Ladies Open je pro české barvy velmi úspěšné. Ruku na srdce, kdo by před turnajem tipoval, že se do závěrečného kola probojuje sedm Češek, jediná profesionálka a dokonce šest amatérek.
Nejvýše postavenou Češkou je profesionálka Klára Spilková na 19. místě (-4). V první devítce nehrála dobře, byla tři rány nad. V druhé devítce však pořádně zabrala, sérií pěti birdie v řadě srovnala skore na dvě pod, 70 ran.
Za Spilkovou zůstávají ve hře z Češek už jenom amatérky. Úžasná Kristýna Frýdlová podala nejlepší český výkon na turnaji 67 ran, pět pod par a vylétla výsledkovou ze 74. na 27. místo (-3). Do nedělního kola postoupily také amatérky Macková, Kousková, Melichová, Melecká a Tereza Koželuhová.
Cutem neprošly ostatní české profesionálky. V neděli si nezahrají Eva Koželuhová, Vlašínová, Napoleaová, Váňová, Krásová, Hinnerová a amatérky Vítů, Chlostová, Halaburdová.

Další pozice: 4. De Roey, Wolf (-8), 6. Babnik (-7), 8. Skarpnord (-6), 12. Booth (-5), 19. Davis, Kyriacou, Lampert (-4), 27. Cowan (-3), 35. Boulden (-2), 44. Fünfstück, Allen (-1).
Cutem dále neprošly: Peronin, Westin, Engstrom, Haddidoui, Prat, C.Alonso, Prat, Dimmock, Meyssonier, Walsh, DePradenne.

Leaderboard

Fotogalerie Tristana Jonese

Emily Kristine Pedersen foto Tristan Jones
Emily Kristine Pedersen

Pátek – 1. kolo
Hra byla v 18:36  pro bouřku přerušena. Většina hráček však už má plný počet jamek, sedm flightů bude dohrávat v sobotu od 7:30.
Dánka Emily Kristine Pedersen zahájila devíti ranami pod par. Eagle, osm birdie a jedno bogey daly výsledek 63 ran, ženský rekord hřiště a vedoucí pozici. „Je to moje nejlepší životní kolo. Vrcholem byl eagle na patnáctce, škoda jen neproměněného puttu na poslední jamce na výsledek 62,“ uvedla Pedersen.

Na druhém místě se sešly Angličanka Cloe Frankish, Belgičanka Manon de Roey s albatrossem na pětiparové sedmičce a Němka Leonie Harm, všechny s výsledkem 65 ran, sedm pod par.
Nejlépe umístěnými Češkami jsou Klára Spilková a amatérka Jana Melichová na aktuálním 24. místě se skore -2. Další čtyři Češky, amatérky Kousková, Macková, Melecká a Vítů jsou na 54. pozici (E).

„Zpočátku jsem byla nervózní, před domácími diváky to tak ale mívám vždy, “ uvedla Spilková. „Pak jsem si však uvědomila, že mě chtějí moc podpořit, jsou tady pro mě a začalo se mi dařit. V dalším kole budu trpělivější a jsem ráda, že se mi podařilo zvládnout závěr a vylepšit průběžný výsledek,“ uvedla česká golfová hvězda po dohrání kola.

Leaderboard

Pozice českých hráček po 1. kole

České hráčky objektivem Tristana Jonese

 

České hráčky objektivem Patrika Jeřichy

 

Julia Engstrom - Tipsport Czech Ladies Open - foto Tristan Jones
Julia Engstrom – Tipsport Czech Ladies Open

Úvod
Dnes začíná v Berouně nejvýznamnější událost roku profesionálního golfu u nás, turnaj Tipsport Czech Ladies Open, šestý pořad kalendáře nejvyšší evropské ženské soutěže.

Na startu jsou přední evropské a české hráčky. Například Booth, Babnik, Pace, Engstrom, Wolf, Dimmock, Skarpnord, Cowan, Fünfstück, Nuutinen, Boulden, Pedersen a české profesionálky Spilková, Vlašínová, Váňová, Hinnerová, Napoleaová, E.Koželuhová, Krásová.
Promotér pustí do hry také několik českých  amatérek, např. Kouskovou, Terezu Koželuhovou, Meleckou, Melichovou a Patricii Mackovou, která se loni na Karlštejně jako nejlepší Češka umístila na 12. místě (-4). Celkem bude ve startovním poli šestnáct Češek.

Klára Spilková, vítězka na okruhu LET z roku 2017 a druhým rokem členka LPGA, přijala pozvání ke startu v domácím prostředí, kde se ukáže poprvé po čtyřech letech.„Jsem soutěživá, golfistka tělem i duší. Už nějaký čas jsem o startu uvažovala a mám radost, že jsme se s promotérem Lubošem Koželuhem domluvili. Těším se na první turnaj po dlouhé době s diváky na hřišti, navíc domácími a ve známém prostředí,“ uvedla.  „Hřiště je ve skvělé kondici, greeny budou rychlé. Nastavení pro turnaj by mi mělo vyhovovat, na více jamkách se dát hrát wedge do greenu a útočit, ale jinde zase musíte být pokorní a zapojit víc hlavu. Rovněž se těším na turnajový tlak,“ dodala Spilková.

„Záležitosti, spojené s opatřeními proti covid-19, nám přidělaly práci, ale nic jsme nepodcenili. Hráčky bydlí ve dvou oficiálních hotelích, jezdí vlastními auty, podstoupily i s caddies testy a mají přísně oddělené prostory. V těch vnitřních nosí hráčky povinně roušky,“ vysvětlil promotér Luboš Koželuh ze společnosti Premier Sports.

Jsem nadšen z průběhu příprav a chtěl bych organizátorům poděkovat za dosavadní odpovědný přístup a bezproblémový průběh. Hřiště je fantastické a akce bude na nejvyšším standardu tour,“ řekl ředitel turnaje Joao Pinto.

Délka hřiště 5.700 metrů může navádět k dojmu o nízkých skóre, ale to místní klub netrápí. „Jsme rádi, že se turnaj v nejisté době vůbec uskuteční, a navíc právě u nás. Pokud má někdo hřiště takzvaně rozstřílet, budiž mu přáno,“ dodal ředitel resortu Vojtěch Matějček.

Hřiště Golf Clubu Beroun je pro turnaj nastaveno na par 72 a délku 5.700 metrů. Greeny budou mít rychlost 10,5 stopy. Na šesté jamce je vypsána cena za Hole in One ve výši 10.000 Eur.

Leaderboard

Startovní listina 1. a 2. kolo

Odkazy:   Golf Beroun   Hřiště na satelitní mapě   Webkamera   Stránky turnaje
Reportáž z loňského Czech Ladies   Fotogalerie Tristana Jonese 2019

 

foto Annie Krčmářová

Sestřih Tipsport Czech Ladies Open 2019 – Česká televize

Přelet nad golfovým hřištěm v Berouně