Tipsport Czech Ladies Open 2019 Karlštejn

1040

Dual LET & LET Acess – Tipsport Czech Ladies Open, Karlštejn (23. – 25.9.2019)

Neděle – finálové kolo
V dramatickém závěru na posledním greenu zvítězila Skotka Carly Booth (-9). Na odpaliště poslední jamky přicházela s náskokem jednoho úderu. Druhou ranou netrefila green a dala příležitost vynutit si rozehrávku Fince Sanně Nuutinen, která druhou ránu položila blízko jamce. Finka však ani ne metrový putt neproměnila a Booth nezaváhala. Poslední putt bezpečně proměnila a zvítězila.

„Jsem moc šťastná, turnaj jsem vyhrála po sedmi letech,“ svěřila se Booth. „Popravdě jsem ale dobrý výsledek tento týden čekala, už na minulém turnaji jsem byla v desítce. Moc jsem se po letech do České republiky těšila, hrála jsem zde i turnaje na Albatrossu a na Dýšině, ale tehdy ještě nebyla tak silná domácí konkurence. Jsem překvapena – je zde hodně talentovaných hráček, to je pro český golf jen dobře.“

Na druhém místě skončily společně Finka Sanna Nuutinen, Angličanka Charlotte Tompson, Francouzka Anais Meyssonier a Angličanka Hayley Davis.

Booth získala za vítězství prémii 19.200 Eur. Hráčky na druhém místě si odnesly každá 7.728 Eur.

Patnáctiletá slovinská  naděje Pia Babnik, která byla po dvou kolech ve hře o titul,  pokazila v poslední kole co mohla. Nastřádala jedno double bogey, pět bogey a jediné birdie, 78 ran, šest nad par. Ze slibného třetího místa spadla na konečné 31. místo (E). Je však zřejmé, že o této talentované hráčce ještě hodně uslyšíme.
Nejlepší Češkou a nejlepší amatérkou v turnaji je Patricie Macková, která obsadila konečné 12. místo (-4). Jako amatérka „přišla“  o  prémii 2.140 Eur.
Favoritka sázkových kanceláří a dvojka žebříčku Němka Esther Henseleit  skončila na 20. místě (-1)

Konečné Top 10 a umístění českých hráček

Další umístění: 12. Pegova, Wikstrom (-4), 16. E.Nilsson (-3), 20. Rominger, Hall, Carmen Alonso, Henseleit, Daffinrud (-1), 31. Colombotto Rosso, Boqvist (E), 54. Grechi (+4), 60. Prat (+5), 63. Gomez Ruiz (+6).

Konečné výsledky

foto Tristan Jones, Ivan Paggio

.

Carly Booth a Sanna Nuutinen

Sobota – 2. kolo
Pohádka o české amatérce na prvním místě nejvyšší evropské soutěže byla krásná, ale skončila. Umíme si představit, jaký to byl tlak na psychiku úřadující dorostenecké mistryně České republiky. Patricie Macková startovala z 10. odpaliště. Druhé kolo zahájila velkolepě dvěma berdíky na prvních dvou jamkách. Pak ale následovalo šest parů a bogey na deváté jamce (č.18), zrovna před klubovnou. Dále přišlo bogey na první jamce druhé devítky (č.1), double bogey na jedovaté třinácté jamce (č.4) a už žádné birdie. Macková je po druhém kole na 8. místě (-5).
Odhlédneme-li od fantastického začátku, je umístění české amatérky v Top 10 turnaje Ladies European Tour stále ještě zázrakem.
Cutem profesionálního turnaje prošly čtyři Česky, z toho tři amatérky. Kromě Mackové ještě jediná česká profesionálka Kateřina Vlašínová na 26. místě (-1), dále amatérky Tereza Melecká na 35. místě (E) a Jana Melichová na 54. místě (+2).
Ruku na srdce, čtyři Češky ve finále turnaje Ladies European Tour, to je nad očekávání obrovský úspěch českého golfu.
Promotér Luboš Koželuh je určitě nadmíru spokojený, česká stopa je zde jasná a hluboká.

Po dvou hracích dnech jsou v Čele Finka Sanna Nuutinen a Skotka Carly Booth (obě -7). Třetí pozici sdílí pětice hráček: vycházející hvězda, patnáctiletá Slovinka Pia Babnik, Angličanka Hayley Davis, Francouzka Anais Meyssonnier, Skotka Kylie Henry a Francouzka Agathe Sauzon (všechny -6).

Cutem prošlo nakonec 60 profesionálek a šest amatérských hráček.
V neděli se startuje v 8:05 z odpališť jamek č. 1 a 10, finálový flight startuje v 9:45, dohráno by mělo být po 14:00.
ČT Sport v neděli vysílá dva přenosy (10:25-11:25 a 13:30-14:30).

Top 10 druhého kola a pozice českých hráček

Další pozice: 17. Carmen Alonso, Hall, Emilie Alonso, Daffinrud, Gustavsson (-2), 27. Pegova, Rominger (-1), 35. Prat, Boqvist (E), 43. Fünfstück (+1), 55. Henseleit, Colombotto Rosso (+2).
Cutem neprošly: Folch, Parker, De Roey, Koivisto,  MacLaren,Cowley, Andre, Goodall, Hedberg.

Leaderboard

 foto Tristan Jones – LET

 

Patricie Macková

Pátek – 1. kolo
Senzační nástup amatérky Patricie Mackové. Česká hráčka pokořila hřiště na Karlštejně 66 ranami. Výsledek složila z jednoho eagle, pěti birdie a jednoho bogey. V zahajovacím kole je na prvním místě. Vedení dělí s Francouzkou  Agathe Sauzon a Švédkou Johannou Gustavsson (všechny -6).
Že Češky nebudou myslet pouze na cut dokazuje výkon další amatérky Jany Melichové. Hrála dva údery pod par, 70 ran. Je v první dvacítce  na 18. místě (-2).
Kateřina Vlašínová došla v paru a figuruje a je na 42. místě (E).
Nedařilo se velké favoritce, amatérce Tereze Melecké. Hrála dvě bogey bez birdie a zařadila se na 67. místo (+2).
Skvělý výkon podala patnáctiletá Slovinka Pia Babnik, čerstvá vítězka  R&A Girls Amateur Championship ve Skotsku. Hrála 67 ran s šesti birdie a jediným bogey, pět pod par a usadila se na čtvrté pozici spolu s vítězkou z Konopiště  Finkou Sannou Nuutinen (obě -5).

Karlštejnské hřiště ale nepřálo všem hráčkám. Favorizovaná Němka, dvojka žebříčku  Esther Henseleit zahrála jedno jediné birdie a se skore 74 ran zaujala 67. místo (+2). Čtyřka žebříčku Švédka Caroline Hedwall také nenašla recept na členité hřiště. Jediné birdie, osm bogey a jedno triple bogey dalo dohromady 82 ran, deset nad par a předposlední, 136. místo pořadí (+10).

Start zahajovacího kola byl pro mlhu o více jak hodinu zpožděn. Po rozplynutí mlhy měly hráčky nádherné, slunečné počasí.

Top 10 první kola a pozice českých hráček

Další pozice: 13. Cowan (-3), 18. Fünfstück (-2), 30. Rominger (-1), 42. Gomez Ruiz, Koivisto (E), 53. Lenhart, Pegova (+1), 67. Dimmock, Colombotto Rosso (+2), 91. MacLaren, Sjöholm (+4), 113, Goodall, Frankish (+6), 119. Andre  (+7).
Cut pro 50 hráček a amatérky se stejným skore je aktuálně na +1.

Je to více než povedený start turnaje a stojí za to se na Karlštejn přijet podívat a podpořit hráčky. Vstup je volný.
Přímé přenosy vysílá ČT Sport, v sobotu 2. kolo od 14.15 do 15.30, v neděli finále od 10.25 do 11.25 a pak od 13.30 do 14.30.

Leaderboard     Startovní listina 2. kola

foto Ivan Paggio

Tipsport Czech Ladies Open

Úvod
Společný turnaj Ladies European Tour a její líhně LET Access Serie se od pátku koná  na hřišti Golf Clubu Karlštejn.

Z první desítky žebříčku LET budou na startu Němka Henseleit, Angličanka MacLaren, Němka Cowan, Švédka Boqvist, Němky Lampert a Fünfstück.
Z předních míst žebříčku LET Access hraje kompletní první desítka: Angličanka Davis, letošní vítězka z Konopiště Finka Nuutinen, Španělka Gomez Ruiz, Italka Colombotto Rosso, Švédka Sjöholm, Belgičanka De Roey, Francouzka Grechi, Velšanka Wiliams, Ruska Pegova a Angličanka Goodall.
Dále hrají loňská vítězka z Konopiště Španělka Carmen Alonso a předloňská vítězka z Casa Serena Lucie Andre.

V turnaji bude hrát 17 českých hráček. Profesionálky Hinnerová, Eva Koželuhová, Krásová, Valášková a Vlašínová,  amatérky Andrýsová, Boháčová, Halaburdová, Chlostová, Kousková, Tereza Koželuhová, Macková, Melecká, Melichová, Saint Germain, Stará a Vítů.

Hřiště Karlštejn má par 72 a délku 5.602 metrů.

Dotace turnaje je 120.000 Eur. Cut bude proveden po druhém kole, do nedělního finále postoupí 50 hráček a amatérky na stejném skore.

Tipsport vypsal kurzy pro Czech Ladies Open  8/1 na vítězství pro Němku Ester Henseleit, 11/1 na Němku Cowan a 15/1 na Němku Karolinu Lampert.
Nejlepší kurz na vítězství české hráčky mají amatérka Tereza Melecká a Kateřina Vlašínová – 301/1. Obě jsou také favoritkami na nejlepší českou hráčku kurzem 4,5/1.

Za Hole in One na 14. jamce vypsal Tipsport odměnu 10.000 Eur.

Přímé přenosy vysílá ČT Sport, v sobotu 2. kolo od 14.15 do 15.30, v neděli finále od 10.25 do 11.25 a pak od 13.30 do 14.30.

Leaderboard 1. kolo      Startovní listina 1. kolo

Odkazy:   Karlštejn Golf    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Facebook   Fotogalerie Tristana Jonese na Flickru   Facebook

.