VIII. Grabmasters – podruhé vítězí žena, aneb jak Bobeška vykostila 80 chlapů

1786

GC Grabštejn – Grabmasters, Hrádek nad Nisou, ČR (4. – 7.6.2020)

Neděle – finálové kolo
Mužskou část startovního pole bychom mohli chvilku podezřívat z galantnosti, že nechalo půvabnou Bobešku vyhrát, ale realita je jiná, pro chlapy tvrdá. Hráčka domácího GC Grabštejn, jediná žena v poli s kladným hendikepem hrála skvělý golf, nikoho před sebe nepustila a čtyři kola se jí všichni dívali na záda. Hezký pohled pro muže, frustrující pro golfistu. Prostě je všechny vyklepla.

Do třetího kola vstupovala Bobeška Burdová s náskokem tří úderů na Ondru Lébla z SK Sofia. Na českého profesionála v bulharských barvách připadla úloha stíhače a čekal se boj. Jenže na Bobešku byli všichni krátcí. Svoji úlohu lídra sehrála bezchybně od prvního kola až do finále. Jako jediný hráč v poli zahrála všechna kola pod par. Ani v posledním neudělala chybu, zahrála pět birdie a jediné bogey, 68 ran, čtyři pod par. Výsledkem 68,71,71,68  zvítězila s celkovým skore -10, což je nový rekord turnaje. Svůj hendikep zlepšila už na +3.0.
Stíhač Ondra Lébl musel ve finále riskovat. Asi proto ho v posledním kole čtyři bogey a dvě birdie srazily na 74 ran, dvě nad par. Navíc David Siegel ze Slavkova si nechal to nejlepší  do finále, zahrál skvělé kolo, 68 ran (celkem -6) a ještě odsunul Lébla na 3. pozici (-1).

Do Top 10 se dostaly další dvě ženy, Silvie Dittertová na 6. místo (+16) a Andrea Škrašková na 7. místo (+19).

Dominika Bobeška Burdová si jako druhá vítězná žena v historii Grabmasters zaslouženě oblékne ikonické zelené sako. Určitě jí bude velké v ramenou, knap přes prsa a plandat nejméně ke kolenům. Velká gratulace Bobeško.
První ženskou vítězkou se v roce 2014 stala domácí Andrea Škrašková.

„Lidi, strašně moc vám děkuju,“ napsala Bobeška na svůj Facebook. „Byl to jeden z nejskvělejších turnajů, které jsem kdy hrála, mám strašnou radost, že se nás na Grabu minulý týden sešlo tolik. Každému bych jednou přála zažít tak úžasnou atmosféru, která byla na Grabmasters už středy, a obzvlášť v neděli na greenu osmnáctky.“

Ve vložené soutěži Commando Arnold Contest (CAC) o nejvyšší počet ran zvítězil místní Skot Tartan McForby. Za čtyři kola vystřílel 466 ran (+178). „Příští rok už pětistovku pokořím,“ slíbil zlatem a vavříny ověnčený Skot. Boj o druhé místo těsně vyhrál Tomča Burda. Nastřádal 392 ran (+104), pouze o tři rány více než třetí Michael Jon (389, +101). Petr Tichý zklamal, hrál až čtvrté housle. Jeho chatrný výsledek 343 ran (+55) znamená, že příští rok bude muset o účast v CAC bojovat v kvalifikaci.
Nyní se čeká už jenom na příjezd Arnolda Schwarzeneggera, který vítězi oblékne svojí slavnou balistickou vestu z filmu Commando.

Nicméně všichni čtyři Governoři se letos musí symbolicky sklonit před ženou. Mimo soutěž CAC je totiž pokořila domácí hráčka Dagmar Palinková. Hravě zdolala hranici pěti set ran a stala se absolutní rekordmankou ročníku. Podařilo se jí úspěšně vyhnout všem parům, berdíkům a horším jamkovým výsledkům a zapsat úctyhodných 562 ran (+274).

Leaderboard 

 

Bobeška Burdová

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo zahrál nejlépe český Bulhar Ondra Lébl z SK Sofie. Sypal ze sebe jedno birdie za druhým a bylo jich celkem sedm. Přisolil dvěma bogey a zapsal skvostný výsledek 67 ran, pět pod par. Náskok vedoucí Bobešky Burdově snížil na tři údery, je na 2. místě (-3).
Burdová stejně jako včera zahrála 71 ran, jednu po par. Její cestu za vítězstvím mírně zkomplikovala sekvence double bogey, bogey, bogey na jamkách pět až sedm, vinou které byla po devíti jamkách tři nad. Hrdá dívka však statečně zabojovala, od třinácté do šestnácté jamky nasázela čtyři birdie za sebou, dostala se na jednu pod, odrazila balkánský útok a udržela vedení o tři údery (-6). S tím vstoupí do nedělního finálového kola.
Na třetí pozici je David Siegel z Austerlitz (-2).

V soutěži Commando Arnold contest o nejvyšší počet vystřílených ran je v čele stále Skot Tartan McForby. S bohatýrským skore 357 ran (+141) kráčí dlouhými kroky k vítězství.
Michael Jon dnešek pokazil, hrál pouhých 84 ran a se součtem 288 úderů (+72) ustoupil z druhé pozice na třetí příčku. Tomčovi Burdovi to dnes pálilo, vypálil obstojných 97 ran. Jak ale sám říká, měl na víc. Součtem 292 Jona přeskočil a postavil se na 2. pozici (+76). Na posledním místě je Petr Tichý, s hubeným součtem 256 ran (+40).

Leaderboard   Startovka 4. kola

 

HOTNEWS, Round 3, nejnižší číslo GrabMasters Twenty Twenty

Ondřej Lébl – Golf Professional dneska pinknul dvě bogey a jinak neškobrtnul ani jednou, naopak sedmkrát psal v červených číslech. Do finálového kola zbývá pár hodin a stíhací jízda může začít. Sám ale říká s velkým respektem, že favoritkou je Bobeška Burdová a naznačuje, že ani velká snaha nemusí přinést zelené sako jemu.

Zveřejnil(a) Grabmasters dne Sobota 6. června 2020

 

Dominika Bobeška Burdová

Pátek – 2. kolo
Dominika Bobeška Burdová i v druhém kole vyučovala, jak hrát hřiště v Grabštejně. Domácí hráčka s kladným hendikepem +2,9 zahrála opět nejlepší výsledek kola, byť o tři rány horší než včera. Hrála tři birdie a dvě bogey, 71 ran, jednu pod par. S celkovým skore -5 vede o pět úderů před dalším v pořadí.
Na druhé a třetí pozici se hráči vystřídali. Dnes je na druhém místě David Siegel z Austerlitzu (E), na třetím Ondřej Lébl (+2).
Druhá nejlépe umístěná žena v soutěži je další domácí hráčka Andrea Skrašková na děleném 8. místě (+10).

Promotéři turnaje, Governoři, hrají vlastní vloženou soutěž Commando Arnold contest o nejvyšší počet vystřílených ran. Skvělým výkonem vede Tartan McForby (+99) před Michaelem Jonem (+57). Výrazně zaostávají Tomča Burda (+51) a Petr Tichý (pouhých +21!).

Leaderboard     Startovka 3. kola

 

Doninika Bobeška Burdová

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo ovládla domácí Bobeška Burdová (-4). Hrála pět birdie a jediné bogey, 68 ran. Vede o jeden úder před Ondřejem Léblem z SK Sofia (-3). Hrál šest birdie a tři bogey, 69 ran. Na třetím místě přenocuje David Siegel z GC Austerlitz (-2).

Par 3 contest vyhrál Vojta Jochman před Janem Lekešem.

V prvním kole bylo na staru 96 hráčů. Odehráli 1.728 jamek, padly 3 eagle a 81 birdie. Nejtěžší jamkou byla první den jednička, nejlehčí třináctka.

Leaderboard

 

Úvod
Grabmaster, česká podoba Masters, vstoupilo do 8. ročníku. Mediálně a organizačně nejvelkolepější turnaj v Česku poutá pozornost skvěle propracovanými mediálními výstupy, vysokou mírou humoru a recese, vysokou kvalifikací organizátorů a jejich nadšením. Ústřednímu osobami události jsou integrovaný Skot David McForby Forbelský, Tomča Burda, Ali Burdová, Michael Jon a Petr Tichý.

Hraje se na hřišti GC Grabštejn s parem 72. Loni zvítězil Václav Lébl jr.
Vítěz či vítězka obdrží, jak jinak, zelené sako. Pro první dva hrací dny si mohou hráči zvolit hrací čas dle vlastního uvážení.
Součástí turnaje je Večeře poražených a par 3 contest.
Diváky zde nazývají kamarády.
Grabmasters má svůj vlatní Youtube kanál Grabmasters Kannál

Letošní seznam přihlášených obsahuje skvělá jména jako Ondřej Lébl, Dalibor Procházka, Jura Kaminský, Dominika Burdová, Silvie Dittertová, Oskar Borhy, Petr Kupf, Kristýna Makovská a hraje celý Board if directors v čele se Skotem Tartanem McForbym.

Leaderboard

Odkazy:   GC Grabštejn   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Facebook   Instagram