Vysoká škola ekonomická pro seniory – golfem k aktivnímu způsobu života

2077

Co asi může mít pražská Vysoká škola ekonomická společného s golfem. Zdánlivě nelogické spojení má název Univerzita třetího věku. Přestože s ekonomikou nesouvisí, vede VŠE  v rámci tohoto státem podporovaného programu bohatý kalendář výuky pro seniory. Vyučují se společensko-vědní, jazykové, informatické, umělecké a tělovýchovné obory. Univerzita třetího věku (U3V) poskytuje za symbolické poplatky studium zájemcům v důchodovém věku. Výuka probíhá ve dvou semestrech.
Jen namátkou z osmi desítek oborů: Angličtina, Němčina, Španělština a další jazyky, Dějiny umění,  Mezinárodní politika a diplomacie, Digitální fotografie, Natáčení a střih videa, Malování, Internet, Geocaching, Fotoshop a nakonec Golf.

Představa důchodce, studující golf na Vysoké školy ekonomické může vyvolat úsměv. Ale hned na první bližší pohled se obraz změní. Předmět Golfem k aktivnímu způsobu života má rozsáhlý program a neuvěřitelně nabitý kalendář. Třináct týdnů po čtyřech hodinách je každý semestr vyučován v šesti úrovních podle dovednosti hráčů, od začátečníků po pokročilé. Obsahuje nejen vyučovací lekce s trenéry na pražských hřištích, ale také turnaje a zájezdy na domácí i zahraniční hřiště. Základní poplatek za semestr bude od nového roku symbolických 2.400 Kč. Startovné turnajů  a zájezdy v poplatku zahrnuty nejsou.

Garantem a hnací silou předmětu je Doc. PhDr. Zdeněk Vojtíšek, CSc. Je trenérem ČGF 2. třídy a rozhodčím ČGF 2. třídy. Neuvěřitelně činorodého a agilního osmdesátníka jsme u příležitosti závěrečného turnaje podzimního semestru požádali o rozhovor.

 

Závěrečný turnaj podzimního semestru Zbraslav – vyhlášení