WGM Beroun zrušen – tak kdo za to může?

1006

Úspěšný a štědře dotovaný turnaj WGM byl zrušen. Měl se konat na přelomu července a srpna. Byl ve formátu Open, otevřený profesionálům i amatérům, a dokonce se po šesti letech měl otevřít i ženám. Měl dotaci 600.000 Kč, ze kterých bylo 200.000 určeno pro vítěze. Jeho zrušení je veliká škoda, akce takového formátu bude v českém golfovém kalendáři citelně chybět. Nejen jako divácky atraktivní turnaj, ale také jako významný zdroj příjmu českých profesionálů.

Kromě stesku po významném turnaji však zůstalo nemálo hořkosti. Pořadatel Pavel Suchánek, kterému za pořádání  tak skvělé akce jistě patří  dík a uznání, si neodpustil naložit v tiskové zprávě hlavní část viny za zrušení svého turnaje na Českou golfovou federaci a na českou PGA.
Důvody konečného rozhodnutí popsal: „… tím hlavním je více než vlažný přístup České golfové federace“  a druhým hlavním „… absolutní nezájem ze strany české PGA“.

Představitele zmíněných organizací jsme požádali o reakci na tak závažné prohlášení. Tady jsou odpovědi:

Zdeněk Kodejš – prezident České golfové federace
S názorem pana Suchánka nesouhlasím, označení vlažného přístupu odmítám. Česká golfová federace na podporu této akce použila mnoho vlastních prostředků, ať už ve formě systémové, faktické a mediální podpory, poskytnutí rozhodčích nebo přítomnosti funkcionářů na doprovodných akcích a vyhlášení. Záštita ČGF tvořila nemalou mediální hodnotu tohoto turnaje.

Barbora Barcalová  – členka výboru PGAC a ředitelka Czech PGA Tour
PGA of Czech Republic má v roce 2020 v plánu 5 turnajů ze série Czech PGA Tour. Je pravdou, že turnaj pod hlavičkou WGM v kalendáři zařazen nebyl. Pořádání tohoto turnaje však nikdy nebylo na PGA of Czech Republic jakkoliv závislé. Jakási forma „spolupráce“, které byla ve formě zařazení do Order of merit Czech PGA Tour, byla vždy dohodnuta těsně před turnajem za splnění podmínek ze strany PGA of Czech Republic. Tato forma spolupráce nebyla pro partnery PGA of Czech Republic přínosná, a proto bylo výborem PGA of Czech Republic rozhodnuto, že v roce 2020 turnaj WGM zařadit do kalendáře Czech PGA Tour neplánuje. Jaké jsou skutečné důvody pro neuskutečnění turnaje, PGA of Czech Republic neví, ale náš údajný nezájem, považujeme za zástupný a nikoliv skutečný důvod.

Předmětná tisková zpráva WGM