WGM Czech Open v Berouně pošesté, zvítězil Jan Cafourek

1367

WGM a PGAC – WGM Czech Open, Beroun
(1. – 4.8.2019)

Neděle – finálové kolo
Jan Cafourek vstupoval do finálového kola s náskokem šesti ran. Sice hrál 70 ran, o pět více než předchozí kolo, přesto náskok udržel. Zvítězil o pět ran před druhým, českým Slovákem Štefanem Páleníkem (-16)  a  o sedm před třetím, amatérem Vítkem Novákem (-15).

Před rokem skončil pátý, letos už nenašel přemožitele. „Netajil jsem se tím, že jsem sem letos přijel turnaj vyhrát,“ říkáJan Cafourek, vítěz šestého ročníku turnaje. „A jsem rád, že se to povedlo. Na šestý pokus. Golf je hra, v níž hrajete sám se sebou proti hřišti. Se sebou jsem dneska prohrál, ale zbytek startovního pole jsem porazil,“ dodal. Za vítězství mu na účtu přistane prémie 200.000 Kč.

Štefan Páleník je sice golfový  profesionál, ale živí ho výuka matematiky a informatiky na ZŠ v Říčanech. A s výsledkem na své „letní prázdninové brigádě“ odměnou 70.000 Kč  byl nadmíru spokojený.

Amatér Vítek Novák je student univerzity v Kansas City a v Česku je na prázdninách.

Obhájce loňského vítězství Filip Mrůzek skončil na 9. místě (-11). Šimon Zach svoji profesionální kariéru započal 17. místem (-9).
Sebastian Ajster zahrál hole in one na tříparové šestce. Nákladní Tatru za hole-in-one si ale Slovinec neodvezl, protože o ní hráli jen amatéři v úvodních dvou kolech. „Pocit je to skvělý. I proto, že to bylo teprve druhé eso v mojí golfové kariéře,“ prozradil Ajster, který si jako pozornost pořadatelů odnesl roční členství v Beroun Golf Clubu.

Konečné Top 10

Další umístění:  16. Groves (-10), 17. Tintěra, Benák (a) (-9), 21. Daněk, Švajlen, 26. Brixi (a), Nič, Mlýnek (a) (-5), 35. Siakala (E), 45. Příhoda (+7).

Leaderboard .

               Vítězný Jan Cafourek

Pavel Suchánek – závěrečné slovo promotéra

 

.foto Ivan Paggio

.

Jan Cafourek

Sobota – třetí kolo
Jan Cafourek si před finálovým kolem vytvořil komfortní náskok, jde si pro vítězství. Se skore -19 vede o šest ran před druhým Srbem Mihailem Dimitrievičem (-13). Třetí pozici dělí amatér Filip Ráža s Greggem Lavoiem, Američanem působícím v pražském Erpetu (oba -12). Obhájce Filip Mrůzek je na 13. místě (-9) se ztrátou deseti úderů na čelo turnaje. Do pořadí na špici už zřejmě nepromluví. Finálové kolo bylo pronásledovalo počasí a bylo dlouho přerušeno.

Top 10 třetího kola

WGM2019_Top10_3k

Další pozice: 13. Mrůzek (-9), 14. Tintěra (-8), 20. Švajlen, Balatka (a), Siwy (a), Daněk (-6), 24. Zach (-5), 25. Siakala (-4), 32. Nič (-1), 42. Brixi (a) (+2), 48. Šebrle (+5).

Leaderboard

.

Jan Cafourek

Pátek – 2. kolo
První pozici sdílí čtveřice hráčů se skore -12. Čech Jan Cafourek, Srb Mihailo Dimitrievič, Angličan Luke Groves a Čechoslovák Štefan Páleník. Český amatér Vítek Novák hrál nejlepší skore dne, 64 ran, osm pod par. Výsledek složil ze dvou eagle, pěti birdie a jediného bogey. Postavil se na 5. místo (-11). Obhájce loňského titulu a dvojnásobný vítěz WGM Open Filip Mrůzek svojí pozici zlepšil, z 37. se posunul na 20. místo (-5), ale na čelo turnaje už ztrácí sedm úderů.

Další pozice: 7. Elli, Lavoie (-9), 10. Zach (-8), 13. Kořínek, Pokorný (-7), 16. Mlýnek (a) , Ráža (a) (-6), 20. Siwy (a), Daněk, Siakala Tintěra, Brixi (a) (-5), 28. Balatka (a), Švajlen (-4), 36. M.Příhoda (-2), 45. Lizánek (E), 25. Velenský, Nič (+2), 56. J.Němeček, Štrougal, Šebrle (+3).

Leaderboard

.

Štefan Páleník

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole se na dvě rány přiblížil rekordu hřiště Čechoslovák Štefan Páleník. Eagle a šest birdie daly 64 ran, osm pod par. Páleník vede o ránu před amatérem Davidem Benákem a Angličanem Luke Grovesem (oba -7). Nejžhavější favorit Filip Mrůzek a držitel rekordu hřiště 62 ran hrál úvodní kolo 71 ran, jeden úder pod par, což stačí pouze na 37. místo (-1). Šimon Zach při své profesionální premiéře zahrál 69 ran s eaglem, pěti birdie a čtyřmi bogey a zařadil se na 20. místo (-3).

Další pozice: 6. Ráža (a), Cafourek, Procházka, Švajlen (-5), 10. Elli, Brixi (a) (-4), 20. Novák (a), Tintěra (-3), 28. Sedláček, Nový (-2), 28. Nič (-2), 36. Siakala, Daněk (-1), 42. Siwy (a) (E), , 52. Strýček (a) (+1), 64. Balatka (a) (+3), 67. Šebrle (+4), 81. Babický (+5).

Top 10 prvního kola

WGM2019_Top10_1k

Leaderboard

.

WGM Open 2018

Úvod
Významný český turnaj WGM Czech Open načíná druhou pětiletku konání. Uskuteční se šestý ročník turnaje, určeného především českým profesionálům a amatérům. Pro profesionály je to pátý pořad šestidílného kalendáře Moneta Czech PGA Tour, pro amatéry turnaj ČGF započítávaný do žebříčků ČGF a WAGR. Dotace cen je 600.000 Kč, ze kterých vítěz (profesionál) obdrží třetinu.

„Velice nás těší, že i letos máme naplněnou kapacitu turnaje a že mezi přihlášenými hráči nechybí ani obhájce titulu Filip Mrůzek. Poprvé jako profesionál si letos v Berouně zahraje Šimon Zach a bude zajímavé, jak obstojí v konkurenci nejlepších českých hráčů, včetně amatérů, kteří se na našem turnaji představí opravdu v silné sestavě,“ konstatoval Pavel Suchánek, promotér turnaje a majitel pořadatelské společnosti WGM.

Je přihlášeno 144 hráčů, kapacita turnaje je vyčerpána. Titul obhajuje Filip Mrůzek (-22). Ve třetím kole vytvořil loni rekord hřiště, 62 ran. Mrůzek se loni stal prvním hráčem, který dokázal WGM Czech Open vyhrát dvakrát.

RocnikyDalšími profesionály v soutěži a zároveň dalšími favority jsou Jan Cafourek, Petr Nič, Aleš Kořínek, Marek Siakala. Poprvé se jako čerstvý profesionál představí nejlepší český amatér poslední doby Šimon Zach. Chybí Stanislav Matuš, který hraje Challenge ve Finsku a Ondřej Lieser. Nechybí Roman Šebrle. Profesionálů je přihlášeno přes 70. Silná je účast zahraničních hráčů, je jich přes třicet z jedenácti zemí. Hrají Lavoie, Navarro, Elli, Newell, Švajlen, Friezs, Puchmelter, Brezopvský.

„Těším se. Bude to změna a nová výzva,“ prozradil novopečený profesionál Šimon Zach před svou berounskou premiérou. „Jsem zvědavý na novou konkurenci. Hřiště by mohlo vyhovovat mojí hře a mohla by tady padat nízká skóre,“

Je přihlášeno přes šedesát amatérů. Ze špičky jsou to Vítek Novák, Petr Hrubý, Filip Ráža, Adam Balatka, Hynek Groh a Gordan Brixi.

Tak jako v předchozích ročnících, ani letos nechybí zajímavé odměny za hole-in-one hned na trojici tříparových jamek. Na šestce je v „banku“ tradičně nákladní vůz Tatra, na čtyřce se hraje o golfovou bugynu a na jamce č. 11 jsou v sázce hodinky Prim z limitované série s golfovou tematikou.

Hraje se 72 jamek, čtyři kola. Cut pro 60 hráčů a dělená místa bude proveden po 2. kole.

Hřiště GC Beroun má par 72 a délku 6.078 metrů.

Leaderboard

Odkazy: Golf Beroun    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Facebook    Webkamera

.

.