Skvělá Kousková v Austrálii! Šesté místo po fantastickém finále

LET / Tristan Jones

Sára Kousková předvedla na turnaji Australian Women’s Classic jeden ze svých nejlepších výkonů na okruhu Ladies European Tour. V náročných podmínkách v Coffs Harbour zvládla finálové kolo bez jediné chyby, zapsala tři birdie (na jamkách 1, 2 a 10) a s celkovým skóre -5 se posunula na fantastické dělené šesté místo.

“Celý den jsem měla radost ze své hry. Drivy byly dobré, přihrávala jsem si blízko. Musím ale ještě zapracovat na puttování. I když jsem si myslela, že už se to usadilo, je pořád prostor na zlepšení,” zhodnotila Kousková turnaj.

Celý video komentář Sáry Kouskové k jejímu výbornému výkonu na Australian Women’s Classic si můžete poslechnout zde.

Na posledních jamkách si poradila s náročnými pozicemi a dobrodružnou koncovkou, přičemž na 17 a 18 zachraňovala par po těžkých ranách mimo fairway. “Na osmnáctce jsem trefila strom, hrála z mulčovací kůry a chipem se dostala těsně k jamce. Skvělá tečka za celým kolem,” popsala Sára Kousková s tím, že závěr kola připomínal spíš advanture golf.

Za 6. místo si Kousková odvezla prémii 8100 eur (přes 200 tisíc korun) a posunula se v žebříčku LET blíž ke dvacítce nejlepších. Potvrdila tak svou formu a stoupající tendenci výsledků.

Na turnaji startovaly také další dvě Češky. Kristýna Napoleaová dala cut přesně na ránu, ale po kolech 74, 70 a 74 skončila se skóre +8 na děleném 71. místěKlára Davidson Spilková neprošla cutem o jedinou ránu.

De Roey rozhodla na poslední jamce

Turnaj ovládla Belgičanka Manon De Roey, která birdiem na 18. jamce získala svůj třetí titul na LET. S celkovým skóre -9 porazila o jedinou ránu Angličanku Caru Gainer. Teprve 17letá Thajka Cholcheva Wongras skončila třetí (-7).


📊 Konečné pořadí turnaje zde

📸 Foto: Tristan Jones / LET