Tři Češky ve hře. Macková, Melichová a Davidson Spilková prošly cutem na Australian Open

LET Zpravodajství 13. 03 2026 | 12:11
Sdílet

Na turnaji Women’s Australian Open ze série Ladies European Tour budou mít české barvy ve finálových kolech trojnásobné zastoupení. Patricie MackováTereza Melichová a Klára Davidson Spilková prošly po dvou kolech cutem, zatímco Sára Kousková se s turnajem loučí.

Podnik s dotací 1,7 milionu australských dolarů přilákal velmi silné startovní pole včetně domácích hvězd Minjee LeeHannah Green, takže samotný postup do víkendových kol představuje cenný výsledek.

Nejlepší pozici z českých hráček drží Patricie Macková, která je po dvou kolech na skóre +3 na děleném 39. místě. Ve druhém kole zahrála 73 ran a do karty zapsala birdie na první jamce a dvě bogey na závěrečných jamkách.

„Skórkarta vypadá dost nudně, ale moje kolo určitě nudné nebylo, protože jsem se dost trápila z týčka a hodně zachraňovala. Naštěstí jsem se nevzdávala a zachránila hodně parů. Za to jsem určitě ráda,“ řekla Patricie Macková.

„Každopádně jsem šla po hře na driving range to spravit, tak doufám, že to do zítřka zafunguje. Cíl projít cutem jsem ale splnila a těším se na další dvě kola, protože je to opravdu krásný turnaj. Asi jeden z nejlepších, co jsem kdy hrála,“dodala.

Pro Mackovou jde zatím o velmi povedený vstup do sezony na Ladies European Tour. Ve svém prvním roce s plnou kartou prošla cutem na všech třech turnajích australské série a po TOP 10 na Ford Women’s NSW Open a 34. místě na Australian Women’s Classic přidá další body i tento týden.

Do víkendových kol se dostala také Tereza Melichová, která je se skóre +4 na děleném 51. místě. Druhé kolo zahrála stejně jako první za 74 ran.

„Dnešní kolo jsem začala stabilně a cítila se fajn. Pak přišla jedna chybka, kterou jsem sice hned napravila birdiem, ale na první devítce přišly další dvě chyby a ty mě trochu rozhodily,“ popsala Tereza Melichová.

„Na druhé devítce už jsem neměla tak přesné rány do greenů. Trefila jsem jen čtyři greeny, takže jsem spoustu parů zachraňovala. Jeden jsem sice nezachránila, ale zakončila jsem kolo birdiem, který mě dostal do finálových kol. O víkendu už se můžu trochu uvolnit a zkusit se posunout leaderboardem nahoru,“ dodala.

Postup pro ni nebyl jistý až do posledních minut, protože hranice cutu se během dne pohybovala kolem skóre +4. Nakonec se posunula na +5, což pomohlo také Kláře Davidson Spilkové.

Ta začala páteční kolo z druhé devítky a po úvodu s bogey a double bogey se její situace nevyvíjela dobře. Mezi patnáctou jamkou a první přidala další tři bogey, ale v závěru předvedla silný návrat. Na jamkách tři, pět a sedm zahrála tři birdie a dostala se na skóre +5, které nakonec znamenalo postup do víkendu.

Jedinou Češkou, která tentokrát cutem neprošla, je Sára Kousková. Ta začala kolo na druhé devítce a už po šesti jamkách byla pět ran nad parem po bogey a dvou double bogey. Ve zbytku kola sice zahrála čtyři birdie, ale také další tři bogey a na postup ztratila tři rány.

„Dneska to na cut bohužel nestačilo. Nechala jsem to tam v začátku kola, kde jsem udělala chyby při přihrávkách do greenu, které mě stály víc ran, než bych chtěla,“ řekla Sára Kousková.

„Pak už to bylo těžké zvrátit, i když na konci přišlo pár berdíků a téměř hole-in-one na sedmičce. Takový je golf. Teď si trochu odpočinu a připravím se na další turnaje,“ dodala.

Po dvou kolech vede turnaj Céline Herbin z Francie se skóre -6. O jednu ránu zpět jsou domácí hvězda Hannah Green, Australanka Kirsten Rudgeley a další Francouzka Agathe Laisné.

Výsledky po 2. kole:

1. 🇫🇷 Céline Herbin -6
2. 🇦🇺 Hannah Green -5
T3. 🇦🇺 Kirsten Rudgeley -5

Češky:

T39. 🇨🇿 Patricie Macková +3 (74, 73)
T51. 🇨🇿 Tereza Melichová +4 (74, 74)
T60. 🇨🇿 Klára Davidson Spilková +5 (76, 75)
CUT 🇨🇿 Sára Kousková +8