Obrubník a cesta

  175

  Dobrý den, pane Jone,
  mohu poprosit o oficiální verdikt našeho sporu? ;-))

  Cesta lemována obrubníky. Míček ležící na této cestě opřený o obrubník. Hráč bere úlevu od nepohyblivé závady-obrubníku a dropuje na délku jedné hole, ne blíže jamce, ovšem na cestě. Míček se zastaví v oblasti úlevy. Následně bere plnou úlevu od nepohyblivé závady-cesty a dropuje na délku jedné hole, ne blíže jamce mimo cestu, již na trávě.
  Otázka je: Lze obrubník považovat za samostatnou nepohyblivou závadu? Nebo je to součást cesty a výše uvedený postup byl chybný a pak to byla hra z nesprávného místa?

  Děkuji moc za odpověď a přeji bezva hry.
  Pavel

  Odpověď na dotaz

  Dobrý den Pavle.

  K tomu, aby můj verdikt mohl být opravdu oficiální, bych potřeboval místo vidět. V devadesáti procentech případů jsou různé obrubníky opravdu více či méně viditelně / konstrukčně odděleny. proto také u nás na Ladies European Tour do místních pravidel uvádíme, že obrubníky (jakékoliv – pražce, kameny, beton, ale třeba i přilehlé zábradlí) jsou součástí zpevněné cesty a tudíž jedna závada. Pokud je to takto ošetřeno, pak není možné postupovat jak jste popsal. Stejně tak, pokud je obrubník evidentně nedílnou součástí cesty a je to viditelné i z konstrukce.

  Jestliže je ale viditelné, že obrubník – byť ze stejného materiálu – je od cesty oddělený, pak je v pořádku vzít free drop od obrubníku a následně od cesty.

  Vím, že to moc nepomáhá, ale líp to vysvětlit neumím. Hezkou hru a díky za dotaz Pavle.

  Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!