Ahoj všichni … píše Karolína Vlčková na FB

1487

Ahoj všichni.
Chci Vám moc poděkovat za to, že jste mě celý rok povzbuzovali a podporovali. Vím, že jsem po celou sezonu příliš nekomunikovala a o to více si Vaší podpory cením. Mělo to ale svůj důvod.
Byla to nejtěžší sezóna, kterou jsem ve své golfové kariéře absolvovala. Jsem moc ráda, že nakonec úspěšně.
Prakticky od začátku sezóny se potýkám se skřípnutým nervem v oblasti krční páteře, který se mi promítá do bolesti levého zápěstí. Nemohu tedy švihat plným švihem, zvlášť delšími holemi.
Ještě v polovině sezóny to chvíli vypadalo, že ji možná ani nedokážu dokončit a nebudu schopná absolvovat kvalifikační školu.
V létě během návštěvy doma se mi za pomoci mého fyzioterapeuta podařilo tento problém trochu zlepšit, takže jsem mohla část turnajů, byť s určitými omezeními ve švihu, absolvovat a zajistit si tak účast ve II. stage Q-school.
Na tu jsem potom upřela veškerou pozornost a snažila jsem se před ní dostat do co největší fyzické a tím i psychické pohody. A mohla jsem jen doufat, že když nebudu příliš tlačit na pilu, dokážu odehrát čtyři vyrovnaná kola a zajistit si postup a tím i plnou kartu na Symetru na rok 2020. Povedlo se a myslím, že za zvolenou strategii i její praktickou realizaci si zasloužím pochvalu.
Věřila jsem, že několik dnů do začátku Q-series mě pomůže, ale již při cvičném kole mě moje zápěstí vrátilo do reality.
Rozhodla jsem se ale pokračovat a pokusit se odehrát v lehce šetřícím režimu alespoň prvních šest kol, která mě posunula z kategorie D do kategorie C v priority listu na další sezonu. Obojí sice znamená plnou kartu, ale fyzioterapeut mě ujistil, že žádné vážnější zranění mi nehrozí a každé zlepšení je dobré, i kdyby jen pro můj vlastní pocit.
Teď už se těším domů, abych doléčila vše co je potřeba, nabrala nové síly a připravila se na další profesionální sezonu, na kterou se už teď moc těším.

Facebook Karolíny Vlčkové