Leopard Creek – zvítězil domácí Christiaan Bezuidenhout

780

European Tour & Sunshine Tour – 21. Alfred Dunhill Championship 2020, Malelane, Jižní Afrika (26. – 29.11.2009, +1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Adrian Meronk mohl být prvním Polákem, který vyhrál turnaj European Tour. Po třech kolech vedl o ránu a měl šanci na první titul. Finálové kolo však nezvládl, hrál 76 ran a ustoupil na konečnou druhou pozici. Z vítězství se raduje domácí hráč Christiaan Bezuidenhout (-14). Zvítězil s náskokem čtyř úderů nad čtveřicí na druhém místě, kterou tvoří Bland, Crocker, Schaper a Meronk (všichni -10). Bezuidenhout obdržel za vítězství odměnu 252.640 Eur, v přepočtu zhruba 6,6 milionu Kč. Meronk získal 98.600 Eur, zatím nejvyšší výdělek v kariéře.

Obhájce loňského titulu Španěl Larrazábal skončil na 39. místě (+1).

Další umístění: 6. MacIntyre, Jamieson, Arnaus (-9), 13. Besseling (-6), 20. J.B.Hansen (-4), 25. Veerman (-2), 47. G.Porteous (+3), 64. Pepperell (+11).
Cutem neprošli:  Ahlers, Coetzee, Gagli, A.Quiros, Donaldson, McGowan, Sjoholm, Fdez Castano, Stow, H.Porteous.

Konečné výsledky

Příští týden se hraje další turnaj na území JAR South African Open, kterého se účastní český profesionál Stanislav Matuš.

 

 

Úvod
Druhý turnaj jihoafrické série se koná na hřišti Leopard Creek  z pera Gary Playera. Hřiště je lemované řekou Crocodile River, které ho odděluje od obrovského Kruger National Park. Hráči tak ve vodě vidí hrochy a krokodýly, přes vodu mají na očích lvy, zebry slony, žirafy, gazely a leopardy.

Na startu budou  Arnaus, Hansen, MacIntyre, Coetze, Pepperell, Jamieson, Besseling, Meronk.

Turnaj má sumu odměn 1,5 milionu Eur.

Obhajuje Pablo Larrazábal.

Leaderboard

Odkazy:   Leopard Creek   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

Alfred Dunhill at Leopard Creek – preview