Arnold Palmer Invitational – zvítězil Bryson DeChambeau

1593

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, Orlando, Florida (4. – 7.3.2021, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Finálové kolo se hrálo na obtížně nastaveném hřišti s hustým roughem a tvrdými greeny, na kterém se pouze tři hráči dostali pod par. Nejlépe vyhovovalo Brysonu DeChambeau, úřadujícímu šampionu U.S. Open (-11). V neděli zopakoval sobotní 340ti metrový drive přes vodu 6. jamky. O dvacet let staršího Angličana Lee Westwooda  porazil o jednu ránu (-10). Na třetím místě skončil Kanaďan Corey Conners (-8).
Rory McIlroy se vešel do Top 10 na poslední, desáté místo (-3).
Loňský vítěz Tyrrell Hatton do boje o titul nezasáhl, skončil na 21. místě (-1).

Sedmadvacetiletý DeChambeau vyhrál podruhé v sezóně 20-21 a celkem po osmé v kariéře. Získal odměnu 1,674 milionu dolarů, našich zhruba 37 milionů korun a oblékl si ikonický červený kardigan.
Při vyhlášení na Arnolda Palmera dojatě vzpomínal. Připomněl a pozdravil také Tigera Woodse v nemocnici, jehož textovky mu pomohly zvítězit.

Další umístění:  4. Spieth (-6), 7. Bezuidenhout (-5), 10. Zalatoris, Homa, Fitzpatrick, Casey, Fleetwood (-3), 18. Wallace, Matsuyama (-2), 21. Im (-1), 26. Poulter (E), 49. Hovland (+4), 72. Fowler (+11).

Sestřih finálového kola

 

 

Lee Westwood - foto pgatour.com
Lee Westwood

Sobota – 3. kolo
Z jedenáctého na první místo vystoupal skvělou hrou Lee Westwood (-11). Hrál 65 ran, sedm pod par s eagle, osmi birdie a třemi bogey. Druhé místo dělí Bryson DeChambeau a lídr předchozího kola Corey Conners (oba -10).
Tyrrell Hatton se zlepšil ještě o ránu, dnes hrál 66 a získal dalších 27 pozic. Je na 11. místě (-6).
Rory McIlroy došel v paru, ztratil čtyři pozice a je na 7. místě (-7).
Hluboký pád o dvacet příček zažil včera druhý Skot Martin Laird. Zahrál tři birdie, jediné bogey, ale také tři double bogey, celkem 76 ran. Spadl na 22. místo (-4).
Zítřek slibuje napětí. V rozpětí čtyř úderů je deset špičkových hráčů.
Ve třetím kole padlo dvakrát Hole in One. První zahrál Jordan Spieth na dvojce, druhé Jazz Janewatanond na čtrnáctce jamce.

Další pozice: 4. Spieth (-6), 6. Fleetwood (-8), 11. Bezuidenhout (-6), 18. Fitzpatrick, Casey, Im (-5), 22. Homa (-4), 29. Poulter (-3), 35. Matsuyama (-2), 35. Hovland (-2), 69. Snedeker (+5), 71. Fowler (+6).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

338 metrů dlouhý drive Brysona DeChambeau na 6. jamce par 5.

 

 

Corey Conners - foto pgatour.com
Corey Conners

Pátek – 2. kolo
Vede Kanaďan Corey Conners (-9). Dnes hrál eagle, dvě birdie a bogey, 69 ran. Ve vedení se osamostatnil osmi metrovým puttem do eagle na 16. jamce.
Na druhém místě je Skot Martin Laird (-8), třetí příčku dělí Hovland, McIlroy a Griffin (-7).
McIlroy ztratil dvě rány po nepovedených drivech, kdy se musel vracet na fervej. Byly z toho bogey a výsledek 71.
Papírově nejsilnější hráč, světová šestka Tyrrell Hatton, se po mizerném prvním kole zlepšil o deset úderů. Hrál šest birdie a jedno bogey, 67 ran, pět pod par. Vylétl výsledovkou o 69 příček na 38. pozici (E).
Patrick Reed hrál dva údery nad par a neprošel cutem (+3).

Další pozice: 6. DeChambeau (-6), 7. Rose, Im, Casey, Spieth (-5), 11. Bezuidenhout, Westwood, Fitzpatrick, Homa, Fleetwood (-4), 26. Poulter, English, Bradley, Stricker, Wallace (-1), 53. Matsuyama (+1), 65. Fowler (+2).
Cutem neprošli: Reed, Stenson, McDowell, Lowry, Burns, Leishman, Molinari.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Rory McIlroy - foto pgatour.com
Rory McIlroy

Čtvrtek – 1. kolo
Vedou Royry McIlroy a Corey Conners, oba s výsledkem úvodního kola 66 ran (-6). McIlroy startoval z 10. jamky a v první devítce hrál dvě birdie a jedno bogey. Rozehřál se v druhé devítce, kde  nasázel pět birdie v řadě od jedenáctky do patnáctky.
Conners, předloňský vítěz Valero Texas hrál eagle, šest birdie a dvě bogey.
Na třetím místě je Bryson DeChambeau (-5).
Papírově nejsilnější hráč, světová šestka Tyrrell Hatton vstoupil do turnaje špatnou nohou. Hrál šest bogey a jediné birdie, 77 ran, pět nad par. Zařadil se na 107. místo (+5).

Další pozice: 7. Westwood, Fitzpatrick, Hovland, Im (-3), 15. Spieth, Westwood, Wallace, Bezidenhout, Casey, Poulter, Homa (-2), 29. Rose (-1), 71. Leishman (+2), 87. Matsuyama (+3), 96. Fowler, Burns (+4).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Úvod
Arnold Palmer Invitational je druhý z letošních turnajů  vyhrazený pro zvané, např. posledních pět vítězů API, posledních pět vítězů The Players Championship a major turnajů, vítězové posledních tří ročníků Tour Championship, WGC a Memorial, vítězové turnajů předchozí sezóny, hráči posledních týmů Ryder Cupu a Presidents Cupu, vítěz posledního U.S. Amateur a mnoha dalších kritérií.

Nemálo předních hráčů tento turnaj tradičně vynechává. Neúčastní se prvních pět světového žebříčku Johnson, Rahm, Thomas, Morikawa a Schauffele. Z Top 10  budou hrát šestka Hatton, osmička McIlroy a devítka Reed. Na startu dále budou DeChambeau,Hovland, Fitzpatrick, Fleetwood, Matsuyama, Molinari, Rose, Spieth, Westwood.

Hraje se na hřišti Bay Hill Club & Lodge s parem 72.

Sázkové kanceláře vypsaly nejlepší kurzy na McIlroye 9:1, DeChambeaua a Hovlanda 12:1. Obhájce Hatton má kurz 16:1.
Power rankings PGA Tour má z favority McIlroye, Reeda a DeChambeaua,Onhájce Tyrrell Hatton je na 5. místě.

Dotace odměn je 9,3 milionu dolarů. Loňským šampionem a letošním obhájcem je Tyrrell Hatton.

Turnaj vysílá Eurosport 2 ve čtvrtek a pátek od 20 jod, o víkendu o 20:30.

Leaderboard

Odkazy:  BayHill CL   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství