Arnold Palmer Invitational – vyhrál Tyrrell Hatton

1898

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, Bay Hill, Orlando, Florida, USA
(5. – 8.3.2020, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Zvítězil Angličan Tyrrell Hatton (-4). Na prvních pěti jamkách zahrál dvě bogey, až sedmé jamky se se povedly birdie. Dvě zapsal na sedmičce a osmičce. První devítku došel v paru. V druhé devítce se trápil na jedenáctce, zahrál double bogey na jedenáctce a potom sedm parů v řadě. Na osmnáctce se dostal druhou ranou na green a dvěma putty zahrál poslední par. Pro Hattona je to první vítězství na PGA Tour, za které získal prémii 1,674 milionu dolarů . Oblékl si červený cardigan, charakteristický kus oblečení Arnolda Palmera.
Na druhém místě skončil Australan Marc Leishman (-3), kterému se nepodařilo Hattonův náskok jednoho úderu dohnat.
Třetí místo obsadil vítěz z minulého týdne na Honda Classic, Korejec Sungjae Kim (-2).
Rory McIlroy zahrál první birdie na 4. jamce, pak ale ještě v první devítce zahrál bogey a dvě double bogey. V polovině kola se dostal na čtyři rány nad parem. Druhou devítkou už nic nenapravil, s jedním birdie a jedním bogey jí došel v paru. Celkem hrál 76 ran a a skončil na 5. místě (E).
Světová trojka Brooks Koepka se po včerejším nejhorším kole kariéry zlepšil o deset ran, na 71 a vytáhl se na konečné 47. místo. Finálové kolo začal i skončil double bogey a prostor mezi nimi vyplnil pěti birdie.
Počasí a hřiště kladlo tuhý odpor. S celkovým výsledkem se pod par dostali pouze čtyři hráči.
Mimochodem, kdo si vsadil na vítězství Hattona dostal od amerických sázkovek stovku za každý vsazený dolar, u českého Tipsportu 53 korun za každou jednu vsazenou.

Konečné Top 10

Další umístění: 15. Reed (+3), 18. Fowler, Bezuidenhout (+4), 24. Schauffele (+5), 32. Poulter, McDowell (+6), 56. Matsuyama (+11).

Konečné výsledky

Arnold Palmer Invitational – finálové kolo

 

 

 

Tyrrell Hatton

Sobota – 3. kolo
Třetí den foukal silný vítr a navyšoval skore všech hráčů. Výsledek začínající šestkou se dnes neobjevil, pod par se dostal jediný hráč. Osm hráčů se nedostalo po 80 ran, včetně čtyřnásobného vítěze majorů Brookse Koepky.
Tyrrell Hatton hrál čtyři birdie, tři bogey a jedno double bogey, 73 ran, jednu nad par. Den uzavřel nádherným puttem do birdie na 18. jamce. Řekl, že se cítil jako v letním dni ve Skotsku a je rád, že si zabalil svetr. Se skore -6 vede o dvě rány před Australanem Marcem Leishmanem a Rory McIlroyem, kteří dělí druhou pozici (-4).
Rory McIlroy hrál stejný výsledek jako Hatton, 73 ran, a vystoupal o dvě pozice ze 4. na 2. místo.
Světová trojka Brooks Koepka zahrál nejhorší skore kariéry, 81 ran. Výsledek poskládal z jednoho double bogey, osmi bogey a jediného birdie na pětiparové šestnáctce.

Top 10 třetího kola

Další pozice: 23. Fowler, Wallace, McDowell (+2), 31. Schauffele, Hovland (+3), 36. Reed (+4), 53. Matsuyama (+6), 64. Ancer, Koepka (+10).

Leaderboard

Arnold Palmer Invitational – 3. kolo

 

 

 

Tyrrell Hatton

Pátek – 2. kolo
Lídr prvního kola Matt Every zmizel stejně překvapivě, jako se objevil. V druhém kole se mu hra rozsypala, hrál o 18 ran více než první den, 83 ran a o ránu neprošel cutem (+4).
Na první první místo vystoupali Angličan Tyrrell Hatton a Korejec Sung Kang (oba -7). Hatton hrál pět birdie a dvě bogey 69 ran, tři pod par. Hatton nastoupil do turnaje po třech měsicích přestávky po zranění zápěstí. Pro pamětníky: Tyrrell Hatton je amatérským mistrem ČR na rány 2010 z Mariánských Lázní. Kang hrál šest birdie a dvě bogey, 68 ran, čtyři pod par.
První hráč světového žebříčku Severoir Rory McIlroy druhé kolo pokazil. Hrál čtyři birdie, tři bogey a jedno double bogey, 73 ran, o sedm více než v předchozím kole. Sestoupil o dvě příčky na 4. místo (-5).
Světová trojka Brooks Koepka se podruhé nedostal pod par, dvě bogey a jediné birdie přinesly výsledek 73 ran, jednu nad par. Koepka je na 38. pozici (+1).
Řada hvězd neprošla cutem. Skončili Rose, Fleetwood, Finau, Scott, Westwood, Fleetwood, Mickelson.

Top 10 druhého kola

Další pozice: 13. Scheffler, Fowler (-3), 17. McDowell, Matsuyama, Willett (-2), 32. DeChambeau (E), 38. Fitzpatrick(+1), 51. Poulter (+2), 31. Schauffele, Ancer (+3).
Cutem neprošli: Steele, Champ, Niemann, Stenson, Harrington, Kisner, Watson, SW Kim, Westwood, Schwartzel, Mickelson, Finau, Scott, Rose, Fleetwood, Cabrera Bello.

Leaderboard

Arnold Palmer Invitational – druhé kolo

 

 

Matt Every

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole vede Američan Matt Every (-7) před Severoirem Rory McIlroyem (-6). Třetí místo dělí Američané Talor Gooch a Scottie Scheffelr (oba -5).
Matt Every, hráč čtvrté stovky žebříčku, získal první pozici díky sedmi čistým birdie, výsledkem 65 ran. To je skvělý obrat, když minulý týden na Honda Classic neprošel s cutem  (74,85, +19).
Rory McIlroy zahájil ve velkém stylu a je oprávněným favoritem. Sice začal bogey na druhé jamce, ale pak už hrál jenom birdie. Bylo jich celkem pět a přidal jeden eagle. První hrací den dosáhl výsledku 66 ran, šest pod par. Je to slibný úvod, McIlroy od září zatím nedosáhl na TOP 10 v žádném turnaji.
Papírově druhý nejsilnější hráč, světová trojka Brooks Koepka začal vlažně. Čtyři birdie a čtyři bogey daly výsledek v paru a  45. pozici (E).
Špatnou nohou vykročil Tommy Fleetwood. Třetí z minulého Honda Classic dnes nezahrál jediné birdie, zato čtyři bogey a s výsledkem 76 je na 107. místě (+4). V pátek ho čeká boj o postup do víkendových kol.
Phil Mickelson hrál ještě o ránu víc, 77 a dělí 109. pozici (+5).

Top 10 prvního kola

Další pozice: 11. Wallace, Matsuyama, Poulter (-3), 19. Reed, Im (-2), 31. Willett, Leishman, Fowler (-1), 60. Rose, DeChambeau, Schauffele, Ancer (+1), 80. Westwood, Day, Watson  (+2), 98. Finau (+3), 109. Scott (+5), 119. Janewattananond (+8).

Leaderboard

Arnold Palmer Invitational 2020 – 1. kolo

 

 

Úvod
Arnold Palmer Invitational (API) je letos druhý z pěti turnajů pro zvané sezóny PGA Tour.
Pozvání platí pro:

 1. Posledních pět vítězů API
 2. Posledních pět vítězů The Players Championship a major turnajů
 3. Vítězové posledních tří ročníků Tour Championship, WGC a Memorial
 4. Vítězové turnajů předchozí sezóny
 5. Hráči posledních týmů Ryder Cupu a Presidents Cupu
 6. Vítěz posledního U.S. Amateur
 7. Prvních 50 hráčů aktuálního světového žebříčku OWGR
 8. Doživotní členové PGA Tour
 9. 18 sponzorských výjimek
 10. Dva určení zahraniční hráči
 11. Prvních 70 hráčů loňského FedEx Cupu
 12. Členové v Top 125 v nečlenských kategoriích, jejichž body, mimo WGC, jsou rovny nebo překračují 70. místo loňského žebříčku FedEx
 13. Prvních 70 hráčů letošního žebříčku FedEx Cupu
 14. Úřadující mistr sekce North Florida PGA
 15. Zbývající místa se doplní podle aktuálního žebříčku FedEx Cup

V praxi by to mělo znamenat špičkové obsazení, ovšem nemálo předních hráčů vynechává. Z aktuální první desítky světového žebříčku hrají Rory McIlroy, Brooks Koepka, Patrick Reed, Adam Scott a  Tommy Fleetwood. Pro potíže se zády se omluvili Tiger Woods a obhájce titulu Francesco Molinari.
Dále budou na startu  DeChambeau, Finau, Fitzpatrick, Fowler, Hatton, Hovland, Im, Leishman, Matsuyama, Mickelson, Niemann, Poulter, Rose, Schauffele, Schwartzel, Watson, Westwood, Willett.

Experti PGA Tour mají pořadí favoritů McIlroy, DeChambeau a Fleetwood. Sázkovky vypsaly kurzy 5,5:1 na McIlroye,14:1 na Fleetwooda a 18:1 na DeChambeaua.

Hraje se na hřišti Arnold Palmers Bay Hill Club and Lodge s parem 72 a délkou 6.816 metrů.

Dotace turnaje je 9,3 miliony dolarů. Loni zvítězil Ital Francesco Molinari.

Leaderboard

Odkazy:   BayHill CL   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje