AT&T Pebble Beach – zvítězil Daniel Berger

1231

PGA Tour – AT&T Pebble Beach Pro-Am, Pebble Beach, Kalifgornie, USA
(11. – 14.2.2021, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
Zvítězil sedmadvacetiletý Daniel Berger (-18). Na startu finálového kola ztrácel dva údery na vedoucího Spietha. Smazal je už po třetí jamce díky eagle na dvojce a birdie na trojce. Další birdie přidal na šestce, z osmičky přinesl první a poslední bogey. Na druhé devítce zapsal další dvě birdie na desítce a čtrnáctce. Na 18. jamce zahrál fantastickou druhou ránu trojkou dřevem 215 metrů na green, deset metrů od vlajky. Na vítězství stačilo birdie. Berger putt chladnokrevně proměnil na eagle a počtvrté v životě zvítězil na akci PGA Tour. Za vítězství přistane na jeho účtu částka 1,404 milionu dolarů, v přepočtu téměř 30 milionů korun.

O dva údery zpět skončil na druhém místě pětadvacetiletý Maverick McNealy (-16), hráč z konce druhé stovky světového žebříčku (mimo jiné partner hvězdy LPGA Danielle Kang). Konečné třetí místo dělí Patrick Cantlay a Jordan Spieth (-15). Spieth vedl od druhého kola a do finále nastupoval s náskokem dvou úderů na balík hráčů ve kterém byli Lashley, Hoge, Knox, Cantlay a Berger.  Pět birdie a tři bogey, 70 ran však na vítězství nestačilo.

Loňský vítěz Nick Taylor obsadil 36. místo (-4).

Další pozice:  5. Casey (-14), 16. Reavie (-9), 21. Furyk (-8), 55. Zalatoris (-1), 59. Molinari (E).

Konečné pořadí

Sestřih finálového kola

 

 

Jordan Spieth - foto pgatour.com
Jordan Spieth

Sobota – 3. kolo
Přes svůj nejslabší výsledek v turnaji 71 ran, o čtyři více než včera, udržel vedení Jordan Spieth (-13). Jeho nebližší pronásledovatelé Berger a Norlander totiž zahráli ještě hůře, 72 a 74 ran. Spieth vede o dva údery před pětičlennou skupinou na 2. místě, ve které jsou Lashley, Hoge, Knox, Cantlay a Berger (všichni -11). Norlander klesl na 13. místo (-8).

Finálové kolo nabízí drama, v rozpětí čtyř úderů se nachází dvanáct hráčů.

Další pozice: 7. Casey (-10), 25. Furyk (-5), 34. N.Taylor, Reavie (-4), 53. Molinari (-1), 63. Zalatoris (+2).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

Jordan Spieth - foto pgatour.com
Jordan Spieth

Pátek – 2. kolo
Patrick Cantlay z role favorita vypadl. Po skvělém prvním kole hrál druhý den na hřišti  Spyglas Hill o 11 ran více. Přinesl tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 73 ran a ustoupli z první pozice na 4. místo (-9).
V čele turnaje ho vystřídal Jordan Spieth (-12). Bývalá světová jednička hrál na stejném hřišti šest birdie a jedno bogey, 67 ran. Vede o ránu před Danielem Bergerem (-11). Ten přinesl z Pebble Beach nejlepší výsledek kola 66 ran a na druhé místo přilétl z 11. pozice.
Na třetím místě je Henrik Norlander (-10).

Špatný den měl Phil Mickelson. Až do 13. jamky šel v paru. Na čtrnáctce přišlo double bogey, na dalších dvou jamkách bogey a neštěstí dovršil devíti ranami na poslední jamce par pět, kde dvakrát za sebou trefil oceán (viz video níže). S výsledkem kola 80 ran a celkovým skore +10 zůstal jedenáct ran za hranicí cutu.

Další pozice: 4. Casey (-9), 15. Molinari (-5), 25. N.Taylor, Furyk (-4), 37. Steele (-3), 37. Reavie (-3), 60. Zalatoris (-1).
Cutem neprošli:  Power, Long, Kodaira, SW Kim, Donald, O´Hair, Fowler, Noren, Mickelson, Daly.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

Devět ran Phila Mickelsona na 18. jamce

 

 

Patrick Cantlay - foto pgatour.com
Patrick Cantlay

Čtvrtek – 1. kolo
Patrick Cantlay potvrdil roli favorita. Čistých deset  birdie, z toho sedm v první devítce přineslo výsledek 62 ran, vyrovnaný rekord hřiště a vedoucí pozici (-10).
Druhé místo dělí Akshay Bhatia a Henrik Norlander (-8).
Pohled na výsledovku jasně hovoří, které hřiště je obtížnější. Jednadvacet výsledků z Top 20 je z hřiště Pebble Beach, dva ze  Spyglass Hill. 

Další pozice:  4. Spieth (-7), 11. Berger (-5), 22. Casey, SW Kim (-4), 32. Molinari, N.Taylor (-3), 62., Furyk (-1), 75. Fowler (E), 118. Noren, Mickelson (+2),

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

Úvod
Dustin Johnson se v pondělí odhlásil. Turnaj tak přišel o největší hvězdu a z Top 10 světového žebříčku nebude na startu nikdo. I když v loňském ročníku Johnson nijak neoslnil, skončil na 32. místě, letos je v evidentní skvělé formě a byl jasným kandidátem na titul.
Papírově nejsilnějším hráčem se tak stal Patrick Cantlay, jedenáctý muž světového žebříčku.
Dále hrají Casey, Berger, Molinari, Spieth, Mickelson, Snedeker, SW Kim, Fowler a senzační loňský vítěz Nick Taylor. Nehraje Alex Čejka.

Letos bude 156 hráčů střídavě hrát na dvou hřištích Pebble Beach (PB) a Spyglass Hill (SH). Po dvou kolech provede pořadatel cut pro 65 hráčů a dělená místa. Víkendová kola odehrají na hřišti Pebble Beach.
Letos nehrají amatéři a celebrity.

Hřiště Pebble Bech má par 72 a délku 6.447 metrů.
Hřiště Spyglass Hill má par 72 a délku 6.470 metrů.

Dotace odměn je 7,8 milionu dolarů. Na vítěze čeká šek na 1,404 milionu dolarů. Loni zvítězil Kanaďan Nick Taylor.

Turnaj vysílá Golf.tv a Eurosport 2.

Leaderboard

Odkazy:   Pebble Beach  Resort na satelitní mapě  Stránky turnaje   Loňské zpravodajství