Babický druhý na Austria PGA Senior Championship

743

Alan Babický skončil na pomyslné stříbrné pozici na Mezinárodním seniorském mistrovství rakouské PGA konaném 7.-8.9.2020.

Dvoukolové klání, kdy první kolo se hrálo v dešti na slovutném, ale zcela podmáčeném Gut Larchenhof, vedl po prvním kole kanadský profesionál Mike Burrows s výsledkem 69 (-3) o ránu před Alanem Babickým a Arminem Posratchnitzem z Rakouska, oba dvě rány pod par. Na třetím místě s jedním úderem pod par přenocoval Markus Brier, vítěz turnaje na European Tour a první velká mezinárodní hvězda rakouského golfu. V dalších 3 ranách bylo ještě osm hráčů.

Druhé kolo se hrálo v horkém a bezvětrném počasí na dvě desítky kilometrů vzdáleném GC Kaiserwinkel Kossen, které patří k nejtechničtějším hřištím v Rakousku. Všechny ferveje jsou těsně lemovány lesem a poměrně malé grýny jsou plné jemných ondulací.

Burrows se dvěma birdie na prvních dvou jamkách svým pronásledovatelům vzdálil na rozdíl tří ran. Babický dvěma birdie na sedmé jamce se dotáhl zpět na rozdíl jedné rány, zatímco ostatní pronásledovatelé začali ztrácet. Na druhé devítce ve hře o titul zůstal ještě Markus Brier, ale jeho šance definitivně zmařilo bogey na 16. jamce. Na osmnáctce to chvíli vypadalo na možný rozstřel, když Babický proměnil šestimetrový put do birdie, zatímco před Burrowsem byl ještě dvoumetrový pat do paru po nevydařené první ráně mimo grýn a čipu, který v plné rychlosti zasáhl tyč, ale Kanaďan nezaváhal.

Mistrem Rakouské PGA seniorů se Mike Burrows s celkovým výsledkem -5, před Alanem Babickým, (-4) a Markusem Brierem (-1).