Buick LPGA Shanghaj. Zvítězila Danielle Kang, Jessica Korda druhá

1315

LPGA – Buick LPGA Shanghai, Šanghaj, Čína
(17. – 20.10.2019, +6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Američanka Jessica Korda na šestý titul v LPGA nedosáhla, zvítězila její krajanka Danielle Kang.
Korda vstupovala do závěrečného kola s náskokem jedné rány. Výhodu ztratila hned na první jamce, kde hrála bogey a Kang birdie. Kang následných třináct jamek hrála samé pary, až na patnáctce přidala druhé birdie. Korda mezitím zahrála dvě birdie a dvě bogey. Na poslední jamce měla ztrátu jednu ránu a měla ještě šanci dostat Kang do rozehrávky, pokud by se podařilo birdie na osmnáctce. Nestalo se, obě hráčky hrály par a Danielle Kang (-16) tak obhájila loňský titul. Korda skončila o ránu zpět na 2. místě (-15).

Třetí pozici společně obsadily Číňanka Yu Liu, Japonka Nasa Hataoka a Američanka Kristen Gilman (všechny -13). Nelly Korda obsadila 9. místo (-9).

Další umístění: 6. Sei Young Kim (-12), 7. A.Jutanugarn (-10), 9. Jin Youg Ko, Henderson (-9), 20. Lee6, Altomare (-4), 28. Ciganda (-1), 36. Ji (+1), 38. M.Jutanugarn (+2), 50. Minjee Lee (+4).

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

Úvod
Druhý ročník Buick LPGA Shanghai je prvním turnajem letos jenom  třídílné asijské série. Turnaj hraje 80 hráček, z toho čtvrtina Číňanek. Je dobře  obsazen. Z první desítky žebříčku hrají Jing Young Ko, Jeongeun Lee6, Nasa Hataoka, Brooke Henderson, Nelly Korda a Ariya Jutanugarn. Dále hrají Jessica Korda, Lydia Ko, loňská vítězka Danielle Kang, Shanshan Feng, Marina Alex, Carlota Ciganda, Bronte Law a Moriya Jutanugarn.

Hřiště Qizhong Graden GC má par 72 a délku 6.155 metrů.

Dotace turnaje je 2,1 milionu dolarů. Loni zvítězila Danielle Kang.

Odkazy:   Qizhong Garden GC  Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

.