Skvělý Cafourek – Top 10 na Open Mohammedia v Maroku

1203

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2020, Mohammedia, Maroko (4. – 6.3.2020)

Pátek – 2. kolo
Ve třetím, finálovém kole se Cafourek vrátil na hřiště Mohammedia, vyzkoušené v prvním kole. Tentokrát prohodil počty birdie a bogey, zahrál čtyři birdie a jediné bogey, 68 ran, tři pod par. Skvělý výsledek ho vynesl do Top 10 na 9. místo (E), s výdělkem 910 Eur.
V rozehrávce o první místo zvítězil německý amatér Nick Bachem (-4). Jako amatér nemá nárok na finanční odměnu a částka pro vítěze připadla poraženému z play-off Skotovi Christopheru McLeanovi.

Další umístění:  6. Rush, Gradecki (E),  11. Robb, Galliano (+1), 25. Walz (+4), 33. Fleer, Pietzsch, Iten (+5).

Konečné pořadí

Dalším turnajem marocké série je Open Bahia Golf Beach, hraný na stejných hřištích 10. – 12. března.

Skorkarty Jana Cafourka

 

Čtvrtek – 2. kolo
Jan Cafourek hrál druhé kolo na hřišti Bahia Beach s parem 72 a prošel cutem.
Aby postoupil do pátečního finálového kola potřeboval udržet nebo zlepšit svoje skore +3, což byla aktuální hranice cutu turnaje. Podařilo se, druhé kolo se třemi birdie a třemi bogey došel v paru a s celkovým skore +3  obsadil 30. místo. Cut se nakonec posunul na +4 a Cafourek postoupil do pátečního finále s rezervou jednoho úderu.

Vedení dělí Švýcar Luca Galliano s německým amatérem Nickem Bachemem (oba -5). Třetí příčku dělí Holanďan Max Albertus a Němec Michael Hirmer (oba -4).
Dávají o sobě vědět domácí hráči. Ahmed Marja a Ayoubu Idomar zaujali 5. pozici (-3).

Další pozice: 5. Rush, Marjan (-3), 14. Iten (E), 18. Gradecki (+1), 21. Fleer, Walz (+2), 30. Robb (+3), 41. Pietzsch (+4).
Cutem neprošli: Bem, Boshart, Dubois, Gouveia, Gautier, Valášek.

Leaderboard

 

Středa – 1. kolo
V prvním kole  obešel Cafourek hřiště Mohammedia s jedním birdie a čtyřmi bogey, zahrál 74 ran. Výsledek ho zařadil na 30. místo (+3).
Vede německý amatér Nick Bachem (-5), druhé místo dělí Holanďam Max Albertus a Skot Christopher MacLean (oba -3).
Nejlepším domácím hráčem je Ahmed Marjan na 9. místě (E).

Další pozice:  4. Rosenmüller, Galliano (-2), 7. Walz (-1), 9. Rusch, Veyret (E), 15. Bekirian, Iten (+1), 20. DeCottignies Lafon, Dubois, Robb, Gradecki (+2), 30. Mejow (+3), 45. Pietzsch, Bem  (+4), 69. Valášek (+6), 82. Boshart (+7), 99. Gouveia, Gautier (+8),

Leaderboard

 

Úvod
Po skvěle zahraném turnaji v Casablance pokračuje Jan Cafourek o třicet kilometrů dále třetím turnajem marocké série – Open Royal Golf Anfa Mohammedia.

Hraje 154 hráčů. V poli soupeřů jsou Fleer, Boshart, Veyret, Walz,  Gradecki, Rusch, Bem, Pietzsch, Gautier, Decottignies Lafon, Gouveia a Slovák Peter Valášek. Hrát bude také třicítka domácích hráčů, profesionálů i amatérů.

Hraje se opět na dvou hřištích: Bahia Beach Golf s parem 72 a Mohammedia s parem 71.
Cutem po druhém kole postoupí 40 hráčů.

První kolo absolvuje český hráč na hřišti Mohammedia, startuje z jedničky v 10:40.

Dotace turnaje je 30.000 Eur. Loni se hrálo pouze na hřišti Mohammedia, zvítězil Francouz Edouard Dubois (-5).

Leaderboard

Odkazy:  Royal Anfa Mohammedia     Bahia Golf Beach   Royal Anfa Mohammedia na satelitní mapě   Bahia Golf na satelitní mapě  Stránky turnaje