Skvělý Cafourek na ProGolf Tour v Maroku třikrát 70

1520

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Open Casa Green Golf 2020, Casablanca
(18. – 20.2.2020)

Čtvrtek – finálové kolo
Poslední kolo se odehrálo na hřišti Casa Green. Cafourek na něm zahrál opět skvělých 70 ran, které tady znamenají dvě pod par. Český hráč tak dovršil golfový hattrick 70,70,70 (-5). Je to skvělý výsledek a Cafourek obsadil 21. místo. Za tři kola hrál dvanáct birdie, pět bogey a jedno double bogey.

Zvítězil Francouz Julien Brun (-14), druhý skončil Angličan Wilson (-12). Na třetím místě se sešli tři Němci Rosenmüller, Einhaus, Bräunig a Švýcar Marco Iten (všichni -10).

Další umístění: 7. Walz, Bekirian (-8), 10. Decottignies Lafon (-7), 14. Robb (-6), 37. Mejow, Galliano (-2).
Prvním domácím hráčem je Ayoub Idomar na 10. místě (-7).

Třetí turnaj marocké série, Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2020 se koná v nedaleké Mohammedii, třicet kilometrů po pobřeží severně od Casablanky. Uskuteční se od 4. do 6. března, opět na dvou hřištích.

Leaderboard

 

Středa – 2. kolo
Druhé kolo na hřišti Palmeraie odehrál Cafourek opět velmi dobře. Čtyři birdie a tři bogey znamenají výsledek 70 ran, na tomto hřišti jednu pod par. Přestože přes dobrý výsledek ztratil dvanáct pozic nemusí se starat o cut, do finálového kola prošel s rezervou jednoho úderu na 27. místě (-3).

Vede Angličan James Wilson (-12). O dvě rány zpět dělí třetí místo Francouz Julien Brun, Němec Christian Braunig a Švýcar Marco Iten  (oba -10).

Další pozice: 5. Decottignies Lafon (-9), 14. Robb (-5), 18. Walz (-4), 27. Mejow (-3).
Cutem neprošli:  Gradecki, Fleer, Bem, Boshart, Gouveia, Pietzsch, Gautier.

Leaderboard

 

Úterý – 1. kolo
Jan Cafourek zahájil Casa Green Open skvěle. Začínal na druhé devítce hřiště Palmeraie, kde zahrál dvě birdie a bogey. V druhé devítce se sérií tří birdie od jedenácté jamky dostal až na čtyři pod par a nebýt double bogey na patnáctce, mohl být v Top 10. Kolo ukončil s výsledkem 70 ran, dvě  pod parem a je na 15. místě (-2).

Vede Francouz Julien Brun -8. Na druhé pozici jsou společně Němec Christian Braunig s Angličanem Jamesem Wilsonem s Švýcarem Lucou Galliano (všichni -7).

Další pozice:  15. Walz, Fleer, Bechu, Boshart, Decottignies Lafon (-2), 33. Robb, Gradecki (-1), 48. Mejow (E), 75. Pietzsch (+2), 96. Gouveia (+3), 110. Gautier, Bem (+4).

Leaderboard

 

Úvod
Jan Cafourek se účastní druhého turnaje marocké série Open Casa Green Golf. Zraněný kotník, kvůli kterému z minulého turnaje odstoupil, je prý v pořádku.

„Tři dny odpočinku, dnes jsem trochu potrénoval, zahrál si devítku a noha zatím dobrá. Uvidíme, jak se bude tvářit zítra na 18 jamek,“ napsal Cafourek na svůj Instagram.

Stejně jako minulý týden se hraje se na stejných, vedle sebe ležících hřištích Casa Green a Palmeraie.

Hraje 164 hráčů, převážně Němců a Francouzů. Do hry vstupuje také třicítka marockých hráčů, profesionálů i amatérů.

Ze známějších jmen budou Cafourkovi soupeři Gautier, Boshart, Gradecki, Bem, Fleer, Walz, Robb, Decottignies Lafon, Mejow, Gouveia, Pietszch.

Hřiště Palmerai má par 71, Casa Green par 72.

Dotace turnaje je 30.000 EUR.

Do prvního kola vyrazí český hráč v úterý ve 12:00 hodin, z desátého odpaliště hřiště Casa Green.

Leaderboard

Odkazy:  Casa Green    Palmeraie CC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje