Toro Tour ve Španělsku – Mrůzek třetí, tři Češi v Top 10

2346

Toro Tour – Atalaya Old Course, Estepona, Španělsko (11. – 13.2.2021)

Sobota – finálové kolo
Finálové kolo turnaje bylo ve znamení skvělého finiše českých hráčů. Tři se vešli do Top 10.
Filip Mrůzek hrál 67 ran se sedmi birdie a jedním double bogey, pět pod par. Výsledek ho vynesl na konečné třetí místo (-8).
Šinom Zach ve finálovém kole vyrovnal nejlepší číslo turnaje 66 ran se sedmi birdie a jedním bogey, šest pod par. Skončil na 7. místě (-3).
O ránu zpět obsadil 9. pozici Matyáš Zapletal (-2).
Amatérka Tereza Koželuhová obsadila 15. příčku (+2). Amatér Filip Ráža skončil na 23. místě (+9).
Roman Šebrle odstoupil po první devítce úvodního kola.

Vítězem se stal domácí hráč Angel Hidalgo (-10) před Švédem Charlie Lindhem (-9). Sedmnáctiletá Slovinka Pia Babnik skončila na 4. místě (-6).

Konečné výsledky

Filip Mrůzek a Matyáš Zapletal - foto Ivan Paggio
Filip Mrůzek a Matyáš Zapletal

Pátek – 2. kolo
Dnes byli z Čechů nejlepší Matyáš Zapletal a Filip Mrůzek. Mají stejné skore -3 a dělí 4. místo se Slovinkou Babnik a Švédem Lindvallem.
Amatérka Tereza Koželuhová hrála o čtyři údery více než včera, 74 ran a klesla na 9. místo (E).
Polepšil si Šimon Zach. Dnes hrál  73 ran, jednu nad par a pokročil na 15. pozici (+3).
Amatér Filip Ráža si nepolepšil. Po dnešním výkonu +4 klesl na 27. příčku (+7).

Vedení udržel Švéd Charllie Lindh (-10). Vede o ránu před domácím Angelem Hidalgem (-9). Na třetí místo ustoupil Švéd Alexander Wennstam  (-7).

Při projíždění výsledovky praští do očí jména Woods a Mulligan.
Luke Woods je Angličan a se svým příjmením si určitě užije vysvětlováním, že s Tigerem nemá kromě golfu nic společného. Když se na odpališti představuje Ir Daniel Mulligan asi také musí občas vysvětlit, že nejde o žádost.

Leaderboard

Tereza Koželuhová –

Čtvrtek – 1. kolo
Z českých hráčů zvládla úvodní kolo nejlépe amatérka Tereza Koželuhová. Hrála tři bogey a jedno birdie, 70 ran, dvě pod par. Postavila se na 5. místo (-2), které dělí se Slovinkou Piou Babnik.
O ránu zpět je na samostatném 9. místě Filip Mrůzek. Hrál čtyři birdie a tři bogey 71 ran, jednu pod par (-1).
O další ránu zpět je na 10. místě Matyáš Zapletal (E).
Dalším Čechem v pořadí je Šimon Zach na 20. místě (+2).
Amatér Filip Ráža přenocuje na 24. pozici (+3).
Roman Šebrle odstoupil.

Švéd Charlie Lindh přinesl devět birdie a jedno bogey, 64 ran, osm pod par. Vede o tři rány před krajanem Alexandrem Wennstamem (-5). Na třetím místě je Dán Mads Langkilde (-4).

Leaderboard

Úvod
Druhého letošního turnaje série Toro Tour se na hřišti Atalaya GCC účastní čeští profesionálové Filip Mrůzek, Šimon Zach, Matyáš Zapletal, Roman Šebrle dále  amatéři Tereza Koželuhová a Filip Ráža. Pod českou vlajkou je ve výsledovce veden i Slovák k Ján Friezs. Z pro nás známějších jmen se účastní Slovinka Pia Babnik.

V prvním turnaji minulý víkend skončil Mrůzek třetí, Cafourek pátý a Šebrle na 24. místě.

Toro Tour vznikla v roce 2020 po lockdownu jižního Španělska. Díky mírnému podnebí na pobřeží Costa Del Sol jsou golfová hřiště po celou zimu v dobrém stavu a umožňují hru. Tour je určena profesionálním a amatérských hráčům. Bude se hrát se zachováním všech anticovid předpisů. Turnaje jsou třídenní a započítávají se do amatérského žebříčku WAGR.