Charles Schwab Challenge – vyhrál Daniel Berger

1971

PGA Tour – Charles Schwab Challenge, Forth Worth, Texas, USA
(11. – 14.6.2020, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Ani McIlroy, ani Koepka ani Rahm. Jasní favorité z prvních tří příček světového žebříčku v turnaji neuspěli a zůstali hodně dlužni své pověsti i kurzům sázkových kanceláří. McIlroy ani Koepka se nedostali mezi prvních třicet hráčů, Rahm dokonce neprošel cutem.

Z chumlu patnácti hráčů, kteří se před finálovým kolem nacházeli v rozpětí tří úderů, se nakonec vyloupla dvojice Morikavwa a Berger. Shodné, konečné skore -15 je poslalo do rozehrávky. Hned na první jamce vítězil Američan Daniel Berger, když Morikawa neproměnil metrový putt do paru, který by poslal hráče na další jamku.
Berger získal třetí vítězství v kariéře na PGA Tour a odměnu 1,35 milionu dolarů.

O třetí místo se podělila čtvěřice hráčů Kokrak, DeChambeau, Rose  a Schauffele (-14).

McIlroye vyneslo 63 ran v druhém kole na 4. místo. Zdálo se, že je to nástup k boji o titul. Výsledek třetího však naznačil, že tomu tak nebude. Potvrdilo to finálové kolo, které Severni Ir dokonale pokazil. V první devítce zahrál double bogey a čtyři bogey, v půlce kola byl šest nad. Tři birdie a bogey v druhé devítce trochu zkorigovala katastrofu na 74 ran, čtyři nad par. S celkovým skore -6 obsadil 32. místo. Na stejné pozici skončil i Brooks Koepka. Hrál sice vyrovnaný golf s výsledky v rozpětí jediného úderu 68,68,69,69, ale v žádném se nedostal hlouběji, než dvě rány pod par.

Hrdina a lídr prvních dvou kol, Harold Varner III se v další kolech už nedostal pod par a skončil na 19. místě (-9).

Konečné Top 10

Další umístění: 14. Ancer (-10), 23. Finau (-8), 32. Fitzpatrick (-6), 49. Furyk (-3),55. Oosthuizen (-1).

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Sobota – 3. kolo
Po cutu nastoupilo do sobotního třetího kola 67 hráčů. Vede Xander Schauffele (-13). Odehrál 66 ran s šesti birdie a dvěma bogey, čtyři pod par.
O ránu zpět dělí 2. místo pětice hráčů se skore -12. Jsou to Woodland, Thomas, Grace, Morikawa a Spieth.
Nejlepším výsledkem turnaje je zatím 63 ran. Dnes ho zahrál Patrick Reed díky čistým sedmi birdie. Vylétl z 35. místa do Top 10 na 9. pozici (-10).
Lídr prvních dvou kol Harold Varner III se na špici neudržel. Sobotní kolo došel v paru, po jednom birdie a bogey, 70 ran. Propadl se o šest pozic na 7. místo (-11).
Největší favorit Rory McIlroy dnes zahrál svůj nejslabší výsledek 69 ran, jednu pod par, se třemi birdie a dvěma bogey. Klesl o pět příček a sdílí 9. pozici.
Druhý favorit Brooks Koepka pokračuje v od začátku vlažném výkonu. Dnes hrál dvě birdie a bogey, 69 ran, jednu pod par a ustoupil o osm příček na 33. pozici (-5).
Skokanem kola je Američan Chesson Hadley. Čistých šest birdie, 64 ran ho přemístilo ve výsledkové listině dopředu o 31 příček na 16. místo (-8).
Finálové kolo bude rozhodně napínavé. Těžko tipovat vítěze, když se patnáct skvělých hráčů nachází v rozpětí pouhých tří úderů.

Top 10 třetího kola

Další pozice: 16. Im, Watson (-8), 27. Finau (-6), 33. Fitzpatrick, Koepka (-5), 42. Hovland, Scheffler (-4), 48. Oosthuizen (-3).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Harold Varner III - foto twitter PGA Tour
Harold Varner III

Pátek – 2. kolo
Ve vedení se osamostatnil Harold Varner III (-11). Zahrál skvělou první devítku s pěti birdie, druhou začal triple bogey, které napravil následnými třemi birdie a uzavřel bogey na poslední jamce. Celkem osm birdie, bogey a triple bogey, 66 ran, čtyři pod par.
Na druhé místo (-10) postoupili Jordan Spieth a Bryson DeChambeau, oba výsledkem 65 ran.
Po vlažném začátku se nažhavil Rory McIlroy. Zahrál nejlepší výsledek kola, 63 ran s eaglem, šesti birdie a bogey. Vylétl výsledovkou nahoru o 35 míst a zařadil se do Top 10 na 4. místo.
Brooks Koepka zahrál stejně jako v prvním kole 68 ran, přesto se posunul dopředu o 14 pozic na 25. místo (-4). Třetí z trojice favoritů Jon Rahm se výkonem 71 ran nedostal pod par a s celkovým skore Even par neprošel cutem.
Cut zastavil také další velké hráče. Víkendová kola si nezahrají např. Dustin Johnson, Sergio Garcia, Phil Mickelson nebo obhájce loňského titulu Kevin Na.

Top 10 druhého kola

Další pozice: 14. Watson, Ancer (-6), 19. Im (-5), 35. Fitzpatrick, Finau, Reed (-3), 47. Vegas, Hovland, Oosthuizen (-2).
Cutem neprošli: Kuchar, Garcia, McDowell, Na, Bezuidenhout, Mickelson, Langer, Leishman, Simpson, Dustin Johnson, Lowry.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Čtvrtek – 1. kolo
Trojice favoritů McIlroy, Koepka, Rahm začala vlažně. První dva jmenovaní jsou na 39. místě (-2), Rahm na 57. místě (-1).
Rory McIlroy  hrál v první devítce tři birdie a bogey, v druhé devítce samé pary, 68 ran, dvě pod. Brooks Koepka v první devítce hrál dvě birdie a bogey, v druhé také dvě birdie a bogey, 68 ran, dvě pod. John Rahm hrál o ránu více, 69, jednu pod, se třemi birdie a dvěma bogey.
Justin Rose a Harold Varner III hráli oba čistých sedm birdie a sdílí vedení. O třetí pozici se dělí Abraham Ancer, Collin Morikawa a Justin Thomas (všichni -6).

Top 10 prvního kola

Další pozice: 16. Im, Poulter (-4), 39. Reed, Fitzpatrick, Finau (-2), 57. Mickelson, Garcia (-1), 94. Johnson, Lowry (+1), 128. Fowler (+3).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Úvod
Turnaj se začal hrát hned po válce, od roku 1946. Letošní ročník má pořadové číslo 74. Posledních dvacet let ho podle sponzorů pamatujeme jako Mastercard, Bank of America, do roku 2015 jako Crowne Plaza, pak dva roky Dean & Luca, loni Forth Worth, vždy s označením Invitational. Letos slovo Invitational vypadlo. Turnaj je však stále pro zvané, podle těchto kritérií.

Pozvání do prvního turnaje po restartu sezóny využili ti nejlepší. Do boje o kárované sako s červeným tartanem půjde první pětka světového žebříčku ve složení Rory McIlroy, Jon Rahm, Brooks Koepka, Justin Thomas a Dustin Johnson. Přidá se sedmička Patrick Reed. Z první desítky chybí pouze Scott, Cantlay a Fleetwood. Neúčastní se světová jedenáctka Tiger Woods.
Na startu budou i další velká jména světového golfu Rose, Mickelson, Finau, Fitzpatrick, Fowler, Garcia, Im, Lowry, Schauffele, Spieth, DeChambeau, Watson.

Hraje se na hřišti  Colonial Country Clubu s parem 70 a délkou 6.592 metrů.
Dotace turnaje je 7,5 milionu dolarů. Loni zvítězil Američan Kevin Na.

Hraje se bez diváků s minimem obslužného personálu.

Turnaj živě vysílá český Golfchannel ve čtvrtek a pátek od 22 hod, v sobotu a v neděli od 19 hodin.

Leaderboard

Odkazy:   Colonial CC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje