DP World Tour Champ. Dubai – zvítězil Fitzpatrick, Westwood je evropskou jedničkou

1637

European Tour Rolex Series – DP World Tour Championship, Dubaj, SAE
(10. – 13.12.2020, +3 hodiny) 

Neděle – finálové kolo
Po druhé na DP World Tour Championship zvítězil Matthew Fitzpatrick (-15). Druhé místo obsadil Lee Westwood (-14), který je zároveň vítězem žebříčku RtD. O třetí místo se podělili Viktor Hovland a Patrick Reed (-13).
Mathew Fitzpatrick nasadil tempo v první devítce, kde na prvních jamkách zahrál čtyři birdie v řadě. Páté přidal na sedmičce a v půlce kole byl pět ran pod parem. V druhé devítce hrál jenom jedno bogey na předposlední jamce a skončil s výsledkem 68 ran.
Poprvé zvítězil v Rolex Series a poskočil ze 14. na konečné druhé místo žebříčku Race to Dubai.

Další umístění: 5. Valimaki (-12), 7. Perez (-10), 8. Hatton (-9), 10. Arnaus (-7), 10. Fleetwood, Morikawa, Sullivan (-7), 14.Bezuidenhout, Kaymer, Otaegui, Va Rooyen (-6), 23. MacIntyre (-5), 29. Coetzee, Detry, Wallace (-4), 26. Donaldson, Pieters, Rozner (-2).

Konečné výsledky

Rozdělení odměn na DP World Tour Champioship není pro vítěze běžných 16,67 procenta celkové dotace. Vítěz Fitzpatrick zde obdrží 3 miliony dolarů a mezi i ostatní hráče je rozděleno už běžným způsobem zbylých 5 milionů.

Lee Westwood je od roku 2000 potřetí evropskou jedničkou. Druhé místo ve finálovém turnaji mu zajistilo vítězství evropského žebříčku. Po  dvaceti letech od prvního titulu evropského šampiona potřetí zvedl nad hlavu Vardon Trophy. Ve svých 47 letech je nejstarším vítězem Race to Dubai v historii European Tour.

Vítěz DP World Tour Championship Matthew Fitzpatrick

 

 

Sobota – 3. kolo
V čele jsou tři hráči. Angličané Matthew Fitzpatrick a Laurie Canter dostihli Američana Patricka Reeda a společně vedou se skore -11.  Reed promarnil dvě rány náskoku zatím nejslabším kolem. Dnešních 71 ran je o sedm více než  včera.
Před nedělním finálovým kole se na dalších pozicích houfují  další skvělí hráči. O jediný úder pět jsou na 4. místě Westwood, Hovland, Arnaus a McIntyre.

Další pozice: 8. Välimäki (-9), 9. Willett (-8), Hatton (-7), Sullivan (-7), 12. Kaymer, Perez (-6), 15. Van Rooyen, Morikawa (-5), 18. Fleetwood, Bezuidenhout (-4), 23. Coetzee, Wallace, Im (-3), 32. Donaldson, Otaegui (-2), 39. Pieters, Wiesberger, Detry (E), 44. Larrazábal (+1), 48. Jamieson, Rozner (+2).

Leaderboard

Patrik Reed – 3. kolo

 

 

PatrickReed - foto europeantour.com
PatrickReed

Pátek – 2. kolo
Patrick Reed zahrál nejlepší výsledek kola, 64 ran s devíti birdie a jedním bogey (-10) a postoupil do čela turnaje. Vede o dva údery před  Matthewem Fitzpatrickem (-8). Na třetím místě jsou Tyrrell Hatton a Laurie Canter (oba -7).
Lídr prvního kola Victor Perez hrál 74 ran, o sedm ran více ne ž v prvním kole a klesl na 14. místo (-3).

Další pozice: 5. Fleetwood, Välimäki, Westwood (-6), 9. Kaymer, Willett (-5), 12.Hovland (-4), 14. Pieters, Va Rooyen, Stenson, Otaegui (-3), 21. Sullivan, Bezuidenhout, Morikawa (-2), 26. Coetzee, Wallace, Burmester (-1), 30. Jamieson (E), 35. Donaldson, Im (+1), 18. Detry, Wiesberger (+3), 53. Rozner (+4).

Leaderboard

Druhé kolo Patricka Reeda

 

 

Victor Perez - foto Europeantour.com
Victor Perez

Čtvrtek – 1. kolo
Šest birdie a jedno bogey, 67 ran, pět pod par. S tímto výsledkem se Francouz Victor Perez postavil do čela závěrečného turnaje sezóny.
O ránu zpět dělí druhé místo Skot MacIntyre, Angličan Fitzpatrick a Jihoafričan Van Rooyen (všichni -4).
Lídr žebříčku RtD Patrick Reed je na 17. místě (-1)

Další pozice: 5. Kyamer, Välimäki, Hatton (-3), 6. Donaldson,  Fleetwood, Westwood (-2), 17. Pieters, Hovland, Sullivan, Bezuidenhout (-1), 26. Wallace, Rai, Morikawa (E), 46. Jamieson, Detry (+2), 50. Rozner (+3).

Leaderboard

První kolo Voctora Pereze

 

 

Úvod
Závěrečný turnaj European tour, čtvrtý ze série Rolex se uskuteční v Dubaji. Zde je také konečná stanice žebříčku Race to Dubai (RtD). Určí, kdo je evropská jednička. Je také poslední z bohatě sponzorovaných turnajů Rolex Series. Tento má dotaci odměn 8 milionů dolarů.

Ve finálovém turnaji sezóny ET hraje 65 nejlepších. Z první desítky žebříčku hrají Reed, Fleetwood, Morikawa, Westwood, Bezuidenhout, Perez, Rai, Hatton, Herbert. Dále hrají Sullivan, Hovland, Fitzpatrick, MacIntyre, Kaymer, Välimäki, Donaldson, Detry, Rozner.

Hraje se na hřišti Earth  Jumeirah Golf Estates s parem 72 a délkou 7107 metrů.
Hraje se o sunu odměn 8 milionu dolarů a 12.000 bodů RtD. Loni oba tituly pobral Jon Rahm.

Leaderboard

Odkazy: Jumeirah Golf Estates Hřiště na satelitní mapě  Stránky turnaje