DP World Tour Championship a Race to Dubai – dvě vítězství Jona Rahma

1933

European Tour – DP World Tour Championship, Dubai, SAE
(21. – 24.11.2019, +3 hodiny)

Neděle – závěrečné kolo
Zvítězil Španěl Jon Rahm (-19). V závěrečném kole hrál osm birdie a čtyři bogey, 68 ran, čtyři pod par. Berdíkem po parádním bunkershotu na 18. jamce setřásl hrozbu playoff s Tommy Fleetwoodem (-18). Ten hrál fantastické kolo s osmi birdie a jedním bogey, sedm pod par a smazal ztrátu čtyř ran z předchozího dne.
Rahm zvítězil jak v DP World Championship, tak v celé sérii Race to Dubai 2019. Za oba tituly získal odměnu 3+2, celkem 5 milionu dolarů.
Blízko, hodně blízko byl Francouz Lorenzo-Vera svému životnímu úspěchu a největší odměně v kariéře. Tři kola byl ve vedení. Jon Rahm a Tommy Fleetwood však rozhodli jinak a  v posledním kole Francouze  předstihli.

Konečné Top 10

Další umístění: 12. Lowry, Bezuidenhout (-7), 14. MacIntyre (-6), 20. Oosthuizen, Rose (-3), 28. Wiesberger, Reed (-2), 38. Westwood (E), 40. F.Molinari (+1), 44. Poulter (+3), 46. Hatton (+5), 48. Kitayama (+9).

Konečné výsledky

Jon Rahm – finálové kolo

 

Jon Rahm

Sobota – 3. kolo
Francouze Mike Lorenzo Vera si nechce nechat vzít příležitost nejšťavnatějšího úspěchu v kariéře. Dnes hrál bezchybně a famózně puttoval až do předposlední jamky, kde zahrál bogey a skončil na výsledku 69 ran, tři pod parem. Pustil tak k sobě na první místo Jona Rahma, který obešel hřiště s výsledkem 66 ran, šest pod parem.
Lorenzo Vera a Rahm (oba -15) vedou o dva údery před Rory McIlroyem na na třetím místě. McIlroy se našel. Zahrál úžasné kolo s eaglem a pěti birdie, 65 ran, nejnižším výsledkem třetího dne.Je na třetí pozici (-13).
Na čtvrtém míst je Tommy Fleetwood (-11), se ztrátou čtyř ran na vedoucí dvojici.

Další pozice: 7. Willett, Bezuidenhout (-8), 9. Fitzpatrick (-6), 11. Garcia, Lowry (-5), 16. Casey, Rose (-4), 2. Wallace , Oosthuizen (-3), 24. Reed, Wiesberger (–2), 32. F.Molinari, Van Rooyen (E), 38. Westwood (+1), 43. Poulter, Li (+4), 46. Hatton (+5), 49. Kitayama (+7).

Leaderboard

Rory McIlroy – 3. kolo

 

 

Lorenzo Vera

Pátek – 2. kolo
Francouz Mike Lorenzo-Vera zatím hraje svůj vlastní turnaj a nemusí se příliš ohlížet. Dnes hrál 69 ran, čtyři pod par a vede se skore -12. Na další hráče v pořadí Tommyho Fleetwooda a Jona Rahma (oba -9) má náskok tří úderů. Vedl už o šest, ale v závěru polevil, na posledních čtyřech jamkách hrál dvě bogey.
Jon Rahm se k Fleetwoodovi na druhé místo přiřadil eaglem na poslední jamce.
Rory McIlroy neměl den. Nic mu nevycházelo, hrál z roughů, skončil v potoce.  Hrál o deset ran více než v prvním kole. Dvě birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 74 ran. Ztratil tři pozice a  je na 5. místě, šest ran od vedoucího hráče (-6).

Další pozice: 5. Bezuidenhout, Pieters (-6), 8. Rose (-5), 10. Oosthuizen (-4), 13. Lowry, Wieberger (-3), 17. Reed, Fitzpatrick (-2), 20. Westwood, Van Rooyen (-1), 26. Garcia, Wallace (E), 32. F.Molinari (+1), 37. Kitayama, Li (+2), 47. Poulter (+6), 49. Pavan (+7), 50. Hatton (+8).

Leaderboard

Mike Lorenzo Vera – 2. kolo

 

Mike Lorenzo Vera

Čtvrtek – 1. kolo
Šampionát European Tour začal zostra, favorité se zapojili hned ze začátku. Hráči na  prvních pěti pozicích zahráli celkem čtyři eagle. V čele je Francouz Mike Lorenzo-Vera (-9). Zahájil eaglem, osmi birdie a jedním bogey. V součtu s pary je to 64 ran, devět pod par, nejnižší skore v historii úvodního kola tohoto turnaje. Vede o ránu před světovou dvojkou, Severním Irem Rory McIlroyem (-8) a o tři před Španělem Jonem Rahmen (-6).
McIlroy hrál eagle, sedm birdie a jedno bogey 65 ran, zatím své nejnižší skore na DP World.  Pomohlo eagle na poslední jamce (par 5), kdy druhou ránu poslal trojkou dřevem na necelý metr od jamky.
Rahm hrál čistých šest birdie.
Tommy Fleetwod je na 4. místě (-5) s eaglem, pěti birdie a dvěma bogey.

Další pozice: 8. Willett, Li (-3), 8. Rose, F.Molinari (-2), 14. Wiesberger, Wallace, Oosthuizen (-2), 21. Van Rooyena, Fitzpatrick, Kitayama, Bezuidenhout, Garcia (-1), 33. Lowry, Hatton, Westwood (+1), 41. Poulter, Reed (+2), 50. Pavan (+5).

Leaderboard

Rory McIlroy – 1. kolo

 

Jumeirah Earth Course

Úvod
Přichází závěr sezóny European Tour. Osmý turnaj Rolex Series a poslední, třetí turnaj Final Series  DP World Tour Championship se koná v Dubaji na hřišti Jumeirah Golf Estate.
Závěrečný šampionát je vyhrazen padesátce nejlepších hráčů žebříčku Race to Dubai.

Hrát budou McIlroy, Rahm, Rose, Wiesberger, Fleetwood, Lowry, Fitzpatrick, Wallace, Hatton a další. Na startu je i Lee Westwood, který vyhrál Race to Dubai před devatenácti lety v roce 2000.

Hřiště Earth Jumeirah Golf Estate má par 72 a délku 7.018 metrů.

Turnaj má dotaci 8 milionu dolarů a 12.000 bodů. Na vítěze čeká odměna 3 miliony dolarů, nejvyšší výhra v turnaji, kterou kdy hráč obdržel. Loni zvítězil Danny Willett.
V celém Race to Dubai zvítězil Francesco Molinari.

Leaderboard

Odkazy:    Jumeirah GE    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje