PNC Championship – zvítězili Thomasové, Woodsovi skončili sedmí

1579

PGA Tour – PNC Championship, Orlando, Florida, USA (19. – 20.12.2020, -6 hodin)

Neděle – 2. kolo
Justin Thomas s otcem Mikem obhájili loňské vítězství. V druhém, finálovém kole hráli 15 birdie a zvítězili s celkovým skore -25. O ránu zpět obsadili druhou pozici Vijay Singh se synem Qwassem (-24). Třetí skončili Mark O´Meara se synem Shaunem (-23).
Nejsledovanější tým, Tiger Woods s jedenáctiletým synem Charliem skončili na 7. místě (-22). Charlie byl svojí sebejistou hrou jednoznačnou hvězdou turnaje, po úspěšném puttu si zapumpoval rukou, jak to dělá jeho slavný otec. „Je to asi poprvé, co Tiger není hlavní hvězdou turnaje,“ žertovali spoluhráči.

Konečné pořadí

Leaderboard     Týmy

Sestřih finálového kola

 

 

Tiger a Charlie Woods - foto pgatour.com
Tiger a Charlie Woods

Sobota – 1. kolo
Vedou otec Matt a syn Cameron Kucharovi se skore -14, s čistým čtrnácti birdie. Na druhé pozici jsou Vijay Singh se synem Qwassem (-12). Třetí příčku dělí týmy Norman, Lehman a Duval (všichni-11).

Velmi dobré zahájení měli otec a syn Woodsové. První devítku s jediným eagle kola a šesti birdie, byli osm ran pod parem. V druhé devítce polevili, první birdie přišlo až na 14. jamce, ovšem následované bogey na další jamce. Pak zahráli dvě birdie a se skore -10 dělí 6. pozici.

Jedenáctiletý Charlie hrál senzační golf bez náznaku nervozity, perfektně švihal, dobře puttoval. Byl dobře vidět i ve stínu svého otce. Woods senior hrál v tričku se svým tradičním stojáčkem, Woods junior v tričku s límečkem.

Na okraj k úctě ke státním symbolům. Na tyči 18. jamky je americká vlajka. V průběhu pobytu hráčů na greenu jí ve vzorném pozoru drží mimo green americký voják v parádní uniformě. Po dohrání flightu jí vrátí do jamky.

Pořadí po prvním kole

Leaderboard

Sestřih 1. kola

Charlie a Tiger Woods – 1. kolo

 

Charlie & Tiger Woods - foto pagatour.com
Charlie & Tiger Woods –

Úvod
Do loňska měla akce název PNC Father Sons Challenge. Turnaj otců a (většinou) synů má letos senzační obsazení. Nejočekávanějším týmem této události jsou Charlie Woods a jeho otec Tiger. Jedenáctiletý Charlie je historicky nejmladším účastníkem.

PNC Championship mohou hrát pouze vítězové majorů a The Players Championship.

Turnaj začíná v sobotu. Hrají se dvě kola ve formátu scramble.
Hraje se na hřišti The Grande Lakes  resortu Ritz Carlton. Hřiště má civilní ar 72 a délku 6.512 metrů.

Hraje dvacet dvojic, dotace odměn je 1,085 milionu dolarů. Pro vítěze je určeno 200.000. Loni zvítězil Justin Thomas s otcem Mikem.

Akci vysílá český GolfChannel v sobotu od 19:00 hodin a v neděli od 21:00 hodin

Odkazy:   Grande Lakes   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

Charlie a Tiger Woods na driving range