Gainbridge LPGA – čtvrtý titul pro Nelly Korda

3272

LPGA – LPGA Gainbridge, Orlando, Florida, USA (25. – 28.2.2021, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Druhý turnaj sezóny a opět zvítězila Korda. Před měsícem na Diamond Resort vyhrála Jessica Korda, dnes na Gainbridge LPGA její mladší sestra Nelly. Ve finálovém kole hrála na prvních šesti jamkách tři birdie a pak až do konce jenom pary, bylo jich celkem dvanáct, 69 ran. S celkovým skore -16 zvítězila mladší Korda s náskokem tří ran na Lexi Thompson a Lydii Ko, které dělí konečné druhé místo (-13).
Světová jednička Korejka Jin Young Ko skončila čtvrtá (-11). Jessica Korda obsadila  31. místo (-3). Annika Sörenstam skončila poslední na 74. místě (+13).

Pro Nelly je to čtvrté vítezství na LPGA, za které obdržela odměnu 300.000 dolarů. Je to její první vítězství na domácí půdě, přechozí tituly získala na Taiwanu a v Austrálii. Posunula se na první místo finančního žebříčku a na první místo žebříčku Race to CME Globe. Na světovém žebříčku získala jednu pozici, nyní je na 3. místě.

Další umístění:  4. Jin Young Ko (-11), 8. Popov, Levis (-8), 16. Yang, Henderson (-6), 21. Kupcho (-5), 31. Jessica Korda (-3), 52. Hataoka (+2), 57. Lee6 (+3), 66. Ciganda (+5).

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

Nelly Korda - foto Julio Aguilar Getty Images
Nelly Korda

Sobota – 3. kolo
Američanka Nelly Korda vystřídala v čele turnaje Novozélanďanku Lydii Ko. Do vedení se dostala výkonem 68 ran s pěti birdie a jediným bogey. Se skore -13 vede o ránu před Thajkou Patty Tavatanakit (-12).
Vedoucí hráčka předchozích dvou kol polevila. Třetí kolo hrála s výsledkem72 ran a ustoupila na dělené 3. místo (-10).
Světová jednička Jin Young Ko si výrazně polepšila, hrála 66 ran. Z 16. místa se posunula na 3. pozici k Lydii Ko a Angel Jin. Posledně jmenovaná dnes zahrála nejlepší číslo 65 ran. Výsledek jí na třetí pozici vystředil z 27. místa.
Annika Sörenstam hrála nejslabší kolo dne s osmi bogey a jediným birdie. Je na posledním 74. místě (+9).

Další pozice:  6. Thompson (-9), 8. Henderson (-8), 11. Jessica Korda, Lewis, Kupcho (-7), 16. Popov (-6), 21. Yang (-4), 49. Hataola (E), 57. Ciganda, Lee6 (+1).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

Lydia Ko - foto titleist.com
Lydia Ko

Pátek – 2. kolo
Po dvou kolech je v čele nadále Novozélanďanka Lydia Ko (-10). Do skorkarty zapsala šest birdie a tři bogey, 69 ran, tři pod par.
Na druhém místě se osamostatnila Američanka Nelly Korda (-9). Hrála sedm birdie a tři bogey, 68 ran, čtyři pod par. Náskok Lydie Ko snížila na jeden úder.
Na třetí místo se posunula Američanka Ryan O´Toole (-8).
Ze sdíleného druhého místa na 20. pozici se propadla Dánka Nanna Koerstz Madsen  (-3). Hrála tři birdie a pět bogey, 74 ran, o sedm více než v prvním kole.
Hvězda turnaje Annika Sörenstam bude hrát i o víkendu. V druhém kole zlepšila o čtyři údery na 71 ran a prošla cutem na 67. pozici (+2).
Světová jednička Jin Young Ko po kole v paru ustoupila o dvanáct příček na 16. místo (-4).
Jessica Korda postoupila do nejlepší desítky. V druhém kole přinesla eagle, tři birdie a jedno bogey, 68 ran. Posunula se o 21. příček na 8. místo (-5).

Další pozice:  8. Lewis, Thompson, Kupcho (-5), 16. Henderson, Popov (4), 27. Yang, Hataoka (-5), 31. Lee6 (-1), 45. Ciganda (E), 67. SY Kim (+2).
Cutem neprošly: Ernst, Kang, Lopez, Munoz, Reid, Gal, He, Tseng, am Pano.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

Lydia Ko - foto lpga.com
Lydia Ko

Čtvrtek – 1. kolo
Eagle na první jamce, šest birdie a jedno bogey, 65 ran, postavilo do čela patnáctinásobnou vítězku LPGA Novozélanďanku Lydii Ko (-7). Vede o dva údery před Nelly Korda a Nanna Koerstz Mandsen (obě -5). Korda i Madsen hrály shodně šest birdie a jedno bogey, 67 ran.

Ozdoba turnaje, legendární Švédka, padesátiletá prezidentka IGF Annika Sörenstam odpálila na LPGA poprvé po třináctileté přestávce, přesněji po 4.479 dnech. Zahrála birdie, bogey a triple bogey, 75 ran, tři nad par a je na 77. místě, které dělí s dalšími jednadvaceti hráčkami (+3).
Jessica Korda zaujala 29. pozici (-1).
Světová jednička Jin Young Ko je na 4. místě (-4). Obhájkyně loňského vítězství Maddalene Sagström se úvodní kolo nezdařilo. S výsledkem 77 ran obsadila 110. místo (+5) se slabou vyhlídkou na průchod do víkendových kol.
Cut je aktuálně na hranici +2.

Další pozice: 4. Lopez, Kupcho (-4), 17. Hataoka, Popov, Lee6 (-2), 29. Thompson, J. Korda, Henderson (-1), 41. SY Kim (E), 53. Kang (+1), 77. Ciganda, Davies, Munoz, HY Park, SH Park (+3), 110. Gal, Sagstrom (+5), 120. Tseng (+9).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

Annika Sorenstam - foto Cliff Hawkins Getty Images
Annika Sorenstam

Úvod
Ikona ženského golfu, padesátiletá Švédka Annika Sörenstam bude tento víkend hrát turnaj Gainbridge LPGA v Orlandu. Po třinácti letech od svého odchodu z profesionálního golfu se vrací na oficiální akci LPGA. Proti nejlepším hráčkám světa se postaví na svém domácím hřišti Lake Nona.

Annika má 72 titulů LPGA, z toho 10 majorů. Je jedinou ženou, která na tour zahrála 59 ran. Nedávno hrála Diamond Resorts Tournament of Champions, ovšem v kategorii celebrit.
Loni byla zvolena prezidentkou Mezinárodní golfové federace (IGF).

Na startu bude  s Annikou výkvět světového golfu. Přihlášeny jsou elitní Korejky Jin Young Ko, Sei Young Kim a Jeong Lee6, dále Danielle Kang, Brooke Henderson, Nelly a Jessica Korda, Lexi Thompson, Nasa Hataoka.

Do turnaje byla přihlášena i Češka Klára Spilková, jako 22. náhradnice. Frontu náhradnic se pokusila přeskočit v pondělní jednokolové kvalifikací o dvě místa v turnaji. Neuspěla.

Loni na Gainbridge dosáhla  Spilková zatím největšího úspěchu na LPGA. Skončila v Top 10 na 8. místě (-9).

Hřiště Lake Nona má par 72 a délku 6.127 metrů.

Na odměny nejlepším je připraveno Prize money ve výší 2 milionů dolarů. Loni zvítězila Švédka Maddelene Sagström (-17).

Turnaj vysílá Golfchannel.

Odkazy:   Lake Nona G&CC    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje   Loňské zpravodajství