Genesis Invitational – zvítězil Adam Scott, Woods poslední

2342

PGA Tour – Genesis Inviational, Pacific Palisades, Los Angeles, Kalifornie, USA
(13. – 16.2.2019, -9 hodin)

Neděle – 3. kolo
Vyhrál Australan Adam Scott (-11).
Ani Kuchar, ani McIlroy na vítězství nedosáhli, ač byli ve vedení a měli k úspěchu velmi blízko. Nikdo z nich se však v poslední kole nedostal pod par a to je stálo možnost vítězství. Adam Scott příležitost nepustil, přes double bogey na pětce se díky pěti birdie a pouze dvěma bogey dostal pod par, 70 ran, a to v posledním kole rozhodovalo. Získal své 14. vítězství na PGA Tour a odměnu 1,674 milionu dolarů.
Matt Kuchar hrál 72, ránu nad par a po třech kolech ve vedení uhájil dělené druhé místo (-9).
McIlroy v posledním kole hodně kazil, hrál tři birdie, dvě bogey a dokonce jedno triple bogey. Celkem 73 ran, dvě nad par, které ho odsunuly z vedení na konečné 5. místo (-8).

Díky výsledkům pod par se dopředu vmáčkli Kang a Brown na 2. místo (-9), Matsuyama a DeChambeau na 5. místo (-8).
Dustin Johnson hrál jediné birdie a dvě bogey, 72 ran a do předních pozic už nezasáhl. Obsadil konečné 10. místo (-7).

Na turnaj nebude v dobrém vzpomínat hostitel Tiger Woods. Skončil na posledním, 68. místě (+11). Sice začal eaglem, ale pak přišla sekvence od čtyřky do devítky, kde třemi bogey a double bogey nasbíral pět úderů a v polovině kola byl tři nad. Druhá devítka nebyla lepší, čtyři bogey a jedno birdie, další tři údery nad par, celkem 77 ran, plus šest.

Konečné Top 10

Další umístění: 17. Cantlay, Rahm, Cabrera Bello (-5), 23. Schauffele (-4), 30. Fitzpatrick (-2), 37. Garcia, Casey (-1), 43. Koepka, Leishman (E), 51. Reed, Finau (+2), 56. Rose (+3), 59. Spieth (+4).

Konečné výsledky

Genesis Invitational 2020 – finálové kolo

 

 

 

McIlroy, Kuchar, Scott

Sobota – 3. kolo
Matt Kuchar, Rory McIlroy a Adam Scott jsou tři hráči, kteří se skore -10 dělí vedení po třetím hracím dni a budou bojovat o vítězství.
Ovšem v rozpětí tří úderů je celkem jedenáct hráčů, o překvapení nemusí být nouze. Pouhé dva údery od vedoucích hráčů je například Dustin Johnson, který se probojoval na 6. místo (-8).
Čtyři rány od čela jsou na 11. pozici (-6) Jon Rahm, Bryson DeChambeu a Hideki Matsuyama, kteří rozšiřují počet hráčů, schopných ještě promluvit do konečného pořadí.
Tiger Woods propadl o dalších osmnáct pozic na 63. místo (+5). Nedařilo se, v regulaci trefil pouze osm greenů. Hrál 76 ran se dvěma birdie, pěti bogey a jedním double bogey.

Top 10 třetího kola

Další pozice: 17. Morikawa, Casey (-5), 22. Fitzpatrick, Cabrera Bello (-4), 28. Koepka (-3), 36. Garcia, Cantlay, Schauffele (-2), 46. Reed, Spieth, Rose (-1), 57. Holmes (+1).

Leaderboard

Genesis Invitational 2020 – 3. kolo

 

 

Matt Kuchar

Pátek – 2. kolo
I po druhém kole vede Američan Matt Kuchar. Trochu se trápil v první devítce, kterou hrál v paru, ale v druhé dvěma birdie zlepšil skore na konečných 69 ran a udržel vedení (-9).
O dvě rány zpět jsou na děleném druhém místě Rory McIlroy, Harold Varner a Wyndham Clark (-7).
Tiger Woods se nedostal pod par, ztratil 28 pozic a je na 45. místě (E). Začínal na 10. odpališti berdíkem, ale na šesté jamce přišlo první double bogey v turnaji. Berdíkem na 8. jamce srovnal  do paru. Druhou devítku také zahájil birdie, ale série tří bogey na jamkách 12. až 15. srazila skore dne na konečných 73, dvě nad par.
Hodně si polepšil Dustin Johnson. Vítěz z roku 2017 hrál dva eagle, dvě birdie a jedno bogey, 66 ran. Vylétl výsledovkou o 54 pozic na 11. příčku (-4).
Phil Mickelson neprošel cutem.

Top 10 druhého kola

Další pozice: 5. Scott (+6), 9. Cabrera Bello (-5), 11. Rahm, Holmes, DeChambeau (-4), 26. Cantlay, Landry, Garcia (-2), 34. Reed, Fitzpatrick, Scheffeler (-1), 45. Spieth, Koepka, Schauffele (E), 57. Ancer ,Finau, Matsuyama (+1).
Cutem neprošli: Willett, Niemann, Furyk, Talor, Im, Watson, Day, Thomas, Mickelson, Wolf, Molinari.

Leaderboard

Genesis Invitational 2020 – 2. kolo

 

 

Matt Kuchar

Čtvrtek – 1. kolo
Jednačtyřicetiletý Matt Kuchar měl v prvním kole Genesis skvělé zahájení, zahrál čistých sedm birdie, 64 ran. Se skore -7 vede s náskokem tří úderů před pěticí hráčů na druhém místě (-4).
Čtyři údery od vedoucího hráče se na sedmé pozici (-3) nashromáždilo deset hráčů, mezi kterými jsou světová jednička McIlroy, Reed, Cantlay a DeChambeau.

Tiger Woods má za sebou dvě opačné devítky. V té první hrál eagle a dvě birdie, čtyři pod, v té druhé dvě bogey, dvě nad. To je 69 úderů. Je na 17. místě (-2), které sdílí se světovou dvojkou Brooksem Koepkou.

Top 10 prvního kola

Další pozice:  17. Scheffler, Holmes, Im, Casey, Rose (-2), 33. Leishman, Garcia, Rahm (-1), 42. Fitzpatrick, Matsuyama, Taylor (E), 65. Johnson, Schauffele, Finau, Mickelson, Watson, Niemann (+1), 84. Grace, Willett (+2), 97. Thomas (+3), 108. Molinari (+4), 114. Ancer (+5).

Leaderboard

Genesis Invitational 2020 – 1. kolo

 

 

Riviera GC

Úvod
Turnaj Genesis Invitational organizuje nadace Tigera Woodse. Název Genesis má podle sponzora, americké pobočky korejské automobilky Hyundai.
Letos nový status inviational turnaje znamená, že patří do pětice turnajů na pozvání, jakými jsou Arnold Palmer Invitational, RBC Heritage, Fort Worth Invitational a Memorial Tournament.

Na Genesis Invitational je je pozváno 120 hráčů podle třinácti kritérií:

 1. Posledních pět vítězů Genesis
 2. Vítězové majorů a Players Championship posledních pěti let
 3. Vítězové Tour Championship 2018 a 2017, vítěz posledního FedEx Cupu
 4. Vítězové WGC posledních tří let
 5. Vítězové posledních tří ročníků Arnold Palmer Invitational a Memorial Tournament
 6. Vítězové turnajů od posledního Genesis
 7. Vítěz předchozího U.S. Amateur
 8. Hráči obou týmů posledního Ryder Cupu a hráči obou týmů posledního President Cupu
 9. Prvních 125 hráčů loňského žebříčku FedEx Cupu
 10. Prvních 10 hráčů aktuálních žebříčku FedEx Cupu
 11. Osm sponzorských výjimek
 12. Jedna pozice Charlie Sifford Memorial Exemption, pro hráče představující pokrok v rozmanitosti golfu, na počest průkopnického černého golfisty a vítěze turnaje 1969 Charlieho Sifforda.
 13. Zbývající pozice mohou být obsazeny dalšími hráči z aktuálního žebříčku FedEx Cupu.

V praxi to znamená, že Genesis Invitational má nejlepší možné obsazení. Hrát bude devět hráčů z TOP 10 aktuálního světového žebříčku: nová světová jednička McIlroy, Koepka, Rahm,Thomas, Johnson, Cantlay, Woods, Schauffele a Rose. Chybět bude pouze Webb Simpson.
Na startu dále budou Reed, Mickelson, Molinari, DeChambeau, Finau, Spieth, Scott, Ancer, Fitzpatrick, Matsuyama, Niemann, Willett, Casey, Holmes, Garcia, Kuchar, Leishman, Watson.

Hraje se na hřišti Riviera Country Clubu s parem 71 a délkou 6.695 metrů.

Dotace turnaje je 9,3 milionu dolarů. Na vítěze čeká odměna 1,674 milionu.
Loni zvítězil J.B.Holmes (-14) před Justinem Thomasem (-13) a Si Woo Kimem (-12). Tiger Woods skončil na 15. místě (-6).

Turnaj přenáší GolfChannel s komentářem Petra Uhlíka. Ve čtvrtek a pátek od 20 hodin, v sobotu a neděli od 19. hodin.

Leaderboard

Odkazy:   Riviera CC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

 

Finálové kolo Genesis Open 2019