Hero World Challenge – zvítězil Švéd Henrik Stenson, Woods čtvrtý

2954

Tiger Woods Foundation – Hero World Challenge, New Providence, Bahamy, USA
(4. – 7.12.2019, -6 hodin)

Sobota – finálové kolo
Zvítězil Švéd Henrik Stenson (-18). Finálové kolo bylo opravdu napínavé, jak se dalo předpokládat po třetím kole, kdy se pět hráčů nacházelo v rozpětí jediného úderu. Ve vedení se střídali Stenson, Thomas, Woods a sérií birdie, eagle, birdie se do vedení dostal na čas i Rahm.

Parádním eaglem na 15. jamce se osamostatnil Henrik Stenson a příležitost už nepustil. Pokud by na poslední jamce zahrál bogey, měl ještě šanci na rozehrávku Jon Rahm. Stenson však bezpečně zahrál par a mohl se radovat ze sedmého titulu i z odměny 1 milion dolarů.
Woods chvíli vedl, ale na posledních sedmi jamkách nezahrál birdie a to ho stálo šanci na vítězství. Odsunul se na konečné 4. místo (-14).
Smutným hrdinou je lídr předchozího kola Gary Woodland. V první devítce se mu nedařilo, hrál ji čtyři nad par. V druhé devítce sice bojoval, zahrál pět birdie a dvě bogey, 73 ran, ale skončil až na 7. místě (-12).

Konečné pořadí

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

Co měl v bagu Henrik Stenson:
Driver: Callaway Epic Flash 9°, shaft Mitsubishi Tensei 65 AV X
Fervejová dřeva: Callaway Epic Flash 13,5°, shaft Project X HZRDUS Yellow, Rogue Sub Zero 18°, shaft Mitsubishi Tensei Black 80 TX
Železa: Callaway Legacy Black (3-9), shafty Nippon Modus Tour 120
Wedge: Callaway MD3 46°, JAWS MD5 52°a 58°, shafty Nippon Modus Tour 120
Putter: Odyssey White Hot Pro #7
Míče: Titleist Pro V1

 

Gary Woodland

Pátek – 3. kolo
Oprava: Patrick Reed obdržel po hře dvě trestné rány a klesl na 6. místo. Hráči ze čtvrté dělené příčky se posunuli na třetí.
Vede Gary Woodland (-13) O ránu zpět je na druhém místě Stenson (-12). O třetí  pozici se dělí Woods, Thomas a Rahm (všichni -11). Sobotní finále slibuje drama, pět hráčů vpředu dělí pouhé dva údery.
Dnes hrál nejlépe flight Woods-Thomas. Oba přinesli výsledek 67, pět ran pod parem, oba hráli šest birdie a jedno bogey.
Patrick Reed vypadal po první dvanácti jamkách s devíti pary a dvěma bogey na strmý pád, ale tři birdie a jedno bogey ho vrátily do paru a na druhé místo. Po hře obdržené dvě trestné rány za odhození písku při zkušebních ránách v sand waste ho však odsunuly na 6. místo (-10).

Pořadí po 3. kole – opraveno

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

Patrick Reed

Čtvrtek – 2. kolo
Patrick Reed ukazuje kapitánovi Woodsovi, že se nemýlil, když ho vybral do Presidents Cupu. S novými holemi a měkkým putterem na Bahamách bezpečně vede (-12). Zopakoval včerejší výkon 66 ran, s šesti birdie a jedním bogey. Hrál 23 puttů.
Gary Woodland po patnácti jamkách hodně ztrácel vinou tří bogey, ale série tří birdie na závěrečných jamkách ho vrátila na druhou pozici (-9). V pátek půjde opět ve flightu s Reedem.
Třetí pozici dělí Henrik Stenson a Jon Rahm (oba -8).

Za nimi je na děleném 5. místě Tiger Woods (-6). Zlepšil se o šest úderů, kolo zahrál bez bogey s jedním eagle a čtyřmi birdie, 66 ran.
Zlepšení připisuje Woods počasí. „Skórovací podmínky byly o trochu lepší,“ řekl. Na dnešní výsledek potřeboval 27 puttů.

Pořadí po 2. kole

Leaderboard

Sestřih 2. kola

2. kolo Tigera Woodse

 

Tiger Woods

Středa – 1. kolo
Nejlépe zahájili Gary Woodland a Patrick Reed. Oba hráli 66 ran, šest pod par. U Woodlanda to bylo osm birdie a dvě bogey, u Reeda sedm birdie a jedno bogey. Na 3. místě přenocuje Chez Reavie (-4).

Tiger Woods, pětinásobný vítěz Hero World Challenge došel první kolo v paru, 72 ran. Hrál jeden eagle, čtyři birdie, čtyři bogey a jedno double bogey. Je na 11. pozici (E), šest ran za vedoucími hráči. Trefil 11 ze 13 fervejí, 11 z 18 greenů a potřeboval 27 puttů.
„Dnes jsem neputtoval dobře, ale měl jsem skvělou krátkou hru. Špatně jsem trefil několik želez, což mě stálo několik ran,“ komentoval Woods úvodní kolo.

Obhájce Jon Rahm přenocuje na 8. místě (-2). Zaznamenal čtyři birdie a dvě bogey.
Pole osmnácti hráčů uzavírá Tony Finau. Nedařilo se. Hrál dvě birdie, čtyři bogey, jedno double bogey a jedno triple bogey, celkem 79 ran (+7).

Pořadí po 1. kole

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Tiger Woods a loňský vítěz Jon Rahm

Úvod
Charitativní Hero World Challenge pořádá Tiger Woods pro osmnáct pozvaných hráčů z první padesátky světové špičky a sponzorských pozvánek. Je mezi nimi celý Woodsův americký tým Presidents Cupu. Dustina Johnsona, který se doléčuje, aby mohl příští víkend hrát v Austrálii  nahradil Chez Reavie.
Z toho důvodu se také hraje od středy do soboty, aby byl čas na přesun na Presidents Cup do Melbourne.
Turnaj je neoficiální součástí PGA Tour, Prize Money a body do FedExCupu se nezapočítávají.

Hrají Patrick Cantlay, Bryson DeChambeau, Tony Finau, Rickie Fowler, Kevin Kisner, Matt Kuchar, Jon Rahm, Chez Reavie, Patrick Reed, Justin Rose, Xander Schauffele, Webb Simpson, Jordan Spieth, Henrik Stenson, Justin Thomas, Bubba Watson, Gary Woodland a Tiger Woods.

Hraje se na hřišti Albany Golf Clubu s parem 72 a délkou 6.674 metrů.

Dotace turnaje je 3,5 milionu dolarů. Vítěz obdrží rovný jeden milion, osmnáctý v pořadí ještě 100.000 dolarů. Loni zvítězil Španěl Jon Rahm.

Turna vysílá český Golf Channel. Přímé přenosy začínají ve středu v 19:00. Druhé kolo ve čtvrtek také v 19:00. Třetí kolo v pátek v 17:00, sobotní finále od 16:00.

Leaderboard

Odkazy:   Albany GC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje