Jan Cafourek na Pro Golf Tour v Maroku pro zranění odstoupil

1199

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Open Palmeraie Country Club, Bouskoura, Casablanca, Maroko (12. – 14.2.2020)

Čtvrtek – 2. kolo
Jan Cafourek pro zranění z turnaje odstoupil. „Dva dny zpět mě začal z neznámého důvodu bolet kotník na levé noze. Včera jsem s tím zkoušel hrát, ale nebylo to ono,“ informoval Cafourek z Casablanky GolfExtra, web svojí stáje Relmost.

„Jedna zákulisní, bohužel kvůli bolesti kotníku jsem dnes musel odstoupit z Palmeraie Open. Dopoledne jsem byl u doktora, tak by to mělo být dobré. Budu se snažit, dát se do kupy na příští týden. 😢“ napsal Cafourek na svůj Facebook a doprovodil obrázkem.

 

Středa – 1. kolo
Úvodní kolo na hřišti Casa Green Cafourkovi nevyšlo. V první devítce hrál jedno birdie, tři bogey a jedno double bogey, čtyři údery nad par. V druhé devítce také jedno birdie, dvě bogey a a jedno double bogey, tři nad par. Celkem 79 ran, sedm nad. V dohrávaném kole to znamená umístění v polovině druhé stovky pořadí.

Vedou Mathieu Decottiognies Lafon a Polák Mateusz Gradecki (-7). Lafon hrál osm birdie a jedno bogey, 64 ran. Gradecki také 64 ran s eaglem, šesti birdie a jednim bogey. Pro pamětníky, Gradecki je dorosteneckým mistrem ČR 2011 z Austerlitzu.
Třetí místo dělí Francouzi Henry Simpson a Leonard Bem s Holanďanem Berry Jolem a Němcem Thomasem Rosenmüllerem, všichni se skore -6.

Leaderboard

 

Úvod
Pro Golf Tour se přestěhovala z Egpyta do Maroka, kde na hráče čeká osmidílná série turnajů. Prvním v řadě je Open Palmeraie v Casablance. Odehraje se dvou na vedle sebe ležících hřištích: Palmeraie a Casa Green.

Akce se účastní jediný český hráč Jan Cafourek. Celkem hraje 168  hráčů, mezi kterými dostává příležitost mnoho domácích profesionálů i amatérů.

Hřiště Palmerai má par 71, Casa Green par 72.

Dotace turnaje je 30.000 EUR.

Cafourek vstoupí do turnaje ve středu, v pravé poledne na hřišti Casa Green.

Leaderboard

Odkazy:   Palmeraie CC   Casa Green    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje