Kdo v sezóně PGA Tour vydělal nejvíce ?

1190

Sezóna PGA Tour je vinou pandemie koronaviru přerušena. A když se nehraje, je čas na statistiky.

Kdo z hráčů profesionální PGA Tour zatím vydělal nejvíce?
V následující tabulce je seřazeno dvacet hráčů, podle součtu získaných odměn v sezóně 2019-2020. Seznam je aktualizován po turnaji Arnold Palmer Invitational.

Pouze jeden hráč překročil hranici příjmu 4 miliony dolarů, čtyři hráči vydělali přes 3 miliony, šestnáct přes dva miliony.

Tabulka také napoví, že pozice na světovém žebříčku neznamená nejvyšší zisk. Proto je u hráče uvedena aktuální pozice na žebříčku OWGR.
Světová jednička Rory McIlroy je podle příjmu třetí, dvojka Jon Rahm až na 19. místě. Světová trojka Brooks Koepka se do první dvacítky vůbec nedostal. Hráč s nejvyšším příjmem, Justin Thomas je na světovém žebříčku aktuálně čtvrtý.

Některá jména mohou překvapit.
Lanto Griffin není obvyklé jméno horních pater výsledkových listin, přesto je v první desítce příjmů. Ale vyhrál Houston Open, byl sedmý na Sony Open a devátý na Pebble Beach.
Sebastian Muňoz, 94. hráč žebříčku vyhrál Sanderson Farm, byl třetí na RSM Classic a sedmý na Military Tribute.
Obdobně Nick Taylor. Vyhrál Pebble Beach, byl desátý na Safeway Open. Do první dvacítky hráčů s nejvyšším příjmem sezóny se dostal, přestože je z uvedených jmen nejdále, až na 102. místě žebříčku.

Top 20 příjmů PGA Tour v sezóně 2019-2020