Češky na Q-School Ladies European Tour

1163

Ladies European Tour – Qualifying School 2020, Pre Qualify a Final Qualify, Cartagena, Španělsko
(15. – 26.1.2020)

V druhé polovině ledna proběhnou ve španělské Cartageně kvalifikace pro ročník 2020 Ladies European Tour. V resortu La Manga na hřištích North a South se od 15. do 18. ledna uskuteční první čtyřkolová kvalifikace (Pre Qualifier) a o týden později, od 22. do 26. ledna závěrečná pětikolová kvalifikace (Final Qualifier).

Do Pre Qualifier jsou přihlášeny Češky Lucie Hinnerová a amatérka Kristýna Napoleaová. Spolu s nimi budou o postup do Final Qualifier bojovat Becky Brewerton, Marion Duvernay, Sharmila Nicollet, Anais Maggetti, Emma Westin, Franziska Friedrich, Viva Schlassberg, Heater Macrae, Camilla Hedberg nebo Vera Schimanskaya. Hraje se střídavě na obou hřištích.
Počet postupujících do bude oznámen po prvním kole.

Do Final Qualifier díky předchozím výsledků přímo postoupily Češky Šideri Váňová a Kateřina Vlašínová. Spolu s nimi budou o karty LET pro rok 2020 bojovat Lucie Andre, Pia Babnik, Amy Boulden, Isabelle Boineau, Manon Gidali, Emie Peronnin, Mireia Prat, Patricia Sanz Barrio nebo Amy Walsh.

První čtyři kola se hrají střídavě na obou hřištích. Po čtvrtém kole bude proveden cut. Do finálového pátého kola na South course postoupí prvních 60 hráček a dělená místa. Plné karty na LET 2020 získá 5 nejlepších hráček.
Hráčky, které skončí od 6. do 20. místa budou zařazeny do kategorie 8a. Hráčky umístěné od 21. místa dále, získají statut kategorie 9b. Hráčky Final Qualifier, které neprojdou cutem po čtvrtém kole, získají statut kategorie 12a.
Kategorie zhruba znamenají úroveň možnosti účasti na turnajích LET.

Hřiště La Manga North má par 71 a délku 5.619 metrů.
Hřiště La Manga South má par 73 a délku 6.181 metrů.

V obou kvalifikacích bude působit jako rozhodčí Čech Michael Jon.

Odkazy:   La Manga   Hřiště na satelitní mapě  Stránky Pre Qualifier   Stránky Final Qualifier