LPGA Drive On – třetí titul pro Austin Ernst

1090

LPGA – LPGA Drive On Championship, Ocala, Florida, USA (4. – 7.3.2021, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Devětadvacetiletá Austin Ernst na Drive On zazářila a získala po sedmi letech čekání svůj třetí titul na LPGA (-15). Byla ve vedení od prvního kola a svoji nejbližší pronásledovatelku Jennifer Kupcho porazila o pět ran (-10). Za vítězství získala odměnu 225.000 dolarů a 500 bodů do žebříčku Race to CME Globe, ve kterém se posunula z 32. na 3. místo.
Třiadvacetiletá Kupcho, bývalá světová amatérská jednička a první vítězka ženského Masters v Augustě, nastupovala do finále s odstupem jednoho úderu od vedoucí Ernst. V posledním kole však příliš chybovala, hrála tři birdie, tři bogey, jedno double bogey, 74 ran a zůstala druhá (10).
Třetí místo obsadila Jenny Coleman (-8), pro kterou je to nejlepší výsledek v kariéře.
Nelly Korda sdílela vedení po prvním kole, v těch dalších se jí přestalo dařit a skončila na 28. místě (E). Její starší sestra Jessica byla úspěšnější, vešla se do Top 10 na 8. místo (-4).

Další umístění: 5. Valenzuela (-6), 6. Maguire, Kang (-5), 8. Lydia Ko (-4), 14. SY Kim, Lopez (-3), 19. Thomspon, Ciganda (-2), 28. Madsen, Reid (E), 44. Henderson (+2), 48. Popov (+3), 59. Lee6 (+6).

Konečné pořadí

Sestřih finálového kola

 

Austin Ernst - foto lpga.com
Austin Ernst

Sobota – 3. kolo
Vede Austin Ernst (-13) následovaná Jennifer Kupcho (-12). Obě se odtrhly od pelotonu ostatních hráček a zítřejší finále bude zřejmě patřit jenom jim. O celých pět ran zpátky je na třetí pozici trojice Valenzuela, Tavatanakit a Coleman se skore -7.
Ještě před poslední jamkou vedla Ernst o tři údery. Na osmnáctce však Kupcho zahrála parádní druhou rámu na green, která minula albatross jen o centimetry a následný putt do eagle proměnila. Stáhla tak náskok Ernst na jediný úder.
Na dnešní kolo nebude v dobrém vzpomínat Nelly Korda. Hrála dvě birdie, čtyři bogey a jedno double bogey, 76 ran, čtyři nad par. Ustoupila na 11. pozici, kterou dělí se sestrou Jessicou. Ta se naopak o šest ran zlepšila, hrála čtyři birdie a jediné bogey 69 ran, tři pod par. Z 33. místa vyskočila na 11. místo (-3).

Další pozice:  6. Kang, Ciganda (-5), 11. HY Park, Lydia Ko, Maguire, 18. Lee6, Reid (-2), 24. Popov, Madsen, Lopez (-1), 43. SH Park, Thompson (+1), 54. Lewis (+3).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Jennnifer Kupcho a Austin Ernst - foto lpga.com
Jennnifer Kupcho a Austin Ernst

Pátek – 2. kolo
Vedou Jennifer Kupcho a Austin Ernst (obě -10). Třiadvacetiletá Kupcho, bývalá světová amatérská jednička a první vítězka ženského Masters v Augustě, hrála šest birdie a jedno bogey, 67 ran, pět pod par.  Devětadvacetiletá Ernst nechybovala, hrála čistých pět birdie.
Nejlepším výkonem obou kol 65 ran, s čistými osmi birdie se na třetí místo vmáčkla Carlota Ciganda. Po prvním kole byla na 29. místě.
Nelly Korda mírně polevila a s výsledkem 70 ran, dvě pod par ustoupila na 4. pozici (-7).
Jessica Korda si pohoršila. Výsledek 75 ran jí odsunul z 6. na 33. místo (E).
Světová jednička Jin Young Ko neprošla cutem. (+3).

Další pozice: 6. Maguire (-4), 11. Lydia Ko, Lopez (-3), 17. Kang (-2), 24. Henderson, Thompson (-1), 33. Popov, Lewis (E), 58. SY Park, 58. Lee6 (+2).
Cutem neprošly: Gal, JY Ko, Alex, van Dam, Sagstrom, Hataoka.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

Nella Korda - foto lpga.com
Nella Korda

Čtvrtek – 1. kolo
Vedou Američanky Nelly Korda, Jennifer Kupcho a Austin Ernst (všechny -5). Mladší ze sester Kordových nechybovala, hrála čistých pět birdie, rovnoměrně rozprostřené od pětky do patnáctky jamky. Stejně tak Kupcho s tím, že čtyři birdie zahrála v řadě od čtyřky do sedmičky a jedno na třináctce. Ernst přinesla sedm birdie a dvě bogey. Bogey si odbyla hned zkraje na trojce a čtyřce.
Jessica Korda a je o dvě rány zpět na 6. místě (-3). Jessica a Nelly Korda hrají první dvě kola spolu ve flightu.
Světové jedničce Korejka Jin Young Ko se v prvním kole nedařilo. S třemi birdie a šesti bogey se nedostala pod par, hrála 75 ran, tři nad. Výsledek jí postavil na 86 místo (+3), jeden úder za hranici aktuálního cutu +2.

Další pozice: 6. Maguire, Lydia Ko, Lee6 (-3), 16. Reid (-2), 29. Lewis, Ciganda (-1), 66. Thompson, Henseleit, Popov (+2), 86. Hataoka (+3).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Golden Ocala - foto goldenocala.com
Golden Ocala

Úvod
První ročník Drive On Championship presented by Volvik at Golden Ocala má báječné obsazení. Z Top 10 světového žebříčku Rolex Rankings budou na startu Jin Young Ko, Sei You Kim, Brooke Henderson, Nelly Korda, Nasa Hataoka a Lexi Thompson. Dále hrají Kang, Ciganda, Yang, Jessica Korda, Lydia Ko, Lewis, Popov.

Hraje se na hřišti Golden Ocala Golf Clubu s parem 72 a délkou 6.265 metrů.
Dotace odměn je 1,5 milionu dolarů. Golden Ocala je proslulá tím, že má repliky jamek ze slavných hřišť, tři z nich z Augusta National a dvě ze Old Course v St Andrews.

Turnaj vysílá Golfchannel. Má ho v programu ve čtvrtek a pátek od 16 hod a od 21, v sobotu a neděli od 20:30.

Leaderboard

Odkazy:  Golden Ocala   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje