Mayakoba Golf Classic – vyhrál Brendon Todd

1187

PGA Tour – Mayakoba Golf Classic, Playa del Carmen, Mexiko (14. – 17.11.2019, -6 hodin)

Pondělí – dohrávka 4. kola
Zvítězil Američan Brendon Todd. Pondělní poslední čtyři jamky hrál bogey, birdie, bogey, par a zůstal na nedělním skore -20. Vaughn Taylor, který s ním po nedělním přerušení dělil první pozici, hrál poslední čtyři jamky  jedno bogey a tři pary.  S výsledkem -19 dělí druhou pozici s Carlosem Ortizem a Adamem Longem.

Další pozice: 5. Englis (-17), 8. Ancer (-14), 11. C.T.Pan (-13), 14. Kuchar (-12).

Turnaj bez hvězd v neděli neskončil. Čtvrté kolo bylo pro tmu přerušeno, čtyři flighty budou dohrávat v pondělí. Vedou Američané Vaughn Taylor a Brendon Todd. Po čtrnácti jamkách mají skore -20. O třetí pozici se před pondělní dohrávkou dělí domácí Carlos Ortiz a další Američan Harris English (oba -19).
Matt Kuchar dohrál v neděli plný počet jamek. Jeho poslední kolo je rekordní, hrál hole in one  a sedm birdie, 62 ran, devět pod par. Skončil v druhé desítce (-12).

Čtvrteční první kolo spláchnul déšť. Začátek turnaje se posunul na pátek. Zato v prvním kole padla hned dvě Hole in One. Cameron Tringale a nováček Chase Seiffert, oba se trefili na jamce č. 4, par 3.
V druhém kole se Američan Russell Henley sám přihlásil k chybě, za kterou dostal osm trestných a neprošel cutem. Na čtyřech jamkách hrál nepovoleným míčem. Rozhodčí, kteří mu trest udělili, ho zároveň označili za velkého gentlemana.
Cutem neprošli Finau, Day, Hovland, Niemann.

Leaderboard

 

Mayakoba

Úvod
Turnaj Mayakoba Classic v Mexiku neláká hráče ze špičky žebříčku. Papírově nejlepším hráčem je Tony Finau, aktuálně 16. hráč světového žebříčku.
Určitě se bude chtít blýsknout domácí Abraham Ancer, kterého favorizují odborníci a další hráči President Cupu: Niemann, Day, Finau, Kuchar a C.T. Pan.
Sázkové kanceláře favorizují Jasona Daye, Matta Kuchara a Viktora Hovlanda kurzem 20:1.

Dotace turnaje je 7,2 milionu, vítěz obdrží podíl 1,296 milionu. Loni zvítězil Matt Kuchar.

Odkazy:  El Camaleon    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje