Oman Open – v rozehrávce vyhrál Fin Sami Valimaki

1299

European Tour – Oman Open, Muscat, Omán (27.2. – 1.3.2020, +3 hodiny)

Neděle – finálové kolo
Rovnici o šesti proměnných přivedli k řešení Jihoafričan Branden Grace a Fin Sami Valimaki. Oba zahráli 70 ran (-13) a oddělili se z vedoucí šestice. V rozehrávce pak byl na třetí jamce úspěšnější Fin, když zahrál par a Jihoafričan bogey. Valimakiho pamatujeme jako loňského vítěze Progolf Tour Extec Czech One z Karlových Varů.
Třetí skončil Francouz Adrien Saddier (-12). Martin Kaymer poslední den zastavil svůj slibný postup ke špičce turnaje výsledkem 75 ran, o osm horším než v předchozím kole. Skončil na 10. místě (-8).

Další umístění: 6. Coetzee, Canizares (-9), 10. Gagli, Syme Rozner, Luiten (-8), 18. Li, Colsaerts (-7), 25. Lombard (-6), 43. Kjeldsen, Paisley (-3), 50. Donaldson, E.Molinari (-2), 54. Stow, Meronk (-1), 73. Pavan (+6).

Konečné výsledky

 

AlMouj

Sobota – 3. kolo
Jihoafričan Brandon Stone, Holanďan Joost Luiten, Dán Rasmus Hojgaard, Fin Mikko Korhonen, Angličan Callum Shinwin a další Fin Sami Valimaki sdílí se skore -11 vedení po třetím kole Oman Open se skor. V rozpětí čtyř úderů dozadu je dalších 15 hráčů, včetně Martina Kaymera. Zítřejší finálové kolo slibuje zajímavý průběh.

Další pozice: 7. Migliozzi (-10), 12. Colsaerts, Kaymer (-7), 16. Li (-6), 21. Canizares, Rozner (-5), 27. Gagli, Syme (-4), 36. Coetze, Paisley, Pavan (-3), 52. Stow, Meronk (-1), 68. Lombard (+1).

Leaderboard

 

AlMouj

Pátek – 2. kolo
Po druhém kole jsou v čele Skot Stephen Gallacher a Dán Rasmus Hojgaard (oba -9). Třetí místo společně zaujali Belgičan Colsaerts a Fin Samooja (oba -8).
Martin Kaymer zlepšil svojí pozici, z 72. místa poskočil na 29. pozici (-2). Pomohlo mu eagle, šest birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 69 ran, tři rány pod.

Další pozice: 10. Gagli (-5), 19. Rozner, Coetze, Valimaki (-3), 29. Li, E.Molinari, Paisley, Stow (-2), 42. Syme (-1), 62. Meronk, Sullivan (E).
Cutem neprošli: Piters, Laporta, Lawrie, G. Porteous(+3), Besseling (+4), Pulkkanen, Santos.

Leaderboard

 

Guido Migliozzi

Čtvrtek – 1. kolo
Hra byla přerušena a asi pět hráčů musí dohrávat. S šesti čistými birdie bezpečně vede Iltal Guido  Migliozzi (-6). Druhou příčku dělí Jihoafričan Stone, Dán R. Hojgaard a Korejec Lee (všichni -5).
Koronavirus se zřejmě nepotvrdil, karanténa byla odvolána a vyřazení Italové Gagli a Migliozzi byli nakonec do hry přijati.
Tvář turnaje Martin Kaymer nezářil, hrál jednu nad par a je na 72. místě (+1).

Další pozice: 5. Sullivan, Gallacher, Lombard, Coetzee (-4), 13. Gagli (-3), 25. Canizares, E.Molinari (-2), 53. Besseling, Slattery (E), 72. Li, Laporta, Meronk, Stow, Paisley, Syme (+1), 101. Lawrie, Valimaki, Pieters (+2), 114. G.Porteous (+3).

Leaderboard

 

AlMouj

Úvod
Čtvrtý turnaj kalendáře European Tour se koná na Arabském poloostrově.
Hrají Kaymer, Laporta, Lawrie, Sullivan,  Meronk, G.Porteous, Santos, Pulkkanen, Pavan, Kjeldsen, Santos, Besseling, Stow, Paisley, Pieters, Syme, Figuereido.

Ze sedmi italských hráčů byli z turnaje vyřazeni Edoardo Molinari a Lorenzo Gagli. Jsou v karanténě kvůli obavě z nakažení koronavirem. Byli izolování od ostatních hráčů a do neděle budou uzavřeni na oddělených pokojích.
„Nepochopitelné rozhodnutí,“ řekl Gagli. „Z turnaje jsme byli vyřazeni jenom my dva. Přitom já přiletěl do Muscatu v neděli a poslední dny jsem cvičil ve fitku s tucty dalších hráčů, se kterými jsem jedl a jezdil autobusem. Pokud by existovalo riziko nákazy, museli by izolovat tucty golfistů a turnaj zrušit.“

Hraje se na hřišti Al Mouj Golf s parem 72 a délkou 6.735 metrů.
Hřiště leží na břehu Ománském zálivu Arabského moře.

Dotace turnaje je 1,75 milionu dolarů. Loni zvítězil Američan Kurt Kitayama.

Turnaj vysílá Golfchannel a Golftv

Leaderboard

Odkazy:  Al Mouj Golf   Hřiště na sateltiní mapě   Stránky turnaje