Omega Dubai Desert Classic – v rozehrávce zvítězil Lucas Herbert

1406

European Tour – Omega Dubai Desert Classic, Dubai, SAE
(23. – 26.1.2019, +3 hodiny)

Neděle – finálové kolo
O vítězi Omega Dubai Desert rozhodla rozehrávka. Australan Lucas Herbert a Jihoafričan Christiaan Bezuidenhout se po čtyřech kolech sešli na prvním místě se stejným skore -9. Oba hráči se na vedoucí pozici přiřítili z druhé desítky pořadí stejným výkonem 68 ran. V následujícím play-off byl na druhé jamce úspěšnější Australan, když zahrál birdie a jeho soupeř par.
Třetí pozici (-7) dělí Španěl Arnaus, Jihoafričan Burmeister a Angličan Lewis.
Vedoucí hráč předchozího kola Číňan Wu se ve finále zhoršil 10 ran a propadl na 6. místo (-6).
Loňský vítěz Bryson DeChambeau neobhájil, obsadil 8. pozici (-5), čtyři údery za vítězem.
Suverénní vítěz minulého turnaje v Abu Dhabi Lee Westwood podal v Dubaji matný výkon, pouze jednou se dostal pod par a skončil na 50. místě (+5).

Konečné Top 10

Další umístění:   11. Lowry, Fleetwood, Pepperell (-4), 16. Kaymer, Poulter, Jiménez (-3), 23. Oosthuize, Garcia, Hovland (-2), 32. Pulkkanen (+1), 37. Van Rooyen, Pieters (+2), 43. Willett (+3), 45. Fitzpatrick (+4).

Leaderboard

 

Ashun Wu

Sobota – 3. kolo
Po třetím kole vede Číňan Ashun Wu -11). Na druhé pozici se nachází Francouz Victor Perez (-9), o třetí příčku se dělí Američané Bryson DeChambeau a Kurt Kitayama, spolu s nimi Angličan Tom Lewis (všichni -9).
Vedoucí hráč druhého kola Eddie Pepperell se zhoršil o pět ran, se třemi birdie a třemi bogey došel v paru a klesl na 6. pozici (-8).
Zlepšení Lee Weswooda v druhém kole bylo dočasné. Třetí hrací den se opět vrátil na par (73) a ztratil šest pozic. Je na 60. místě (+3).

Další pozice: 10. Lowry (-6), 13. Bezuidenhout, Arnaus (-5), 16. Hovland, Lorenzo Vera (4), 23. Pieters, Garcia (-3), 30. Stenson, Fitzpatrick, Van Rooyen (-2), 40. Harding, Poulter, Jimenez (-1), 45. Kaymer, Oosthuizen (E), 53. Willett, Pulkkanen (+2), 60. Harrington (+3),

Leaderboard

 

Eddie Pepperell

Pátek – 2.kolo
Chumel dvanácti hráčů na třetím místě se rozpustil. Do čela turnaje posunul Angličan Eddie Pepperell (-8). Hrál sedm birdie a dvě bogey, 67 ran, pět pod par.
Thomas Pieters nezvládl roli lídra. V druhém kole hrál o deset ran více, 77 a propadl se z prvního na 32. místo (E).
Na druhé pozici je trojice hráčů se skore -7. Tvoří jí Jihoafričan Dean Burmeister, Američan Bryson DeChambeau a Švéd Robert Karlson.
Lee Westwood se pronikavě zlepšil. Hrál čtyři pod par, o deset ran méně než v nepovedeném prvním kole a posunul se o mnoho desítek pozic na  54. místo (+2).
Garcia s Oosthuizenem zahrál i druhé kolo stejně, 72 ran a ustoupili na 25. pozici (-1).

Další pozice: 7. Kitayama, Bezuidenhout, Perez (-5), 11. Fleetwood, Arnaus (-4), 15. Lowry, Hovland (-3), 18. Stenson (-2), 25. Kaymer (-1), 32. Pieters, Poulter (E), 42. Fitzpatrick (+1), 54. Willett, Jiménez (+2).
Cutem neprošli:  McDowell, Schaper, Wiesberger, Cabrera Bello,  Paisley, Wallace, Li, Campillo, Pavan.

Leaderboard

 

Thomas Pieters

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe se uvedl Belgičan Thomas Pieters (-5). Na první pozici ho dostalo sedm birdie, bogey a double bogey, 67 ran, pět pod parem.
Druhou pozici zaujal Američan David Lipsky (-4).
Na třetí místo (-3) se natlačilo 12 hráčů, mezi kterými jsou Pepperell, Kitayama a Kjeldsen.

Obhájce Bryson DeChambeau hrál dvě pod par a je na 15. pozici.
Garcia s Oosthuizenem dělí 19. pozici (-1), Westwood na 113. místě (+6),

Další pozice: 15. Van Rooyen (-2), 19. Lombard, Harding, Poulter, Hovland, am. Schaper (-1), 30. Jiménez, Kaymer, McDowell, Stenson, Lowry, Arnaus (E), 45. Bezuidenhout, Perez, Pulkkanen, Hend (+1), 61. Fitzpatrick (+2), 89. Wiesberger, Willett (+4), 101. Björk, Lawrie, Wallace (+5).

Leaderboard

 

Majlis course

Úvod
Výkvět European Tour se sešel v Dubaji na turnaji Omega Dubai Desert Classic, historicky prvním z dnešních šesti turnajů European Tour na Arabském poloostrově.
Díky štědrému startovnému budou na startu stát silní hráči: Fleetwood, DeChambeau, Garcia, Lowry, Westwood, Poulter, Oosthuizen, Wiesberger, Fitzpatrick, Stenson, Willet, Wallace, Kaymer, Pieters, a nemůže chybět ikona turnaje Miguel Angel Jimenéz.

Hraje se na hřišti Majlis Emirates Golf Clubu s parem 72 a délkou 6.692 metrů.

Dotace turnaje je 3,25 milionu dolarů a 4.250 bodů Race to Dubai. Loni zvítězil Bryson DeCambeau.

Leaderboard

Odkazy:   Emirates GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje