PGA Championship – zvítězil Collin Morikawa

1949

PGA Tour – PGA Championship, San Francisco, Kalifornie, USA (6.- 9.8.2020, -9 hodin)

Neděle – finále
Zvítězil třiadvacetiletý Američan Collin Morikawa (-13). Vyhrál potřetí na PGA Tour a poprvé v turnaji kategorie major. V posledním kole zahrál 64 ran s jedním eagle a čtyřmi birdie, šest pod par. Nezapomenutelným se stal jeho fantastický drive na jamce č. 16, par 4, dlouhé 269 metrů. Doběhl dva metry před vlajku, put, eagle.
Druhé místo dělí anglický veterán, třiačtyřicetiletý Paul Casey, osmadvacátý hráč světového žebříčku a světová trojka Dustin Johnson (oba -11).
Tiger Woods si nechal to nejlepší na konec. Pět birdie a dvě bogey daly 67 ran, jeho nejlepší výsledek na turnaji. Výsledek ho posunul z 59. místa na konečnou 37. pozici (-1), kterou dělí s Justinem Thomasem.
Jon Rahm, světová jednička, obsadil 13. místo (-7).
Ve finálovém kole si polepšil také McIlroy. Eagle na šestnáctce dvě birdie a dvě bogey, 68 ran a posun o deset pozic na 33. místo (-2).

Konečné Top 10

Další umístění: 13. Reed, Berger (-7), 17. Todd, Li (-6), 22. Scott, Poulter, Matsuyama (-4), 29. Fleetwood, Koepka (-3), 37. Simpson (-1), 43. Ancer, Cantlay (E), 71. Spieth, Mickelson (+4).

Konečné pořadí

Nejlepší údery Collina Morikawy

Nejlepší údery Tigera Woodse

 

 

Sobota – 3. den
Na čele výsledovky došlo k velikým přesunům. Lídr druhého kola Číňan Haotong Li ochutnal vedení jenom krátce. Třetí den ze zhoršil o osm úderů a propadl se na 13. místo. Opačným směrem se vydali Johnson, Scheffler, Morikava a DeChambeau. Osm birdie, bogey a double bogey, 65 ran, vyneslo Johnsona  z 11. místa do čela tabulky. Scottie Scheffler přilétl z ještě větší dálky. Také hrál 65 ran a na druhou pozici přistál ze 16. místa. Let Colina Morikawy byl nejdelší. Na 4. místo přicestoval z 25. pozice, na které byl také Bryson DeChambeau, než vyběhl o 18 příček na 7. pozici.
Tiger Woods pokračuje v matném výkonu. Po skvělém prvním kole se v dalších už dvakrát nedostal pod par, zopakoval 72 ran a klesl na 59. místo (+2).
Polepšil si Justin Thomas, aktuální světová jednička. Poté, co se sotva vešel do cutu přinesl 68 ran a vystoupal o 26 příček na důstojnější, 34 pozici.
Světové trojce Rory McIlroyovi se nedaří. Výsledkem 71 se nedostal po par, ztratil další tucet pozic a je na 43. místě.

Top 10 třetího kola

Další pozice: 13. Wolff, Schauffele (-5), 18. Matsuyama (-4), 21. Cantlay, Simpson, Rahm, Reed, Todd (-3), 30. Scott (-2), 52. Mickelson, Ancer (+1), 59. Woodland, Hovland (+2), 70. Watson (+4), 78. Spieth (+7).

Leaderboard

3. kolo Dustina Johnsona

Nejlepší údery třetího kola

 

 

Haotog Li - foto twitter@pgatour
Haotog Li

Pátek – 2. den
Čistých pět birdie, 65 ran vyneslo z 11. místa do čela turnaje Číňana Haotongla Li, aktuálně 114. hráče světového žebříčku (-8). Veliký průlet výsledovkou předvedl Angličan Tommy Fleetwood. Po výsledku 64 ran, sedmi birdie a jednomu bogey, přistál za Číňanem na 2. pozici (-6). Po prvním kole byl na 48. místě. Druhou pozici dělí také včerejší lídr Jason Day, Daniel Berger, Brooks Koepka a Justin Rose.
Tiger Woods v druhém kole polevil, hrál dvě birdie a čtyři bogey, 72 ran, dvě nad par. Klesl o 24 příček na 44. místo (E). S rezervou jednoho úderu prošel cutem do dalších kol.
Berdíkem na 16. jamce nachlup prošel cutem světová jednička Justin Thomas (+1).
Po slibném prvním kole čtyři pod par, které vyneslo Němce Martina Kaymera na třetí pozici, přišlo tragické druhé kolo s jediným birdie, osmi bogey, jedním double bogey a jedním triple bogey, 82 ran. Výsledek srazil pětatřicetiletého Němce sedm ran za hranici cutu a vyřadil ho z další hry.

Top 10 druhého kola

Další pozice: 11. Schauffele, Johnson (-4), 16. Wolff, Matsuyama, Finau (-3), 25. Reed, DeChambeau, Scott, Morikawa (-2), 31. Rahm, Simpson, Woodland, McIlroy, Ancer (-1), 60, Watson, Mickelson, Spieth (+1).
Cutem neprošli:  Bezidenhout, Furyk, Fowler, Leishman, Stenson, Werenski, Kuchar, Hatton, Im, Niemann, Fitzpatrick, Garcia, Willett, Kaymer.

Leaderboard

Druhé kolo Tigera Woodse

2. kolo – výběr útoků na vlajku

 

 

 

Jasoun Day - foto pgatour.com
Jasoun Day

Čtvrtek – 1. den
Vedou Jason Day a Brendon Todd. Ob hráli 65 ran (-5). Day hrál čistých pět birdie, Todd sedm birdie a dvě bogey.
Třetí místo dělí devět hráčů, mezi kterými jsou Kaymer, Schauffele, Koepka a Rose (všichni -4).
Dvaatřicetiletý Jason Day Day prožil nejlepší léta v období 2013 až 2016, pětatřicetiletý Martin Kaymer v roce 2014.
Tiger Woods zahrál první kolo solidně, je na 20. pozici (-2).
Slabý start má Rory Mc Ilroy, čtyři birdie a čtyři bogey daly výsledek 70 ran, v paru a 48. místo (E), které sdílí s Jonem Rahmem. O ránu dál je na 68. místě (+1) světová jednička Justin Thomas,  s výsledkem 71 ran.

Top 10 prvního kola

Další pozice: 12. Finau, Woodland (-3),  20. Reed, DeChambeau, Scott (-2), 33. Johnson, Ancer, Wolff (-1), 48. Fleetwood, Matsuyama (E), 90. Hatton, Mickelson (+2), 109. Spieth, Im,Fowler, Garcia (+3).

Sestřih 1. kola dopoledne

Sestřih 1. kola odpoledne

 

Wanamaker Trophy
Wanamaker Trophy

Úvod
PGA Championship je prvním z majorů přetržené sezóny. Master je přesunuto na listopad, U.S. Open Championship se hraje za dva týdny a The Open je letos zrušeno.

Na startu budou všichni hráči první desítky světového žebříčku Thomas, Rahm, McIlroy, Simpson, Johnson, Koepka, DeChambeau, Reed, Scott, Cantlay a Tiger Woods. Dále hrají  Rose, Hatton, Finau, Ancer, Schauffele, Garcia, Morikawa, Ancer, Fitzpatrick, Im, Fleetwood, Matsuyama.

Hraje se na veřejném hřišti TPC Harding Park s parem 72 a délkou 7.169 metrů.
Dotace odměn je 11 milionů dolarů, zhruba čtvrt miliardy korun. Loni zvítězil Brooks Koepka.
Trofejí PGA Champioship je Wanamaker Trophy. Turnaje PGA Tour se stále hrají bez diváků.

Leaderboard

Odkazy:    TPC Harding Park   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje