Bermuda Championship – Brian Gay v rozehrávce

1466

PGA Tour – Bermuda Championship, Southampton, Bermudy, Zámořské území Velké Británie
(29.10. – 1.11.2020, -4 hodiny)

Neděle – finálové kolo
Lídr třetího kola Doc Redman hrál jenom dva údery pod  par a vedení neudržel. Do rozehrávky se dostali dva američtí hráči se skore -15 Brian Gay a Wyndham Clark, kteří v posledním kole hráli sedm a šest pod. Brian Gay byl úspěšnější, hned na první jamce playoff zahrál birdie a zvítězil.  Osmačtyřicetiletý veterán Gay má na kontě pět vítězství od roku 1994. Za vítězství v Bermuda Champioship získal odměnu 720.000 dolarů, v přepočtu téměř 17 milionů korun.
Třetí místo získal další Američan Ollie Schniederjans.

Favorizovaný Will Zalatoris skončil na 16. místě (-8). Další favorit a lídr prvního kola Peter Malnati obsadil konečné 21. místo (-7)

Zajímavostí turnaje je senior Fred Funk. Je historicky teprve čtvrtým hráčem starším 64 let, který prošel cutem na turnaji PGA Tour. Skončil na 59. místě. Jeho předchůdci jsou Jack Nicklaus, Sam Snead a Tom Watson.

Další umístění: 16. Knox (-8), 26. P.Harrington (-6), 36. Grillo (-5), 40. Grace (-3), 55. Willett, Villegas (+1).

Konečné výsledky

 

Doc Redman - foto twitter pgatour
Doc Redman

Sobota – 3. kolo
Do čela nastoupil dvaadvacetiletý Američan Doc Redman (-10), 85. hráč světového žebříčku. V silném větru hrál pět birdie a jedno bogey, 67 ran, čtyři pod par. Na druhou pozici odsunul lídry předchozího kola Armoura a Clarka, ke kterým se přidal včera třetí Hickok (všichni -9).

Další pozice: 5. O.Schniederjans (-8), 15. Knox, Zalatoris, Grillo, Donald (-5), 24. P.Harrington ((-4), 44. List (-1), 48. Willett, Swafford (E), 54. Grace, Villegas (+1), 65. Vegas (+5).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

Pátek – 2. kolo
Lídr Peter Malnati propadl. Po skvělém prvním kole osm pod par se druhý den zhoršil o 11 ran (74) a klesl na 6. místo (-5).
Do vedení nastoupili Američané Ryan Armour a Wyndham Clark (oba -8). Na třetí pozici se vyhoupl  další Američan Kramer Hickok (-7.
Alex Čejka neprošel cutem. Čtyři hráči pro tmu nemají plný počet jamek a kolo není uzavřeno. Bude se dohrávat v sobotu ráno.

Další pozice: 4. O.Schniedrjeans (-6), 6. Donald (-5), 12. Grillo, P.Harrington (-4), 25. List (-2), 36. Willett, Knox, Zalatoris (-1), 48. Swafford (E), 58. Grace, Vegas, Villegas (+1).
Za hranicí aktuálního cutu jsou:  Cabrera Bello, Haas, Todd, Bjerregaars, Bae, Warner III, Čejka, Hoffman.

Leaderboard

Sestřih druhého kola

 

Peter Malnati - foto twitter pgatour
Peter Malnati

Čtvrtek – 1. kolo
Devět birdie a jediné bogey vyneslo na první pozici Američana Petera Malnati (-8). Vede o ránu před dvojicí krajanů Dough Gim a Ryan Armour (-7).
Alex Čejka v první kole neuspěl. Hrál pět ran nad se šesti bogey a jediným birdie, 76 ran. Je na předposlední, 128. pozici.

Další pozice:  7. Wagner, Mahan, Grillo, O.Schniederjeans (-5), 15. P.Harrington, Knox, Willett, Vegas (-4), 26. List (-3), 46. Zalatoris, Garrigus, Stenson, Donald (-2), 80. Cabrera Bello, Todd (E), 105. Grace (+2).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Aphrodite Hills

Úvod
Turnaj PGA Tour se na Bermudách koná teprve podruhé. Po loňské premiéře se Prize Money 3 miliony dolarů zvýšily o jeden milion.
Vlivem blížícího se Master a nižší dotace hrají především hráči z nižších pozic žebříčku, od padesátky dále. Ze známějších jmen budou na startu Willett, Villegas, Stenson, Cabrera Bello, Todd, Grillo, Grace, P.Harrington a „náš“ Alex Čejka.

Odborníci PGA ve svém Power rankings favorizují Zalatorise před Venturou a Malnatim. Sázkové kanceláře mají pořadí Zalatoris 12:1, Todd 16:1 a Varner III 25:1.

Turnaj má plný status FedEx cup a vítěz získá pozvánku na Masters 2021.
Hřiště Port Royal GC má par 71 a délku 6.246 metrů.
Dotace odměn je 4 miliony dolarů. Loňskou premiéru vyhrál Američan Brendon Todd.

Leaderboard

Odkazy:  Port Royal Golf    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje