Houston Open – první vítězství pro Mexičana Ortize

1688

PGA Tour – Vivint Houston Open, Houston Texas, USA (5. – 8.11.2020, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Berdíkem na poslední jamce zvítězil Mexičan Carlos Ortiz (-13). Vzal naději Dustinu Johnsonovi a Hideki Matsuyamovi, kteří by s ním šli do playoff, kdyby mu na poslední jamce uteklo bogey. Oba zůstali na 2. místě (-11).
Johnson se po nepovedeném začátku, kdy po výkonu 72 ran dělil s Koepkou 62. pozici, prodíral dopředu. V druhém kole prolétl na 14. místo a ve třetím kole postoupil do Top 10 na 5. pozici. V posledním kole dokonce chvíli vedl, ale na Ortize, který šel z druhé pozice už nestačil.
Ortiz hrál životní golf a nabídnutou příležitost nepustil. Pro devětadvacetiletého rodáka z Guadalajary, hráče z druhé stovky světového žebříčku, je to po sedmi letech v PGA první vítězství na nejvyšším světovém okruhu. Získal odměnu 1,26 milionu dolarů, pozvánku na Masters 2021, a v Mexiku je dnes určitě národním hrdinou, El Ganador.
V posledních dvou kolech silně zabral Brooks Koepka. Dvakrát 65 ho dopravilo do Top 10 na 5. místo (-8).
Do Top 10 se vešel i Tyrrell Hatton. Šest birdie a jediné bogey, 65 ran, pět pod par ho vyneslo na konečnou 7. příčku (-7).
Lídr předchozích dvou kol Sam Burns skončil sedmý (-7).Obhájce loňského vítězství Lanto Griffin obsadil 58. místo (+4).
Na hřiště byl pokusně vpuštěn omezený počet diváků. Hráči jejich přítomnost uvítali. Diváci se však shlukovali, nerespektovali rozestupy a bude otázkou jejich přítomnosti na dalších akcích.

Další umístění:  15. F.Molinari, Knox (-5), 24. Tony Finau (-3), 32. Scott, Scheffler (-1), 44. Snedeker (+1), 50. Im (+3).

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Sam Burns - foto pgatour.com
Sam Burns

Sobota – 3. kolo
Pořadí na prvních třech místech se nezměnilo. Vede Sam Burns (-9) před dvojicí Day, Ortiz (-8). Změnila se pozice světové jedničky Dustina Johnsona. Přidal další skvělé kolo s čistými čtyřmi birdie a posunul se ze 14. místa na 5. pozici (-6) tři údery za vedoucím hráčem. Dopředu táhne také světová šestka Brooks Koepka. Šest birdie a jediné bogey znamenají 64 ran a posun o 33 příček na 13. místo (-3).
Tyrrell Hatton nezůstává pozadu. Zlepšil se o tři údery a 18. pozic. Po třech dnech je na 18. místě (-2).
Charl Schwarzel, který jako jediný dohrával druhé kolo dnes ráno, byl až do 18 jamky na postup. Na poslední jamce však zahrál bogey a o ránu neprošel.

Další pozice: 8. Matsuyama, Finau (-4), 13. Knox (-3), 46. Snedeker (+2), 54. Scheffler (+4), 64. Im (+6).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Sam Burns - foto twitter pgatour
Sam Burns

Pátek – 2. kolo
Lídr prvního kola Brandt Snedeker se zhoršil o šest úderů, hrál 71 ran, jednu nad par a ustoupil na 3. pozici (-4).
Díky pěti čistým birdie nastoupil do čela čtyřiadvacetiletý Američan Sam Burns (-7), hráč druhé stovky žebříčku. Hřiště obešel s pěti birdie, bez bogey. Druhé místo dělí Australan Jason Day a Mexičan Carlos Ortiz (oba -5).
Světová jednička Dustin Johnson zahrál skvělé kolo, 66 ran s šesti birdie a dvěma bogey. Přelétl 48 pozic a přistál na 14. místě (-2).
O dvě rány se zlepšil Brooks Koepka a posunul se na 46. místo (+2). Tyrrell Hatton je na 36. místě (+1).
Phil Mickelson i přes dva eagle opět nepokořil par a do víkendových kol nepostoupil.
Kolo je formálně pro tmu nedohráno. Jediný hráč, Charl Schwartzel musí v sobotu ráno dohrát jednu jamku. Musí zahrát nejhůře par, aby prošel cutem.

Další pozice:  9. Scott (-3), 14. F.Molinari, Finau (-2), 26. Matsuyama (E), 60. Im (+3).
Cutem neprošli:  Spieth, SW Kim, Swafford, List, Grillo, Garcia, Westwood, Stenson, Donald, Grace. Odstoupili Sabbtini, De Laet a Willett.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Čtvrtek – 1. kolo
Úvodní kolo zůstalo nedohráno, několik hráčů bude dohrávat v pátek ráno. Vede ostřílený čtyřicátník Brandt Snedeker (-5). Hrál šest birdie a jedno bogey, 65 ran, pět pod par. O dvě rány ránu zpět je šestičlenná skupina hráčů se se skore -3, ve které jsou Davis, Thompson, Scheffler, Varner III, Ortiz a Day.
Hráči z první desítky žebříčku začali vlažně. Jednička Dustin Johnson a šestka Brooks Koepka zahájili shodným výsledkem 72 ran, dvě na par a patří jim dělená 62. pozice (+2). Desítka Tyrrell Hatton hrál jen o ránu méně a je na 44. pozici (-1).

Další pozice neúplného kola: 8. Scott (-2), 16. Finau (-1), 29. Matsuyama, F.Molinari (E), 88. Garcia, Im (+4), 110. Mickelson (+6), 118. Westwood (+7).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Úvod
Poslední turnaj před Masters má dobré obsazení. Přihlášeni jsou světová jednička Dustin Johnson, šestka Brooks Koepka, desítka Tyrrell Hatton, Tony Finau, Hideki Matsuyama, Phil Mickelson, vítěz z Bermud Brian Gay, Adam Scott, Sergio Garcia.

Hraje se na hřišti Memorial Park Golf Course  s parem 70 a délkou 6.683 metrů.

Dotace odměn je 7 milionů dolarů. Loni zvítězil Američan Lanto Griffin (-14).

Leaderboard

Odkazy:  Memorial Park    Hřiště na satelitní mapě   Stránky Turnaje